همتی: ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت
۹۲۶۰۰۵
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
۷۰۱۹ 
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با اطلاع و شناختی که از توانایی، امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

ایرنا: رئیس کل بانک مرکزی گفت: با اطلاع و شناختی که از توانایی، امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

«عبدالناصر همتی» این اظهارات را روز چهارشنبه در صفحه اینستاگرام خود، بیان کرد و افزود: پیش تر تاکید کردم به علت سیاست های ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز ، تامین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز را دربازار شاهدخواهیم بود.

وی گفت: البته این نکته را هم بارها تاکید کردم که در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی هر کدام تا حدودی می توانند بازار ارز را متاثر کنند.

رئیس بانک مرکزی می گوید: این بانک تلاش کرده است تا به طور مرتب با نرخ مناسب بازار، از طریق صرافی های منتخب امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی را فراهم آورد. همچنین خرید خالص روزانه میلیون ها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالان اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست هاست.

همتی در پایان نوشت: آنچه که تاکنون درباره تقویت ارزش پول ملی گفتم در مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یکسال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده است و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریم های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت ها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/08/15
جناب همتی . دلار از ۳۷۰۰ تومن رسیده به ۱۱۰۰۰ تومن . آیا این ثبات است ؟ یا شوخی میفرمایین یا معنی ثبات رو نمیدونید .
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1398/08/15
همین که تند تند پیدات میشه معلومه کفگیرت به ته دیگ خورده!
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/08/15
ینی چی ،ثبات رو 11 تومن ثباته مثلا ،عین فلاکت وفضاحت وبدبختیست یعنی بی ارزشی پول ملی تا یک سوم ارزش واقعی ان ،اول دلارو برسونید به همون 3700 قبل بعد حرف از ثبات بزنید نه الان که 3 برابر وبلکه بیشتر از قبله ،خجالت هم خوب چیزیه ،اخر دق میکنم از این حرص دادنهای شما معلوم نیست سرتونو کردید زیر برف یا کوشاتون مخملیه
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1398/08/15
توهم خیلی حرف مفت میزنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج