ادعای کاربرد ضایعات گوشت در غذاهای فرآوری‌شده
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۲۴۵۸۴
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
۸۹۲۶
رئیس سازمان غذا و دارو اصلاح کیفیت نان را از اولویت‌های مهم این سازمان دانست و گفت: ادعاهایی وجود دارد که می گویند ضایعات مرغ و گوشت در بخش‌های فرآوری شونده مانند سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین ما باید از تولید این ضایعات جلوگیری کنیم.

ایسنا: دکتر محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو در همایش روز جهانی غذا که به میزبانی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سلامت بحث غذا و تغذیه است و هیچ عقل سلیمی منکر این موضوع نیست، گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی حوزه سلامت تولیت تامین غذای سالم را از بعد کیفی بر عهده دارد اگرچه وزارت بهداشت قطعاً به تنهایی نمی‌تواند این رسالت سنگین را به دوش بکِشد.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر امید به زندگی در ایران در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، گفت: علیرغم همه تبلیغات سوئی که دشمنان علیه کشورمان انجام می‌دهند و برخلاف همه سیاه نمایی‌هایی که از طریق رسانه‌های مختلف علیه کشور انجام می‌شود، اما افکار تخصصی و بی طرف اذعان دارند که ایران قدمهای خوبی در حوزه سلامت برداشته که این اقدامات منجر به افزایش بیش از بیست ساله امید به زندگی در کشور شده است. افزایش امید به زندگی در سایه همفکری و هماهنگی بین بخشی اتفاق افتاده است.

شانه ساز ادامه داد: در حوزه غذا و تغذیه بحث ایمنی غذا و امنیت غذایی نیز بسیار مهم است. قطعاً غذای سالم یکی از عوامل افزایش امید به زندگی بوده است. در سایر حوزه‌ها مانند تروما، اعتیاد و غیره دیده‌ایم که مجموعه‌ای از دستگاه‌ها فعالیت می کنند تا یک معضل کاهش داده شده یا برطرف شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه امروز به توفیقات مضاعفی در حوزه غذا دست یافته‌ایم، گفت: تعداد فارغ التحصیلان، اساتید و دانشکده‌های ما در حوزه غذا و تغذیه در سال‌های بعد از انقلاب با آنچه که پیش از آن وجود داشت، قابل قیاس نیست. اگر امروز ادعا می‌کنیم که برای تمام صنایع غذایی از وجود مسئولین فنی بهره مند می شویم، به برکت حرکت عظیم آموزشی بوده که در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است. بنده از همکاران مسئول فنی در صنایع غذایی و سرمایه گذاران این حوزه که در جهت ایجاد استقلال غذایی کشور گام برداشتند، تشکر می‌کنم.

شانه ساز تاکید کرد: امروز حتماً باید روشهای مدیریت مان را در حوزه غذایی تغییر دهیم. پیچیدگی‌ها و تنوعی که در این حوزه ایجاد شده مبین این است که روشهای مدیریت ما هم باید تغییر کند. در حال حاضر تنها از یک سوم تا یک دوم ظرفیت تولیدیمان در صنایع غذایی اشغال شده است یعنی صنایع غذایی ما بین ۵۰ تا ۶۵ درصد ظرفیت خالی دارند که به معنی پرت منابع است، بنابراین اکنون توصیه نمی‌کنیم که شرکتهای تولیدی جدید ایجاد شوند بلکه توصیه ما این است که ظرفیت‌های خالی صنایع را پر کنیم و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه امروز ۸۰ درصد از محصولات غذایی در کشور تولید می‌شوند و بخش کمی از آنها را وارد می کنیم، گفت: باید در حوزه صدور پروانه‌ها، روش‌هایمان را تغییر دهیم و این قیف وارونه را برعکس کنیم. ما در حال حاضر در زمان صدور پروانه سختگیریهای شدیدی می کنیم، اما در هنگام ورود محصول به بازار نظارتی روی آن نداریم و این درحالی است که ما باید مدیریتمان را تغییر داده و بازار را پایش کنیم.

در حال حاضر عمدتاً بر روی صدور پروانه‌ها متمرکزیم و نظارتهای بعدی به صورت شایستهای انجام نمی‌گیرد، این در حالی است که باید در حوزه صدور پروانه‌ها برون‌سپاری کرده و شرکت‌هایی را که در این حوزه کار می‌کنند فعال کنیم تا این شرکت‌ها بررسی‌ها و مطالعات را انجام داده و سپس ما پروانه را بر اساس مطالعات آن ها، صادر کنیم، البته ممکن است زیرساختهای قانونی و قضایی لازم را برای نظارت و برخورد در سطح بازار نداشته باشیم، اما باید به تدریج به این حوزه‌ها ورود کنیم و برون سپاریها را سریع‌تر انجام دهیم.

شانه ساز با اشاره به اولویت‌های سازمان غذا و دارو در حوزه غذایی، گفت: یکی از اولویت‌های مهم ما بحث نان است که مورد نظر همه سازمان های ناظر نیز هست و همه عزمشان را برای اصلاح کیفیت نان جزم کرده‌اند. بنابراین باید بحث نانهای حجیم شده و جایگزینی نانهای صنعتی را پیش ببریم.

در عین حال یکی دیگر از اولویت‌های مان قطعه بندی گوشت است. ما باید بدانیم که بر سر ضایعات مرغ و گوشت چه می آید؟. نکته مهم این است که ادعاهایی در این زمینه وجود دارد که می گویند این اقلام و ضایعات در بخش‌های فرآوری شونده مانند سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین ما باید از تولید این ضایعات جلوگیری کنیم. نباید در انتهای رود خانه جنازه جمع کنیم، بلکه باید کاری کنیم که کسی که شنا بلد نیست نتواند وارد رودخانه شود؛ بنابراین بحث قطعه‌بندی تولیدات پروتئینی و نظارت بیشتر بر روی آنها بسیار مهم است.

وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر بحث آموزش عمومی است که بسیار اثرگذار است. حضور ما در آموزش و پرورش و کتب درسی بسیار کمرنگ است، این در حالی است که باید بر روی آموزش نسل های بعدی در حوزه تغذیه متمرکز شویم. اولویت دیگرمان توجه به محصولات جدیدی است که وارد سبد غذایی مردم می‌شود؛ به عنوان مثال در حوزه ریخته‌ها شاهد نظریههای بسیار افراطی و تفریطی هستیم.

برخی موافق استفاده از این محصولات هستند و برخی سلامت آنها را رد می کنند. ما امروز باید برای این سوالات جوابهای مناسبی داشته باشیم. سازمان محیط زیست، سازمان استاندارد و وزارت بهداشت همگی درگیر بحث تراریختهها هستند، اما مردم جواب می‌خواهند باید این موضوعات را بررسی و یک پاسخ درست به مردم دهیم تا نگرانی هایشان بیشتر نشود.

شانه ساز تاکید کرد: واقعیت این است که در حال حاضر بیرحمانه و برخلاف تمامی قوانین حقوق بشر مورد هجمه دشمنان قرار گرفته‌ایم. هدف دشمنان این است که جلوی دسترسی مردم به کالاهای استراتژیک را بگیرند و آرامش روحی، روانی و جسمی مردم را بر هم بزنند.

هدفشان ایجاد اختلال در کشور است و به همین دلیل بحث دارو و تجهیزات پزشکی در حال حاضر بسیار خاص است چرا که دشمنان برنامه‌ریزی کرده‌اند که این اقلام به دست مردم نرسد. آخرین اقدام پلید آنها نامه خزانه داری آمریکا بود که علی رغم این که می گویند در حوزه سلامت تحریمی را انجام نداده‌اند اما مزورانه برخورد کردن و راه‌های باریک تامین دارو و تجهیزات پزشکی را هم هدف قرار دادند.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: تعداد کمی از بانکها با ما کار می‌کنند، اما دشمنان به بهانه نظارت شرایط را بسیار برای این بانک ها دشوار کرده‌اند تا آنها بترسند و با ما کار نکنند. در حال حاضر یکی از مهم‌ترین جبهه‌هایی که در آن با استکبار جهانی می جنگیم تامین کمی و کیفی دارو و تجهیزات پزشکی است.

البته خوشبختانه امروز در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به لطف خدا به استقلال رسیده‌ایم و هیچ دارویی و تجهیزاتی نیست که به آن نیاز داشته باشیم اما نتوانیم آن را تولید کنیم و در عین حال تامین و تدارک دارو وقت زیادی را از ما گرفته و باید انرژی بیشتری صرف کنیم به همین دلیل کمتر در حوزه‌های غذا اظهارنظر می‌کنیم و این به دلیل شرایط خاص کشور است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1398/08/11
تو مرغ فروشی ها من خودم بارها دیدم که بشکه های پر از ضایعات را به وانت بارها میفروختن. ازشون که پرسیدم چیکارشون میکنین، میگفتن میبریم تحویل کارخونه های سوسیس و کالباس میدیم...
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1398/08/11
جناب من درشیرازتعدادی میشناسم که ازطریق جمع آوری ضایعات وفروش آن به کارگاه وکا خانجات فراوری غذائی یاکارگاهای تولید غذای خشک جهت دام وطبو رواب زیان می‌دهند وحتی اقدام به خرید لاشه مرده داماها برای فراوردهای گوشتی میکنم این حقیقت محظ است و بهداشت هم ازان اگاه
پاسخ ها
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
همش حرف مفت سوسیس و کالباس بزار جلو گربه نمیخوره بعد کدام امید به زندگی برای شما یا ما.بیکاری مستأجری در بدری استرس نا امیدی و هزاران درد بی درمان
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/08/11
''''افزایش چشمگیر امید به زندگی بعد از انقلاب اسلامی''' وقتیکه خود آقایان 'بهداشت'میگویند'' ۹۹ درصد آبلیموهای موجود در بازار تقلبی و غیر قابل مصرف میباشد'و همچنین اعلام میکنند' ' ضایعات طیور که از مرغ فروشی ها جمع آوری شده'سر ار از کارخانجات سوسیس و کالباس در می آورد'' و روغن نباتی مصرفی مردم آلوده و مخلوط روغن پالم میباشد''و همچنین مصرف روغن پالم در صنایع لبنی شیر وماست ' تهیه پفک و نمکی از ذرت دامی در کارخانه ها '' گندم' و آرد مصرفی نانوایان غنی شده با کود مرغی' به همراه خاک' و ماسه'''
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/08/11
امید به زندگی این خوب اومدی نه خیلی وضع جیب ملت خوبه هیچ مشکلیم ندارن از خوشی داریم غش میکنیم....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو