بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله‌ی تایم
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۳۷۳۹۳
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۸۶۹۲
بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ توسط مجله تایم معرفی شدند. اختراعاتی که باعث بهتر شدن زندگی ساکنان زمین می‌شود و در انتخاب آن‌ها به معیارهایی، چون اصالت، خلاقیت و اثربخشی توجه شده است.

وب‌سایت گجت نیوز - حسین مرادی: بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ توسط مجله تایم معرفی شدند. اختراعاتی که باعث بهتر شدن زندگی ساکنان زمین می‌شود و در انتخاب آن‌ها به معیارهایی، چون اصالت، خلاقیت و اثربخشی توجه شده است.

با توجه به اینکه به روز‌های پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی رسیده‌ایم، مجله تایم نیز همانند سال‌های گذشته لیستی از بهترین اختراعات را معرفی کرده است؛ اختراعاتی که جهان را هوشمندتر و بهتر خواهد کرد و حتی برای کاربران جنبه‌های سرگرمی نیز به همراه خواهد داشت. در انتخاب این اختراع‌ها معیارهایی، چون اثربخشی، جاه‌طلبی، خلاقیت و اصالت مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه با برخی از مهم‌ترین و بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ آشنا می‌شویم.

آموزش جراحی به صورت مجازی

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

امروزه واقعیت مجازی به عنوان یکی از فناوری‌های بسیار مهم و البته محبوب محسوب می‌شود که از آن برای حوزه‌های آموزشی نیز استفاده می‌کنند؛ برای مثال به کمک واقعیت مجازی می‌توان در آموزشگاه‌های خلبانی، رانندگی و جراحی بهره برد. در تابستان سال ۲۰۱۹ یک استارتاپ به نام اوسو وی آر (Osso VR) توانست نرم افزاری را بسازد که برای جراحان این امکان را فراهم می‌کند تا در یک اتاق عمل مجازی حضور پیدا کنند.

جاستین باراد، بنیانگذار استارتاپ Osso VR اعلام کرد برخی از جراحان بعد از گذراندن تحصیل در کالج و تحصیل در دانشکده پزشکی که ۸ سال از عمر آن‌ها را شامل می‌شود، همچنان در جراحی با مشکلاتی مواجه هستند و ۳۰ درصد از این جراحان به تنهایی قادر به انجام عمل جراحی نیستند، از این رو به کمک جراحی واقعیت مجازی تمام اشکالات آن‌ها برطرف شده و به خوبی برای جراحی‌های واقعی آماده خواهند بود.


محافظت از پوست با لوازم آرایشی جدید

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

صورت هر فرد به خوبی افزایش سن و پیری را نمایان می‌کند و پوست اطراف چشم نیز به عنوان نازک‌ترین پوست در تمام صورت محسوب می‌شود، از این رو می‌بایست این نواحی از صورت را به دلیل اینکه بیشترین احتمال پیری و سرطان در آن وجود دارد، به خوبی محافظت کرد. بررسی‌ها حاکی از آن است که تا ۱۰ درصد از سرطان‌های پوست در اطراف پلک‌ها ایجاد می‌شود. در همین رابطه شرکت Supergoop توانست سایه چشم ویژه‌ای را تولید کند که از لحاظ بالینی به عنوان نخستین سایه چشم محسوب می‌شود که دارای SPF حدود ۳۰ درصد بوده و از چشمان به خوبی در برابر آفتاب مراقبت خواهد کرد.


آسان‌تر تنفس کنید

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

کربن‌مونوکسید موجود در هوا باعث شکل‌گیری سرطان ریه می‌شود و در حال حاضر نیز دستگاه‌هایی ساخته شدند تا بتوانند این ماده را شناسایی کنند؛ اما دستگاهی برای شناسایی رادون کشف نشده است. در همین راستا شرکت Airthings موفق شد یک ردیاب کیفیت هوا را طراحی کند که به کمک پشتیبانی از یک اپلیکیشن قادر به شناسایی وجود رادون در هوای خانه خواهد بود. همچنین این دستگاه می‌تواند سطح کربن دی اکسید را در هوای خانه بسنجد.


تشکی آرامش‌بخش

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

سلامتی جسم، اعصاب و روان هر فرد به داشتن خوابی آرام مرتبط است، از این رو محققان شرکت Pod یک تشک هوشمند را طراحی کرده‌اند که در ساخت آن از کانال‌های باریک آب استفاده شده است و می‌تواند در طول شب درجه حرارت آب کانال‌های زیر تشک را تنظیم کند. نتیجه چنین سیستمی آرامش جسم و روان فرد خواهد بود. همچنین این تشک از حسگر‌های مختلفی، چون ضربان قلب و تنفس برای تنظیم شرایط خواب کاربر بهره می‌برد.


کفشی با قابلیت بازیافت کامل

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

در این تصویر شاهد کفشی هستیم که البته از لحاظ ظاهری با سایر کفش‌های موجود در بازار تفاوت چندانی ندارد و طبیعی به نظر می‌رسد، اما تفاوت اصلی در بازیافتی بودن آن است. در واقع اگر مالک این کفش بخواهد آن دور بیندازد، می‌تواند این کفش را به شرکت آدیداس به عنوان سازنده این کفش برگشت دهد تا به صورت کامل آن را بازیافت کرده و نسل بعدی کفش‌های کرفت. لوپ (FUTURECRAFT.LOOP) را تولید کنند.

شرکت آدیداس برای طراحی چنین کفش‌هایی بیش از ۷ سال کار‌های تحقیقاتی انجام داده است که به واسطه این تحقیقات و با کمک فناوری جدید کفشی ساخته شد که فقط از یک ماده و بدون استفاده چسب به تولید رسیده است. طبق اعلام معاون شرکت آدیداس این کفش نخستین قدم در راستای پاکسازی اثرات مخرب زیست محیطی محصولات محسوب می‌شود. هرچند در حال حاضر این کفش مراحل آزمایشی خود را می‌گذراند و تا سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه نخواهد شد.


کاهش درد سینوس‌ها

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

در فصل سرما یکی از شایع‌ترین درد‌ها میان مردم، درد‌های سینوسی است که در حال حاضر آن دسته افرادی که با این درد دچار می‌شوند، از سطح درمان‌ها راضی نیستند. در همین رابطه شرکت کلیر آپ (ClearUP) با هدف حل چنین مشکلاتی توانست دستگاهی را به تولید برساند که اگر بیماران آن را به صورت روزانه یکبار به مدت ۵ دقیقه بر روی اطراف چشم خود بگذارند، این دستگاه می‌تواند اعصابی که به سینوس‌ها متصل است را آرام کند. گفتنی است این دستگاه با قیمت ۱۴۹ دلار به بازار عرضه شده است.


پایان اشتباه در تشخیص‌های پزشکی

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

در قرن ۲۱ برای تصویربرداری از تومور‌ها فناوری‌های زیادی وجود دارند، اما به دلیل اینکه این تجهیزات کامل نیستند، برای تشخیص نهایی هر عکس به بررسی رادیولوژیست نیاز است. در آمریکا به صورت سالانه حدود ۳۰ میلیون غربالگری سرطان سینه انجام می‌شود و به دلیل حجم بالای متقاضیان امکان تشخیص‌های اشتباه نیز افزایش پیدا می‌کند. از این رو رادیولوژیست‌های شرکت Qlarityimaging به کمک یک نرم افزار هوش مصنوعی توانستند داده‌های اسکن ام آر آی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

این سیستم پیشرفته که به تایید سازمان غذا و دارو آمریکا رسیده است نیز توانست در مجموع حدود ۲۰ درصد در تشخیص‌ها عملکرد صحیحی داشته باشد و ۳۹ درصد از سرطان‌هایی که به صورت معمول تشخیص داده نشده را به خوبی تشخیص دهد. مراحل آزمایش این دستگاه در دانشگاه شیکاگو و مرکز سرطان اندرسون دانشگاه تگزاس انجام شده است.


خداحافظی با مسمومیت غذایی

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

کریستین شیندلر به عنوان یک مهندس زیست پزشکی موفق به تولید دستگاهی شد که به واسطه الگوریتم تشخیصی بر پایه نور می‌تواند آلودگی‌های دست را شناسایی کند. این دستگاه کاربرد‌های مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها استفاده در رستوران‌ها است، در واقع میزان آلودگی دستان کارکنان رستوران‌ها را می‌توان با اسکنر این دستگاه مورد شناسایی قرار دارد.


سوئیشرت دو منظوره

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

این سوئیشرت با نام Quikflip حدود ۵۵ دلار قیمت دارد، این سوئیشرت علاوه بر اینکه یک لباس است، از قابلیت تبدیل به کوله‌پشتی نیز بهره می‌برد. کاربران با وارونه کردن و کشیدن جیب‌های خالی آن می‌توانند این هودی را به یک کوله تبدیل کنند.


عصای پیشرفته

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

فردی نابینا به نام کورسات سیلان مدتی قبل با استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریابی و عصای خود قصد داشت مسیر خود به هتلی را پیدا کند، اما در نیمه‌های راه با مانعی برخورد کرد و پیشانی وی دچار شکستگی شد. به همین دلیل وی با تحقیق و مطالعه توانست یک عصای هوشمند با نام وی واک (WeWALK) را طراحی کند.

این عصای هوشمند می‌تواند موانعی که در سطح بالاتر از قفسه سینه فرد نابینا وجود دارد را شناسایی کند، البته این قابلیت با برنامه گوگل مپ همگام‌سازی می‌شود. از این رو ۲۵۰ میلیون فرد نابینا در سراسر دنیا قادر خواهند بود از این پس با گوشی‌های هوشمند مسیر خود را پیدا کرده و بدون برخورد با مانع به مقصد برسند. قیمت این عصای هوشمند ۴۹۹ دلار اعلام شده است.


عینک سخنگو

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ به انتخاب مجله تایم

دستگاه OrCam MyEye ۲ برای افرادی که با اختلالات بینایی مواجه هستند بسیار کارآمد خواهد بود و می‌تواند زندگی آن‌ها را متحول سازد. این دستگاه در واقع یک عینک هوشمند با نام عینک سخنگو است که به کمک هوش مصنوعی به فریم هر عینکی متصل خواهد شد و قادر به شناسایی چهره، خواندن متون و بارکد‌ها است. این دستگاه برای افرادی که با مشکل خوانش‌پریشی نیز مواجه هستند بسیار مفید خواهد بود. نسل جدید این عینک سخنگو از سال آینده به بازار عرضه خواهد شد و قابلیت‌های بیشتری، چون خواندن روزنامه را برای کاربران به همراه دارد. دستگاه OrCam MyEye ۲ در حال حاضر در ۴۸ کشور دنیا عرضه شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/09/18
پس ما چی ما کجای این همه علم دانش در جهان قرار گرفته ایم .؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
اسم دانشمندای ایرانیو گوگل کن تا ببینی. ایران نیستند اکثر اما الگو هستند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
ما رو تو کشور نمیشه جستجو کرد چون تحریم چهل ساله مانع شده
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/09/18
اختراع ايراني ؛؛ تورم روز افزون ؛كاملاً اتوماتيك ؛غير قابل كنترل ؛ حربه ايي مفيد براي رئيس جمهور بعدي
پاسخ ها
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
بسه دیگه اندازه تورم از شما بی نمک ها هم خسته شدیم زیر هر مطلبی حرف اضافه میزنید
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1398/09/19
چرت بود بعضیاش البته اونی که اول شد غیرقابل پخشه
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1398/09/19
سوییشرت دو منظوره اختراعه؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1398/09/19
کفشهای لاستیکی سه خط خوزستان هم کاملا قابل بازیافت بود
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1398/09/20
میخواستند یه وسیله ای درست کنن دیدن اصلا نمیشه حالا چی؟ دستگاه تزریق انسانیت به مرد ایرانی که کلا به بن بست خورد مشترک مورد نظر فقط یه موجود بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
کی میشه بمیرید شماها؟
United Kingdom
13:43 - 1398/09/22
اینها انتخاب نشریه تایم بوده وگرنه خیلی اختراعات عالی هست که مخصوص سال 2019 بوده مثل اون روبات تمیز کننده رختخواب که اندازه یه موس کوچیک هست و کل باکتریهای رختخواب رو از بین میبره و خیلی چیزهایی که به درد همه بخوره وگرنه اون سوئیشرت رو همه نمی پوشند که. سلیقه تایم توی حلقش
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1399/01/25
کیسه فریزر آسان بردار ایری پلاست یادشون رفته!! مهمترین اختراع ایرانی البته بعد از گوشی glx که تو جیب جا میشد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر