پوتین گزینه پُست نخست‌وزیری را معرفی کرد
۹۵۰۵۰۹
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
۱۳۰۹۸ 
رئیس جمهور روسیه رئیس نهاد مالیاتی فدرال این کشور را برای تصدی پست نخست وزیری این کشور معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه «میخائیل میشوستین» را به عنوان نخست وزیر جدید روسیه معرفی کرد.

میشوستین در حال حاضر رئیس نهاد مالیاتی فدرال روسیه است و پس از آنکه «دیمیتری مدودف» نخست وزیر سابق روسیه امروز از سمت خود استعفا داد توسط پوتین برای تصدی پست نخست وزیری معرفی شد.

پوتین گزینه پُست نخست‌وزیری را معرفی کرد

مدودوف و دولت او استعفای خود را تنها ساعاتی بعد از سخنرانی ولادیمیر پوتین در پارلمان اعلام کردند. 

پوتین ضمن موافقت با این استعفا از وزرا درخواست کرد تا زمان تشکیل دولتی جدید، رسیدگی امور دولتی را ادامه دهند.

گفته می‌شود مدودوف پس از استعفا قرار است به‌عنوان معاون دبیر شورای امنیت روسیه به فعالیت خود ادامه دهد.

"دمیتری مدویدیف" نخست وزیر روسیه عصر امروز (چهارشنبه) در نشست کابینه وزراء با "ولادیمیر پوتین" این کشور اعلام کرد که مطابق با پیشنهادهایی که رئیس جمهور در خصوص اصلاح قانون اساسی مطرح کرده است، استعفای دولت در ترکیب فعلی آن را اقدامی صحیح می‌داند.

وی گفت: «همه ما شاهد پیام امروز رئیس جمهوری فدراسیون روسیه بودیم. ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین نه تنها اولویت‌های بسیار مهم اقدامات در کشور را برای سال آتی تشریح کرد ، بلکه برخی تغییرات اصولی در قانون اساسی کشور را نیز شرح داد» که به گفته وی ،«این تغییرات ، زمانی تصویب می شوند که به احتمال زیاد پس از بررسی آنها خواهد بود ، این تغییرات نه تنها در تعدادی از مواد قانون اساسی کشور، بلکه در مجموع در رابطه با توازن قوای اجرایی، قانونگذاری قضایی است.»

پوتین گزینه پُست نخست‌وزیری را معرفی کرد

مدویدیف یادآور شد: «در این زمینه، بدیهی است که ما به عنوان دولت فدراسیون روسیه باید این امکان را برای رئیس جمهوری کشورمان فراهم کنیم تا بتواند همه تصمیمات لازم برای تحقق این تغییرات را اتخاذ کند. در این شرایط ، من معتقدم که مطابق با ماده 117 قانون اساسی فدراسیون روسیه، اقدامی صحیح خواهد بود که دولت در ترکیب کنونی آن استعفا دهد.»

"دمیتری مدویدیف" در تاریخ مدرن روسیه از لحاظ زمانی که در رأس کابینه وزراء قرار گرفته، یعنی بیش از هفت سال و هشت ماه (2،808 روز از تاریخ تصویب نخست وزیری خود در 8 ماه مه سال 2012) رکورددار مطلق است.

دولت فعلی فدراسیون روسیه به ریاست مدویدیف در تاریخ 18 مه 2018 تشکیل شد. این ترکیب شامل 10 معاون نخست وزیر، از جمله یک معاون اول نخست وزیر و 22 وزارتخانه است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج