مصطفوی: آبروی مملکت را با بی‌تدبیری بردند
۹۳۷۴۹۸
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
۸۸۸۹
مدیر عامل پیشین پرسپولیس و رئیس اسبق فدراسیون فوتبال به شدت نسبت به سوءمدیریت هایی که باعث رفتن استراماچونی از استقلال شد، انتقاد کرد.

ورزش سه: داریوش مصطفوی مدیرعامل پیشین پرسپولیس و رئیس اسبق فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات اخیر پیرامون باشگاه استقلال گفت: متاسفانه یک خط در داخل و خارج برای از بین بردن فوتبال ایران به وجود آمده است. این خط درستی نیست. تلویزیون های خارجی و معاند وقتی معایب فوتبال ما را 100 درصد بزرگ جلوه می دهند، این انصاف نیست. فوتبال ما گرفتاری هایی دارد و اینها از عدم تدبیر در آوردن مربی خارجی شروع می شود.

او افزود: ما رفتیم یک مربی خارجی برای تیم ملی آوردیم و پولش را نتوانستیم بدهیم. این آقا هم در حساس ترین برهه یعنی قبل از بازی با عراق گذاشت و رفت. عین این اتفاق در باشگاه های بزرگ ما هم رخ داده است. ما با التماس استراماچونی را می آوریم و یک قرارداد می بندیم و می گوییم که همه چیز را فراهم می کنیم.

برای اینکه از پله اول عبور کنیم و بگوییم کار بزرگی کردیم که چنین مربی ای را آوردیم، وعده های بیجا می دهیم در صورتی که همه را دروغ گفته ایم. از پیدا کردن خانه، پرداخت های ماهیانه، بلیت مسافرت ها و... مشکل داشتیم. چیزی که در مفاد قرارداد استراماچونی و بقیه مربیان خارجی وجود داشته، انجام نداده ایم.

وی ادامه داد: حالا که هواداران باشگاه استقلال بعد از مدتها احساس کرده اند استراماچونی فرشته نجات تیمشان است و تیم را به صدر جدول رسانده، باشگاه این مربی را ناامید کرده از بس که به او دروغ گفته است. حالا او کشور ما را به عنوان یک کشور دروغگو و بی انصاف ترک می کند.

ما باید بفهمیم با این شرایط اقتصادی، توانایی آوردن مربی خارجی را نداریم. باید با مربیان داخلی کار کنیم، حالا کمتر درخشش پیدا می کنیم و مثلا قهرمان آسیا نمی شویم. هر چند که با خارجی ها هم نشده ایم. یا اینکه باید قانون بگذاریم آوردن مربی خارجی تا 2 سال ممنوع است یا بازیکن وقتی می خواهد برود، 50 درصد درآمد آن به فوتبال ایران برسد.

مصطفوی درباره حقوق فوتبال گفت: وقتی که تلویزیون حق پخش فوتبال را نمی دهد و تبلیغات به شکل مفتضح در فوتبال انجام می شود، درآمدی باقی نمی ماند و تنها جایی که می شود پول به دست آورد، خروج بازیکنان است. تمام اینها به خاطر عدم تدبیر است. فقط می گویند کار امروز را انجام بدهیم، چو فردا شود فکر فردا کنیم. حالا فردا شده و برای اینکه هوادار را راضی کنید، باید شبانه به خانه استراماچونی بروید و التماس کنید.

اینجا است که آبروی مملکت می رود. قراردادش را خارج از کشور بستند و حالا هم شبانه به خانه اش می روند که مردم نفهمند. سرمان را در برف برده ایم و نمی بینیم. نزدیک ترین آدم ها در استقلال می روند و مسائل را می گویند. این هیئت مدیره فقط شکل ظاهری است. ما جدا از هم داریم زندگی می کنیم و متحد نیستیم.

وی افزود: باشگاه هایی مثل سپاهان و تراکتور حسابشان جدا است. اما این دو باشگاه پایتخت، تفاوت دارند. این ها تا به حال هر چه مدیر عامل داشته اند، افراد نزدیک به وزارت یا سازمان تربیت بدنی بوده اند. هیچ بودجه ای هم مدیر عامل ندارد و به همین دلیل تقصیری متوجه مدیر نیست. تنها تقصیری که به عهده فتحی است، این است که وقتی دید حمایت نمی شود، چرا ادامه داد و استراماچونی را آورد؟ همه تقصیرات، جایی است که تلویزیون پول فوتبال را نمی دهد و تبلیغات درست انجام نشده است.

اشکال این است که مدیرعامل با انتخاب آقای وزیر تعیین می شود. همه اعضای هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس از دوستان وزیر هستند. به هر حال آنها را می شناسد و این ایرادی ندارد. اما باید افراد سرمایه گذار در هیئت مدیره ها باشند. برای همین روزها، که مثلا پول استراماچونی را بدهند. وقتی استراماچونی می رود، باید از همه کسانی که مسبب این انتصاب ها هستند، بازخواست شود. وزیر، اعضای هیئت مدیره و به خصوص مدیر عامل. مردم را ناراحت کرده اند و باید بررسی شود. دولت به فوریت باید در این موضوع ورود کند و پول استراماچونی را بدهد. این مدیر عامل و هیئت مدیره به نظرم کار خوبی انجام نداده اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/09/18
واقعا دیگه از ایرانی بودن خودمون شرمنده ایم..... البته از بس نا کار امد اومد سر کار وپدر مردم رو در اورد
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/09/18
احسن حاجی
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/09/18
با اینکه لنگی هستی ولی دمت گرم حرفت حسابه ایول.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج