کفاشیان: حقوق کی‌روش ۶ ماه هم عقب می‌افتاد
۹۲۷۵۳۷
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
۲۶۶۷
به حکم محرومیت کمیته اخلاق یا بدون نظر به این حکم، علی کفاشیان حدود 6 ماه است که از فدراسیون فوتبال دور است.

ایران ورزشی: به حکم محرومیت کمیته اخلاق یا بدون نظر به این حکم، علی کفاشیان حدود 6 ماه است که از فدراسیون فوتبال دور است. او اما به واسطه تجربه مدیریت در فدراسیون فوتبال، می‌تواند گزینه خوبی باشد برای آنکه درباره وضعیت آشفته این روزهای فدراسیون فوتبال صحبت کند و حتی راهکارهایی برای برون‌رفت از این شرایط را پیشنهاد دهد.

کفاشیان اما تمایل چندانی به این موضوع ندارد. ضمن اینکه معتقد است چنین خواسته‌ای از سوی مسئولان فعلی فدراسیون هم وجود ندارد. او با همه مقاومتش در برابر صحبت کردن اما در نهایت نسبت به تهدید ویلموتس و درخواست فسخ یک‌طرفه قراردادش واکنش نشان می‌دهد. قیاس ویلموتس و کی‌روش برای او که سال‌ها با کی‌‌روش کار کرده است، اولین واکنشی است که کفاشیان نسبت به تهدید ویلموتس از خود نشان می‌دهد. آیا ویلموتس حق ندارد پیگیر مطالباتش باشد؟ نباید بابت پرداخت نشدن دو قسط از قراردادش معترض شود؟

با توجه به سابقه مدیریتی که در فدراسیون فوتبال داشتید، نظرتان درباره تغییرات همزمان اخیر چیست؟

کدام تغییرات؟

استعفای رؤسای کمیته انضباطی و کمیته اخلاق، تقریباً همزمان با برکناری سعید فتاحی.

من در جریان تغییرات فدراسیون فوتبال نیستم اما این را می‌دانم که تغییرات در هر مجموعه‌ای طبیعی است. هر کس در هر کاری که هست بعد از مدتی ممکن است جای خود را به شخص دیگری بدهد. این افراد هم چندین سال بود که در سمت‌های خود فعالیت می‌کردند و طبیعی است که به هر دلیلی تغییر کنند. شاید جایی کار دیگری پیدا کرده باشند یا به هر دلیل دیگری رفته باشند.

فکر نمی‌کنید این تغییرات در شرایط فعلی باعث آشفتگی فدراسیون فوتبال شود؟

من درباره این مسائل نه فکر می‌کنم و نه علاقه‌ای دارم فکر کنم. وقتی کاری را می‌بوسم و کنار می‌گذارم، دیگر کنار گذاشته‌ام.

به هر حال شما سال‌ها رئیس فدراسیون فوتبال بوده‌اید و شاید تجربیات‌تان بتواند به کمک مدیران فعلی بیاید.

اگر آنها بخواهند یا سؤالی از من کنند، حتماً کمک می‌کنم اما وقتی نخواسته‌اند که به زور نمی‌توانم کمک کنم.

با توجه به تجربه کار کردن با کی‌روش، نظرتان درباره تهدید اخیر ویلموتس به فسخ یک‌طرفه قراردادش چیست؟

تهدید به فسخ قرارداد؟ مگر چند وقت است آمده که می‌خواهد فسخ کند؟

نگویید که از این موضوع هم خبر ندارید.

به هر حال من 6 ماه است که در فدراسیون فوتبال نیستم و از چیزی خبر ندارم.

یعنی تأخیر در پرداخت‌ها تا این اندازه طبیعی و عادی است که درباره نارضایتی ویلموتس اینطور می‌گویید؟

زمان کی‌روش هم شرایط همینطور بود. حقوق او 6 ماه هم عقب می‌افتاد.

منظورتان این است که درباره مسائل مالی، کی‌روش بیشتر از ویلموتس با فدراسیون فوتبال راه می‌آمد؟

نمی‌گویم غر نمی‌زد، غر می‌زد اما پیش آمده بود که حقوق او 6 ماه عقب افتاده و او حرفی از فسخ قرارداد نزده بود.

به نظر شما ویلموتس حق ندارد، بعد از پرداخت نشدن دو قسط از حقوقش، پیگیر مطالبات خود باشد و نسبت به پرداخت‌های فدراسیون معترض شود؟

فدراسیون که نمی‌خواهد پول سرمربی تیم ملی را بخورد! پرداخت این پول‌ها، دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

تحریم‌ها باعث شده که راهی برای پرداخت پول ویلموتس نباشد. شما هم در زمان ریاست فدراسیون با این مشکلات مواجه بودید؟ چه راهکاری برای این مشکل داشتید؟

به هر حال تحریم‌ها چنین مشکلاتی را به وجود می‌آورد. تحریم‌ها هم هر بار به شکلی ما را اذیت کرده و در زمان ما هم به شکل دیگری بود. ما راه مقابله با تحریم را پیدا کرده بودیم. حالا هم برای پرداخت پول ویلموتس باید راهش را پیدا کنند. واقعیت اما این است که این پول به هر حال انتقال داده می‌شود. مربیان نباید به فدراسیون فوتبال فشار بیاورند و باید بدانند که قطعاً پول‌شان خورده نمی‌شود!

قطعاً وقتی ویلموتس، هدایت تیم ملی فوتبال ایران را پذیرفته از شرایط خاص ایران و تحریم‌ها هم اطلاع داشته و با علم به این مشکلات به ایران آمده است.

بله. حالا هم باید طاقت بیاورد و مطمئن باشد که تحت هر شرایطی پولش پرداخت خواهد شد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/08/20
وقتش رسیدالان قدرکیروش رامیفهمید
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/08/20
کی روش مرد بود و حرفه ای عربها با علم کردن ادمهایی مثل علی کریمی چند خبرنگار و معترضان با نفوذی مثل ذوالفقار نسب و گزارشگرانی مثل خیابانی و ادمهای تازه به دوران رسیده مثل میثاقی شادی بردهای تیم ملی با کی روش از مردم گرفتن به قول فرگوسن حیف از کی روش که وقت خودش و با تیم ملی ایران هدر داد و حیف از ما قدر کارهاشو مثل اینفمارک مدیریت بازیکن سالاری باند بازی و قاطعیت و ازش یاد نگرفتیم از از کمک ایرانی او حداقل باید استفاده میشد که با توجه به ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
کیروش یک پدرسوخته کثیف بودولیاقت نداشت اماباحمایتهای بیجای امثال توولابی تاج وکفاشیان وتعریف وتمجیدهای محصص وتبلیغات فردوسی پورواحسان علیخانی بزوربه فوتبال ایران تحمیل شد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
دوست عزیزمن خودم یک تاجیم وازسال ۵۴ تابه امروزبه عشق تاج زندگی میکنم وقدمت تاجی بودنم ازتوبیشتره اماکیروش یک بیخانواده بی ادب بودکه به همه توهین میکردامابیغیرتهافقط نتایج کیروش رومیدیدن وبروی توهینهاش چشم میبستن
تاج بزرگ آسیا چهارفینال آسیا دو قهرمانی آسیا . لنگ علی عبده هم پشمک حاج عبدالله
Germany
03:18 - 1398/08/21
کی روش رو با این ویلموتس بی تاکتیک مقایسه نکنید کی روش بزرگ بود. توآسیا آقایی میکردیم تیمهای آسیا آرزوشون بودلااقل یک گل بزنن ب ایران.‌اما لنگیا وطن فروشی کردن خیانت کردن با سرکردگی دلال برانکوه و پولهای هدایتی دزد تیم ملی و کی روش رو کوبیدن و وزیر و فدراسیون لنگی هم پشت لنگیا بودن و تمدیدش نکردن تا رفت. گناهش چی بود؟ گناهش این بود ک صراحتا گفته بود لنگ حکومتیه و پشت پرده از قبل جامو دادن ب لنگ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج