بارسلونا و تکرار یک خاطره تلخ بعد از ۱۶ سال
۹۴۹۷۸۱
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
۲۲۸۷ 
بعد از حدود ۱۶ سال، بارسلونا یک بار دیگر قصد دارد در اواسط فصل سرمربی اش را برکنار کند.

ورزش سه: بعد از حدود ۱۶ سال، بارسلونا یک بار دیگر قصد دارد در اواسط فصل سرمربی اش را برکنار کند.

علیرغم صدرنشینی در لالیگا و صعود از مرحله گروهی دشوار لیگ قهرمانان به عنوان صدرنشین، صبر سران بارسلونا بعد از شکست عجیب این تیم در نیمه نهایی کوپا دل ری به سر آمده و به نظر می‌رسد ارنستو والورده تا ساعات دیگر از بارسلونا جدا خواهد شد.

والورده که دو سال و نیم قبل و به جای لوییس انریکه هدایت بلوگرانا را بر عهده گرفت، در جام‌های داخلی اسپانیا عملکرد درخشانی داشت، اما دو شکست عجیب برابر رم و لیورپول در لیگ قهرمانان نقاط منفی کارنامه او به شمار می‌آیند.

اما پیش از این ۱۶ سال قبل و در ژانویه سال ۲۰۰۳ بود که بارسا در اواسط فصل و در چنین مقطعی تصمیم به برکناری لوییس فان خال، سرمربی هلندی اش گرفته و رادومیر آنتیچ را به جای او به عنوان مسئول فنی برگزید. شرایط در آن فصل برای بارسلونا هرگز خوب پیش نرفت و رتبه ششم در لالیگا، حذف زودهنگام از کوپا دل ری و در نهایت شکست دراماتیک مقابل یوونتوس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، حاصل کار بارسای آن فصل بود.

بعد از جدایی رادمیر آنتیچ، فرانک رایکارد، پپ گواردیولا، تیتو ویلانووا، خراردو مارتینو و لوییس انریکه طی این ۱۶ سال هدایت بارسلونا را بر عهده داشته و علیرغم کسب نتایج مختلف، همگی در پایان فصل از این تیم جدا شده اند و حالا ارنستو والورده سرنوشتی متفاوت از دیگر سرمربیان بلوگرانا در هزاره جدید دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج