چرا مشاوره پیش از ازدواج اجباری نشده است؟
۹۴۵۴۴۰
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
۳۴۳۳
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تأکید کرد: مجلس برای مشاوره اجباری قبل از ازدواج جوانان باید برنامه مدونی را تصویب کند.

ایسنا نوشت: رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تأکید کرد: مجلس برای مشاوره اجباری قبل از ازدواج جوانان باید برنامه مدونی را تصویب کند.

دکتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در رابطه با ثبت ۵۲۰ هزار ازدواج و ۱۷۰ هزار طلاق در سال ۱۳۹۷ گفت: ارزیابی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گویای این نکته است که مجلس برای ازدواج جوانان باید برنامه مدونی تصویب کند تا جوانان قبل از ازدواج مشاوره اجباری داشته باشند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور معتقد است که عدم مشاوره صحیح و ازدواج صحیح از جمله عواملی هستند که منجر به ناسازگاری یا طلاق در پنج سال اول زندگی می شود.

وی با بیان اینکه تغییر و تحولات شرایط اجتماعی، فضاهای مجازی و مهاجرتها ازدواج را از حالت سنتی خارج کرده افزود: ازدواجهای کنونی حتماً نیازمند مشاوره و راهنمایی هستند و ما هم به جد پیگیر این قضیه هستیم تا مشاوره ازدوج اجباری شود.

حاتمی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، همچنین متذکر شد: البته به جز عدم مشاوره، عوامل متعدد دیگری نیز در افزایش طلاق موثرند از جمله ازدواج از طریق آشنایی در فضای مجازی که با وجود تفاوتهای فرهنگی، ازدواج می کنند و بعضا هم از هم جدا می شوند.

بنیانیان مسئول کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سبک زندگی ما تحت تاثیر جهانی شدن به شدت در حال تغییر بوده و در این میان، یکی از اهداف اصلی تهاجم فرهنگی سازماندهی شده علیه ایران نیز متلاشی کردن خانواده‌هاست.

وی با اذعان به نارساییهای داخل کشور در سبک مدیریت و حل مسائل جامعه افزود: ریشه همه نارساییها و معضلات جامعه اعم از اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی بعضاً مشترک است.

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد: با نگاهی به تبلیغات کاندیداها متوجه می شویم که در تبلیغات خود مسئولیت جوانان و خانواده ها و پدر و مادرها را به دولت واگذار می کنند و حتی خود رسانهها نیز برای جلب مخاطب به این کار روی میآورند و از مشارکت و مسئولیت تک تک افراد جامعه برای حل این معضلات غافل می شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/10/12
ب شما چ ک ب زندگی مردم دخالت می کنید
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/10/12
باور کنید به قدری جوونها نیاز به آموزش دارن که هم دختر هم پسر دست چپ وراستو تشخیص نمی دن
پاسخ ها
سمانه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
موافقم بنظرم باید مشاوره اجباری بشه یعنی چی دختر و پسر اصلا همو نمیشناسن فقط چند بار الکی به هم گفتن دوست دارم فکر کردن میتونن باهم زندگی کنن نه علایق همو میدونن نه هدفشونو از زندگی همونجوری هول هولکی میرن ازدواج میکنن بعدش سر یه وای فای خاموش کردن یا روشن کردن از هم طلاق میگیرن
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/10/12
بخاطر اینکه بسیاری از مشاور ها و روانشناس ها صلاحیت مشاوره دادن رو ندارن
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/10/12
چیه پول بابت مشاوره هم مردم بدهند ...جمع کنید دکان دستگاهاتان را مردم مسخره کردید .
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/10/12
با سلام خیلی سخت گیر ی کنید ممنون میشم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج