برانکو: تا حل شدن مشکلم با پرسپولیس، به ایران برنمی‌گردم
۹۲۸۶۱۱
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
۴۲۱۷
برانکو ایوانکوویچ مانند آنچه چند ماه پیش و در جریان جام ملت های آسیا عنوان کرده بود، برای تیم ملی ایران شانس بیشتری نسبت به عراق برای کسب پیروزی قائل است.

ورزش سه: روز آینده در شرایطی تیم ملی ایران برابر عراق در اردن صف آرایی می کند که نتیجه نگرفتن در این مسابقه حساس می تواند کار ویلموتس و شاگردانش را در ادامه سخت کند.

به همین بهانه گفتگویی با برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی داشتیم که او هم در مقدماتی جام جهانی 2006 با چنین مشکلی مواجه شده بود ولی توانست با پیروزی 2 بر صفر مقابل اردن در خاک این کشور با خاطرات خوش از آن شرایط نامساعد گذر کند.

برانکو در شروع صحبت هایش از اردن به عنوان کشوری یاد کرد که خاطرات خوشی در ذهن او به جا گذاشته و سپس منتظر ماند تا سوالات ما مطرح شود و به آنها پاسخ بدهد.

می‌دانم چطور به بحرین باختیم ولی ایران بهترین است

سوال اول ما از برانکو در مورد شرایط کنونی تیم ملی فوتبال ایران بوده که دو بازی خود را در مقدماتی جام جهانی با پیروزی پشت سر گذاشته و در دیدار برابر بحرین با شکست کارش را خاتمه داده است.

سرمربی سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال بیان کرد: من می دانم چطور به بحرین باختیم ولی مهم ترین نکته این است که ایران تیم ملی بسیار خوبی دارد. ایران بازیکنان بسیار خوبی دارد و به نظرم ایران حتما و به یقین بهترین تیم آسیا است.

بشار و کاتانچ بارها به من گفته اند که ایران قوی تر است

او سپس حرف هایش را ادامه داد و گفت: نکته دوم این است که ایران در اردن مقابل عراق بازی می کند و به طور یقین این چیز خوبی برای تیم ملی است. من با بشار و کاتانچ بارها صحبت کرده ام و هر دو تایید کرده اند که ایران تیم بهتری نسبت به عراق است. این برای ایران خیلی خوب است. با این حال این فوتبال است و شما نمی دانید چه اتفاقی در زمین رقم می خورد.

کاتانچ برای ایران سورپرایز خواهد داشت

سوال بعدی ما از برانکو در رابطه با کاتانچ بود که از سال های گذشته دوست او به شمار می رود. از سرمربی کروات سابق تیم ملی در رابطه با این مربی پرسیدیم که او در پاسخ به این سوال بیان کرد: اول از همه اینکه او مربی بسیار خوبی است با تجربه ای عالی.

او مربی تیم ملی اسلوونی بوده و نمایش هایی عالی با تیم ملی کشورش داشته است. او می داند که چطور در بازی های مقدماتی (جام جهانی و جام ملت های اروپا، آسیا و ...) بازی کند.

او همچنین می داند که چطور تیمش را در بازی های بزرگ مربیگری کند. او قطعا برای کسب یک نتیجه بسیار خوب تلاش می کند و کسب این نتیجه خوب برای او ممکن است. او می خواهد بهترین کارش را انجام دهد و برای تیم ملی ایران سورپرایز خواهد داشت.

کاتانچ سعی در پیاده کردن سبک اروپایی دارد

به طور خاص از برانکو که کاتانچ را به خوبی می شناسد از فلسفه کاری مربی تیم ملی عراق پرسیدیم. او در پاسخ به این سوال توضیح داد: مربیگری او بر کار تیمی و نظم و انضباط تاکید دارد. او سعی می کند سبک بازی اروپایی را برای تیمش پیاده کند.

بشار در عراق بهترین بود ولی در پرسپولیس نه

برانکو سپس در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی عراق بازیکنانی در اختیار دارد که بتوانند ایده های او را در زمین پیاده کنند، افزود: ببینید البته که می توانند. این فوتبال است و در فوتبال هر چیزی ممکن است. اول از همه اینکه، قطعا کیفیت بازیکنان عراقی مشابه بازیکنان ایرانی نیست. همانطور که شما می دانید در عراق بشار بهترین بازیکن این تیم است ولی در پرسپولیس نمی توانست همانطور خوب بازی کند. این چیزی است که شما می توانید در مقایسه به آن برسید. قطعا ایران بهتر از تیم عراق است ولی این پیروزی در بازی روز آینده را تضمین نمی کند.

عراق می تواند برای ایران دردسرساز شود

سوال بعدی ما از برانکو این بود که آیا تیم ملی عراق می تواند برای ما در بازی روز آینده دردسرساز شود یا خیر که او تاکید کرد و گفت: البته. هم عراق و هم تیم های دیگر می توانند برای ایران دردسر درست کنند.

به کی‎‌روش و ویلموتس کاری ندارم، من برای بردن بازی می‌کنم

از برانکو در این مورد پرسیدیم که در بازی های حساسی مانند بازی روز آینده، اگر او به جای سرمربی تیم ملی بود، از چه روشی استفاده می کرد؛ اینکه به تساوی رضایت می داد یا برای بردن به زمین می رفت.

سرمربی سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال عنوان کرد: ببینید من نمی توانم در این مورد با مربیان دیگر بحث داشته باشم ولی فلسفه من همیشه این بوده که بهترین سعی و تلاشم را داشته باشم و همیشه برای پیروزی بازی کنم؛ همیشه برای سه امتیاز بازی می کنم.

من نمی دانم این فلسفه در مورد کی روش چگونه است یا در مورد ویلموتس؛ اما فلسفه من همیشه تلاش کردن برای برنده شدن است. چرا؟ چون من به بازیکنان ایرانی اعتماد دارم. چون فکر می کنم ایران بهترین تیم آسیا است و قطعا با این چیزها من تلاش می کنم که سه امتیاز را بگیرم.

این فلسفه من است؛ فلسفه شخصی من. من به کی روش، ویلموتس یا مربیان دیگر کاری ندارم و در مورد آنها صحبت نمی کنم.

بدون ریسک کردن، نتیجه خوب به دست نمی‌آید

تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی 2006 که سرمربیگری تیم ملی برعهده برانکو ایوانکوویچ بود، برای صعود به مشکل برخورده بود ولی در نهایت همه چیز به خوبی تمام شد و تیم ملی توانست یکی از ساده ترین صعودهای خود را تجربه کند.

از برانکو در این مورد پرسیدیم که اگر ما در بازی روز آینده برای سه امتیاز بازی کنیم و نتیجه نگیریم، چه اتفاقاتی رخ می دهد. او در واکنش به این سوال بازهم برفلسفه خود تاکید کرد و افزود: ببینید این فلسفه من است.

من همیشه ریسک کرده ام و تلاش کرده ام که ریسک کنم و معتقدم بدون ریسک کردن، نتیجه خوب به دست نمی آید. من در مورد ایده ویلموتس چیزی نمی دانم و در مورد آن هم بحثی ندارم و فقط در رابطه با فلسفه و دیدگاه خودم صحبت می کنم.

وقتی من کارم را به صورت رسمی با تیم ملی به عنوان سرمربی آغاز کردم، کره جنوبی در جام جهانی چهارم شده بود؛ ژاپن در جام جهانی بسیار خوب کار کرده بود؛ اردن تیم خوبی بود؛ قطر و عربستان هم همینطور. الان ولی شرایط متفاوت است. با این حال همیشه فلسفه من تلاش برای برنده شدن بوده است.

بحرین سطح مشابهی با ایران نداشت ولی برنده شد

برانکو در پاسخ به این سوال که فکر می کند ایران در بازی روز آینده شانس بیشتری برای کسب پیروزی دارد، گفت: بله. چون تیم ملی ایران بهتر از عراق است ولی شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی در فوتبال می افتد. تیم ملی ایران به بحرین بازی را باخت. بحرین قطعا سطح مشابه ندارد.

این فوتبال است و برای همین است که مهم ترین، قشنگ ترین و جذاب ترین ورزش دنیا شده است. شما می توانید ببرید و این ربطی به این ندارد که شما سطح بالاتری دارید یا ندارید.

تا حل شدن مشکلم به پرسپولیس، ایران برنمی‌گردم

آخرین سوال ما از برانکو در مورد شرایط خودش بود. اینکه در آینده چه سرنوشتی انتظار او را می کشد. او اینگونه به این سوال پاسخ داد: هیچ. من منتظر هستم. پیشنهاداتی از امارات و کشورهای دیگر دارم ولی هنوز قبول نکرده ام. همیشه از من می پرسند، چه خبر از ایران؟ آیا دوست داری به ایران برگردی؟ من به آنها می گویم به ایران برنمی گردم تا زمانی که مشکلم با پرسپولیس حل نشود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1398/08/22
این پورسانت دلالیشوتااول نقدنکنه عمراً بیاد،چون دلالی شغل اول ودرستشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
احسنت افرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1398/08/22
نکنه دوباره بیاد پرسپولیس .......نه .........کاش بمیره .....بدم ازش میاد لعنتی ..........نیا ....جون مادرت نیا
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1398/08/22
کروات نادان خودش رو با مربیان سطح بالایی مثل کیروش و ویلموتس مقایسه میکنه ، برو دوپینگتو کن بابا
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/08/22
خداوکیلی تسویه حسابش رو به خوبی وخوشی انجام بدید که واقعا حقشه و حلال ترین پولیه که میگیره که اگه یه موقع هم خواستیم برگردونیمش بیاد ...
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1398/08/23
میخوام برنگردی صد سال با کاری که کردی و واسه پول مچلشون کردی غلط کردی برگردی مردک دلال
تاج بزرگ آسیا چهارفینال آسیا دو قهرمانی آسیا . لنگ علی عبده هم پشمک حاج عبدالله
Germany
12:19 - 1398/08/23
برنگرد . چون تیم حمایت و تیم مافیات همه رفتن فقط وزیر مونده. تورک و فتاحی و حسن زاده رفتن هدایتی هم زندانه و حساباش بسته اس
تاج بزرگ آسیا چهارفینال آسیا دو قهرمانی آسیا . لنگ علی عبده هم پشمک حاج عبدالله
Germany
12:20 - 1398/08/23
افتادی پی کی روش اما الان واس ویلموتس میری ورزشگاه؟ مث لنگیا نیستم ک دعای باخت ایرانو بکنم اما میگم ویلموتس مربی نیس و حریف عراق نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج