واکنش به بازداشت برخی خبرنگاران در روز‌های اخیر
۹۳۵۱۱۸
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
۶۸۰۸
هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران موضوع بازداشت برخی روزنامه‌نگاران را در روزهای اخیر بررسی و پس از آن بیانیه‌ای در این باره صادر کرد.

خبرگزاری پانا: هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران موضوع بازداشت برخی روزنامه‌نگاران را در روزهای اخیر بررسی و پس از آن بیانیه‌ای در این باره صادر کرد.

در خبری که کانال اطلاع رسانی انجمن صنفی در این باره منتشر کرده است، ضمن اشاره به بازداشت محمد مساعد، روزنامه نگار مستقل آمده است:

متاسفانه اطلاعات کافی در مورد دلیل یا دلایل این بازداشت منتشر نشده است.هیات مدیره انجمن صنفی انتظار دارد در این مورد اطلاعات دقیق‌تری از سوی نهادهای مربوط منتشر شود.ا نجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران چنان‌که در اساسنامه و بیانیه‌های آن تاکید شده است، مدافع فضای آزاد برای فعالیت حرفه‌ای روزنامه‌نگاران است و معتقد است انجام وظایف حرفه‌ای بدون ایجاد فضای امن برای رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران امکان پذیر نیست.

طی روزهای اخیر گزارشهای دیگری مبنی بر بازداشت خبرنگاران در شهرهای دیگر منتشر شده است،اما از آنجا که انجمن از جهت جغرافیایی برای پیگیری مشکلات خبرنگاران شهرستانها محدودیت دارد توجه مسئولان امر را به این موضوع مهم جلب می‌کنیم که مجموعه این اقدامات بدون توضیح دلایل آن پیکر نحیف مطبوعات و رسانه‌ها را از توش و توان می‌اندازد و تبعات منفی این اقدامات گریبانگیر همه جامعه و حکومت خواهد بود.از انجمن‌های صنفی استان‌ها دعوت می‌کنیم گزارش پیگیری‌های خود از سرنوشت همکاران بازداشت شده را منتشر کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1398/09/12
بسه دگه اینهمه بازداشت الکی وتعطیل کردن دفتر روزنامه نگاران حق هر خبر نگاریست که بودن طرف داری از جناعی در همه امور خبر ساز خبر درست را به ملت بگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج