فشار رسانه‌ها به داور ضدزن جشنواره برلین
۹۵۲۵۷۱
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
۴۸۳۵
رسانه‌های آلمانی از انتخاب جرمی آیرونز که زمانی موضوع آزار زنان برایش بی اهمیت بوده به عنوان رییس هیات داوران برلین انتقاد کردند.

خبرگزاری صبا: به نقل از اسکرین دیلی، مدیریت جدید برلیناله از سوی رسانه های آلمانی به دلیل انتخاب جرمی آیرونز به عنوان رییس هیات داوران بخش مسابقه رسمی تحت فشار قرار گرفت. بنا به گفته این رسانه ها، جرمی آیرونز بازیگر انگلیسی در گذشته نظرات جنجالی در مورد آزار جنسی زنان و همجنسگراها مطرح کرده است.

فشار رسانه‌ها به داور ضدزن جشنواره برلین

نشریات آلمانی در روزهای اخیر به اظهارنظرهای آیرونز در سال های گذشته مانند مصاحبه اش با رادیو مجله تایم در سال ۲۰۱۱ اشاره کرده اند که او در آنها از لمس نامتعارف زنان به عنوان یک ارتباط دوستانه یاد کرده بود. او همچنین در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه با هافینگتون پست از ازدواج همجنسگراها انتقاد کرده و گفته بود ممکن است این کار موجب شود پدران برای اجتناب از پرداخت مالیات بر ارث با پسران خود ازدواج کنند. آیرونز البته بعد از آن در مصاحبه با بی بی سی حرف های خود را در این باره پس گرفت.

با این وجود اما آندریاس بوشه سردبیر یکی از روزنامه های آلمانی معتقد است اگر کسی واژه جرمی آیرونز و جنبش #من_هم را خیلی ساده در اینترنت جستجو کند مقاله هایی در این باره پیدا خواهد کرد و این موضوعی است که چرا مدیر برلیناله این سوالات را از خود نپرسیده است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که جشنواره برلین از دو سال گذشته و با شکل گیری جنبش #من_هم توجه بیشتری به مساله زنان داشته است.

بنا به نظر یکی از این روزنامه نگاران، اگر واقعا این تغییر تفکر درباره وضعیت زنان در صنعت فیلمسازی برای آنها مهم است نباید کسی را که درگذشته برای این مسائل اهمیتی قائل نبوده به عنوان رییس هیات داوران انتخاب کنند. آنها می توانستند به جای آیرونز شخصی را انتخاب کنند که در حال مبارزه برای ایجاد یک صنعت فیلمسازی و دنیایی غیرخشن و برابر باشد.

هفتادمین دوره جشنواره بین المللی برلین برای اولین بار تحت هدایت کارلو شاتریان و همینطور مدیریت ماریت ریزنبیک از روز ۲۰ فوریه تا یک مارس ۲۰۲۰ در شهر برلین برگزار می شود.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/11/01
اگر حرف هایش را پس گرفته پس مشکلی نیست .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج