ترامپ یک قدم دیگر به استیضاح نزدیک‌تر شد
۹۳۸۸۸۷
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
۱۴۲۰۲ 
با تصویب دو اتهام اصلی ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان، ترامپ هفته آینده باید با رای‌گیری استیضاح مواجه شود.

ایرنا: با تصویب دو اتهام اصلی ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان، ترامپ هفته آینده باید با رای‌گیری استیضاح مواجه شود.

به گزارش شبکه «سی ان ان» به دنبال تصویب اتهامات ترامپ در مورد "سوء استفاده از قدرت" و "کارشکنی در کار کنگره"، مجلس نمایندگان هفته آینده رای گیری تاریخی استیضاح رییس جمهوری آمریکا را پیش خواهند برد.
اتهامات ترامپ عصر امروز (جمعه) با ۲۳ رای مثبت دموکرات‌ها و ۱۷ رای مخالف جمهوریخواهان در کمیته قضایی مجلس نمایندگان تصویب شد.

ترامپ یک قدم دیگر به استیضاح نزدیک‌تر شد

این آرا نشان می‌دهد که روند استیضاح ترامپ شکاف عمیقی میان نمایندگان ایجاد کرده است زیرا هیچیک از نمایندگان جمهوریخواه در کمیته قضایی مجلس نمایندگان حاضر نشدند به اتهامات ترامپ رای مثبت دهند و نمایندگان دموکرات نیز به این موضوع رای منفی ندادند.

دموکرات‌ها با استناد به نظر شاهدان متعددی که در کمیته اطلاعات و کمیته قضایی حضور یافتند، تماس تلفنی ترامپ با «ولادیمیر زلنسکی» رییس جمهوری آمریکا و گروکشی کمک‌های نظامی مصوب کنگره در ازای انجام تحقیقات درباره هانتر بایدن را مصداق سوء استفاده از قدرت و همچنین کشاندن یک کشور خارجی به انتخابات داخلی آمریکا دانستند.

در مقابل جمهوریخواهان کوشیدند این اتهامات را کم رنگ جلوه دهند و بگویند برخلاف آنچه که قانون اساسی برای استیضاح مطرح کرده است، همچون رشوه و خیانت تلاش دموکرات‌ها نمی‌تواند عاملی برای استیضاح ترامپ محسوب شود.

جمهوریخواهان با وجود آنکه می‌دانستند در این مرحله شانسی برای غلبه بر رقیب ندارند، اما تمام اصلاحات را به رای گیری کشاندند و تاکید کردند که رای‌گیری با نام انجام شود.

دموکرات‌ها اقدام ترامپ در ماجرای اوکراین گیت را برای منافع شخصی تعبیر کردند و گفتند که هیچکس نباید بالاتر از قانون باشد و اقدام ترامپ، تهدید دموکراسی ایالات متحده بوده است اما جمهوریخواهان این اتهامات را با این ادعا که ترامپ به دنبال مبارزه با فساد بوده است، رد کردند.

دموکرات‌ها درباره کارشکنی در کار کنگره هم ترامپ را متهم کردند که اجازه نداده است اسناد و شاهدان برای بررسی و ادای شهادت به کنگره بیایند و حتی به احضاریه‌ها هم توجه نشده است اما جمهوریخواهان، کارشکنی را متوجه دموکرات‌ها دانستند که نمی‌گذارند رییس جمهوری به فعالیت اصلی خود بپردازد و وقت قانون‌گذاری کنگره را هم تلف کرده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1398/09/22
من استیضاح میشم. رئیس جمهور ترامپ استیضاح نمیشه. یعنی یه رور میاد تو ایران که اینجور قانون حکمفرما باشه.
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1398/09/22
ترامپ با همه بد بودنش نسبت به دیگر کشورهای مستقل و مردمانشان! در میان مردم خودش رییس جمهور محبوبی است و استیضاح وی نه تنها سبب برکناری او نخواهد شد بلکه انتخاب او را در دور بعد تضمین خواهد کرد.
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/09/22
بابا شما را به خدا ول کنید این ترامپ لعنتی را روزی هزار بار از استیضاح این لعنتی می نویسید اینقدر که از استیضاح او می‌نویسد از مشکلات مردم خودتان نمی نویسد این خوک بره یه سگ دیگه میاد هم وغم شما شده موضوع استیضاح ترامپ
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/09/23
ان شاالله خدا نابودش میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج