بهزاد نبوی: با حاکمیت رایزنی کنیم نه شورای نگهبان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۴۰۴۲۱
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
۸۸۶۰
بهزاد نبوی به نامه نیوز گفت: اگر بنای رایزنی باشد، باید با حاکمیت رایزنی کرد، نه با شورای نگهبان. شورای نگهبان نقش تعیین‌کننده در انتخابات ندارد و تصمیم‌گیری با حاکمیت است.

بهزاد نبوی به نامه نیوز گفت: اگر بنای رایزنی باشد، باید با حاکمیت رایزنی کرد، نه با شورای نگهبان. شورای نگهبان نقش تعیین‌کننده در انتخابات ندارد و تصمیم‌گیری با حاکمیت است.

بهزاد نبوی: با حاکمیت رایزنی کنیم نه شورای نگهبان

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

*صحبت‌های آقای روحانی تاثیر مثبت و منفی روی شورای نگهبان ندارد، چرا که به نظر من تصمیم‌گیر نهایی در انتخابات شورای نگهبان نیست.

*آقای روحانی لازم است به‌عنوان مجری قانون اساسی به نهادی که دارد خلاف قانون اساسی عمل می‌کند، تذکر بدهد و این کار بدی نیست. به نظر من اصولگرایان معتدل هم باید همین موضع را اتخاذ کنند تا امکان برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور، خصوصا بعد از حوادث روزهای اخیر، فراهم شود.

* خودم اصولا همیشه با تابلوی اختصاصی مخالف بوده و هستم، گرچه اکثریت اصلاح‌طلبان و هر کسی حرف می‌زند، صحبت از تابلوی اختصاصی می‌کند، ولی من اتفاقا معتقدم الان باید تابلو خیلی غیراختصاصی باشد و ما خیلی گسترده‌تر باید عمل کنیم.

*براساس تحلیلی که دارم از ۸۸ به این سو، آرایش جدیدی در کشور در حال شکل گیری است. در ۸۸ اکثر اصلاح طلبان را «فتنه‌گر» نامیدند و عده ای را نیز به «ساکتین فتنه» ملقب کردند!! ساکتین فتنه در واقع افراد مستقل و اصولگرای معتدل میانه‌رو هستند که در ماجرای ۸۸ حاضر نشدند حکم اعدام برای اصلاح طلبان صادر کنند. اصلاح طلبان باید از شکل گیری این طیف جدید و گسترده در میان اصولگرایان و نیروهای مستقل استقبال می کردند، نه این‌که بعد از هشت سال بخواهند به جای تعامل و حتی ائتلاف با آن طیف جدید با تابلوی اختصاصی وارد میدان شوند. اگر آقای روحانی به این دلیل هم موضع گرفته باشد با او هم‌موضع می‌شوم.

*{در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف اصلاحات و روحانی پابرجا می‌ماند؟}: به نظر من، امروز هرچه جبهه اعتدالیون را گسترده‌تر کنیم، به سود اصلاح‌طلبان است. اصلاح طلبان از هم‌جهتی آقایان ناطق، علی مطهری و ... در خیلی از زمینه‌ها سود می‌برند، نه این‌که زیان کنند. ایشان به خاطر خوشایند اصلاح طلبان مواضع کنونی را اتخاذ نکرده‌اند، مع‌الوصف مواضع شان در خیلی از زمینه ها به اصلاح طلبان نزدیک است و باید از این نزدیکی استقبال کرد و نگریخت. باید پذیرفت که این طیف هم نگران اوضاع کشور و ملت و منافع ملی هستند و این نگرانی در انحصار اصلاح طلبان نیست.

* اگر آقای حداد عادل رئیس مجلس می‌شد، به مراتب وضع برای اصلاح‌طلبان بدتر بود. مواضع آقای لاریجانی خیلی معتدل‌تر است. اصلاح‌طلبان هم مگر چه می‌خواهند؟ مگر منافع کشور و ملت مدنظرشان نیست؟ بازجوهای من که بعضا در زندان به دیدنم می آمدند، درگفتگوها از من سئوال می کردند «به نظر تو چه کسی کاندیدای ریاست جمهوری شود، خوب است؟» پیش از آنکه من پاسخی داده باشم، می گفتند «الان می‌گوید ناطق»! من همیشه به بازجوها می‌گفتم «آقای ناطق که مثل ما "فتنه‌گر" نیست! شما بروید سراغ ایشان».

*به طور کلی بر این باور بودم که آقای خاتمی قطعا کاندیدا نمی شود، اگر هم بشود، قطعا ردصلاحیت می شود. تصور نامزدی مرحوم هاشمی را هم نمی کردم. حضور آقایان روحانی و عارف هم در آن سال مطرح نبود و اگر هم بود آنان را رأی آور نمی دانستم بنابراین بهترین فرد از جمیع جهات، از نظر من آقای ناطق بود. مطالب فوق را از آن جهت مطرح کردم که بدانید، مواضعی که طرح کردم، از سال ۸۸ و در زندان داشته ام.

*اگر بنای رایزنی باشد، باید با حاکمیت رایزنی کرد، نه با شورای نگهبان. شورای نگهبان نقش تعیین‌کننده در انتخابات ندارد و تصمیم‌گیری با حاکمیت است. وقتی شعار «انتخابات پرشور» می‌دهم، اصلاح‌طلبان به من می خندند و شدیدا انتقاد می کنند، حال آنکه مخاطب شعار مذکور حاکمیت است چون رهبری وقتی آقای خاتمی در سال ۷۶ انتخاب شد، در اولین دیدار با ایشان فرمود «من خدا را شکر کردم که دعایم مستجاب شد، من همیشه یک انتخابات پرشور می‌خواستم که ۳۰ میلیون نفر شرکت کنند و این اتفاق افتاد»(نقل به مضمون). امروز اگر حاکمیت کماکان انتخابات پرشور می‌خواهد باید فضا را باز و مردم را به موثر بودن رأی‌شان امیدوار کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر