اعترافات هولناک مفتی فَربه داعش
۹۵۳۱۱۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۳
۲۸۱۶۵
مفتی فربه داعش که نامش «شفاء النعمه» می‌گوید که امام و خطیب مسجد جامع مازن و مدیر مرکز امام الیقین بوده و در مسجد جامع المفتی واقع در محله ۱۷ تموز که آن زمان مرکز صدور فتوای تروریست‌های داعش به شمار می‌رفت، خطبه می‌خوانده است.

شفقنا: پشت چاقی و پیری مفتی گروه تروریستی داعش که تصاویرش به سرعت در فضای مجازی منتشر شده، تروریست خطرناکی نهفته است که وحشیانه‌ترین و خونبارترین فتاوا را صادر کرده است؛ او نظریه پرداز، مفتی داعش و تروریست خطرناکی است که پنچ فرزند دارد و یکی از فرزندانش هم شغل پدرش را ادامه داده و در گروه تروریستی داعش، سمت مفتی داشته است.

 خبرگزاری الفرات عراق با اشاره به این موضوع نوشت: این فرد که نامش «شفاء النعمه» می‌گوید که امام و خطیب مسجد جامع مازن و مدیر مرکز امام الیقین بوده و در مسجد جامع المفتی واقع در محله ۱۷ تموز که آن زمان مرکز صدور فتوای تروریست‌های داعش به شمار می‌رفت، خطبه می‌خوانده است.

این تروریست در جریان اعترافاتش در حضور قاضی دادگاه تررویسم نینوا می‌گوید که سال ۱۹۸۴ از دانشگاه اسلامی مدینه منوره فارغ التحصیل شده و به اندیشه سلفی ایمان دارد. در مدرسه الراشدین واقع در عجمان امارات نیز فعالیت سه ماهه داشته و پس از آن به عراق بازگشته است.

ترویج اندیشه سلفی

این تروریست در ادامه اعترافاتش می‌افزاید که پس از آنکه ذهنش را غرق در اندیشه سلفی کرد و زمینه پرورش و توسعه داد، به عراق بازگشت، اما تا سال ۲۰۰۳ در هیچ زمینه‌ای و هیچ جا مشغول به کار نشده بودپ پس از حوادث همان سال، در اداره اوقاف نینوا مشغول به کار شده و به عنوان خطیب و امام به یکی از مساجد این منطقه رفته است.

نعمه ادامه می‌دهد: به رژیم سیاسی عراق اعتقادی نداشتم و نیرو‌های امنیتی عراق را کافر می‌خواندم و معتقد به وجوب مبارزه با آن‌ها بودم، زیرا به نیرو‌های آمریکایی کمک می‌کردند. در واقع از طریق تشکیل گروه‌های مسلحانه‌ای نظیر «جیش المجاهدین»، «جیش محمد» و «الجیش الاسلامی» به جنگ نیرو‌های عراقی رفتم.

وی ادامه می‌دهد:، چون فقه و عقیده خوانده بودم، فتاوای زیادی درباره مباح شمردن خون سرویس‌های امنیتی عراق و قتل آن‌ها صادر کردم که در پی آن عملیات‌های ترور و انفجار‌های زیادی در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ صورت گرفت. بسیاری دیگر از ائمه مساجد نیز به من کمک می‌کردند و این روند تا سال ۲۰۱۴ ادامه داشت.

اعترافات هولناک مفتی فَربه داعش

سفر‌ها و حمایت‌های مالی

مفتی داعش در درباره دریافت کمک‌های مالی نیز سخن می‌گوید و می‌افزاید: سال ۲۰۰۷ برای ادای مناسک حج عمره به مکه رفتم و با ابومصطفی النجماوی (تروریست خطرناک) که یک موصلی مقیم لندن است دیدار کردم و با او درباره امور دینی گفتگو کردیم. برایش اوضاع موصل را شرح دادم و از جزئیات نیرو‌های عراقی و وفاداری آن‌ها به آمریکایی‌ها برایش گفتم. با هم درباره نقش گروه‌های جهادی گفتگو کردیم و او ۶۰۰۰ دلار به من داد و از من خواست برای گروه‌های مسلح هزینه کنم. من نیز هنگام بازگشت به موصل با عناصر گروه‌های مسلح دیدار کردم و پول را بین آن‌ها تقسیم کردم.

این مفتی تروریست‌ها یادور می‌شود: در همان سال بار دیگر برای ادای مناسک حج به عربستان رفتم و بازهم با نجماوی دیدار کردم. او مرا به فردی به نام «شیخ عبدالله الغنیمان» که سعودی بود، معرفی کرد. درباره من اطلاعاتی داشت و او نیز چهار هزار دلار به من کمک کرد.

وی ادامه میدهد: با آن پول مدرسه عبدالله النعمه را تاسیس کردم و برای عناصر (تروریست) داعش اندیشه سلفی را تدریس می‌کردم. یکی از آن‌ها دستیار ابوبکر بغدادی بود و عده دیگری نیز در درس من حضور داشتند که همگی در گروه داعش سمت گرفتند و اقدامات‌ها و عملیات‌های (تروریستی) بزرگی انجام دادند.

سربازانی که از جانب خدا آمده بودند!

شفاء النعمه در ادامه درباره حوادث سال ۲۰۱۴ و سربرآوردن گروه تروریستی داعش که از آن به «موفقیت عملیات فتح» توسط داعش نام می‌برد، سخن می‌گوید و اضافه می‌کند: سراز پا نمی‌شناختم تا جایی که افرادی از منطقه ۱۷ تموز که در آن مشارکت داشتند را فرستادگانی از جانب خدا می‌دانستم. پس از آن خطبه هایم روند تحریک علنی به خود گرفتند و فحوای آن مبارزه با نیرو‌های امنیتی و تحریک جوانان برای پیوستتن به داعش بود. به همراه عناصر داعش پرچم سیاه را بر فراز مسجد جامع برافراشتیم و در حضور قاضی شرعی سعودی داعش یعنی ابومعتز العفری با آن‌ها بیعت کردم.

النعمه تاکید می‌کند: پس ازبیعت، به عنوان مسئول دیوان آموزش عناصر داعش در ولایت نینوا منصوب شدم و هیچ گونه ضمانتی برای حمایت از داعش دریافت نکردم. در مرکز امام الیقین واقع در محل دانشگاه موصل، آموزش هم می‌دادم و دانشجویان این مرکز پس از یک دوره تکمیلی مشروعیت پیدا می‌کردند و در دیوان‌های داعش توزیع می‌شدندو هر دوره حدود پنجاه نفر بودند.

وی ادامه می‌دهد: علاوه بر این به عنوان رئیس دادگاه شرعی وابسته به دیوان قضایی و دادخواهی داعش در موصل نیز منصوب شدم و برای اینکه شناخته نشویم مجبور بودیم از در پشتی وارد ان شویم. پیشنهاد کردم که براساس پیشنهاد من آن دادگاه به چند شعبه تقسیم شد و قضاتی در آن‌ها برای صدور حکم منصوب شدند. خود من مسئولیت تدریس آن‌ها را برعهده گرفتم و به دادخواست‌ها و پرونده‌های مردم عامه گوش می‌دادم و حکم صادر می‌کردم. شلاق، پرداخت غرامت و سنگسار از جمله احکامی بود که برای شهروندان موصل صادر کردم.

او که به ابوعبدالباری هم ملقب هست، در ادامه می‌آورد: در سال ۲۰۱۵ به دفتر آموزش داعش برگردانده شدم و با مسئول دیوان آموزش که تابعیت مصری داشت و نامش «ذوالقرنین» بود، ارتباط نزدیکی داشتم. او فیزیک و ریاضی درس می‌داد. از او خواستم که روش‌های تدریس را تغییر دهد، اما جایش با یک اردنی که پدرش قبلا عضو مجلس نمایندگان اردن بود، عوض شد. پس از آن به دلایل اختلافات عقیدتی و فقهی برکنار شدم، اما فقط مأمور تدریس در دوره‌های شرعی شدم تا اینکه در نهایت به دیوان آموزش و دیوان مساجد ملحق شدم.

فتاوای عجیب مفتی داعش

مفتی خطرناک داعش در ادامه درباره فتاوایی که صادر کرده نیز می‌گوید: علاوه بر ترغیب شهروندان برای پیوستن به داعش، فتاوای زیادی نیز صادر کردم و مجازات‌هایی برای شهروندان موصل وضع می‌کردم. کسانی که به مسجد نمی‌آمدند را مجازات می‌کردم و فتوای شلاق برای سیگاری‌ها صادر کردم. فتوای وجوب داشتن کارت برائت از سرویس‌های امنیتی را نیز صادر کردم ودر مسلح کردنشان سهیم بودم.

اعترافات هولناک مفتی فَربه داعش

مفتی داعش افزود: پس از آن فتوا‌های زیادی نظیر وجوب پرداخت زکات از سوی مغازه ها، اخراج مسیحی‌ها از موصل، قتل شیعیان و به اسارت گرفتن زنان ایزدی صادر کردم و اسارت زنان ایزدی توسط عناصر داعش و فروش آنها، قتل مردان ایزدی و مصادره اماکن آوارگان، وجوب انفجار مساجد موصل را نیز صادر کردم. فتوای انفجار قبور پیامبران و صالحان از جمله مسجد جامع یونس پیامبر (ع) را درسال ۲۰۱۴ صادر کردم.

مفتی تروریست‌ها درباره فرزندانش هم می‌گوید: عبدالباری و عبدالهادی به داعش پیوستند و کار تصویر برداری از دروس و خطبه‌های تحریک آمیز را برعهده داشتند و با درخواست من با داعش بیعت کردند و در دیوان مساجد مشغول کار شدند. در نهایت عبدالهادی به اعدام محکوم شد و برای عبدالباری هم از یکی از دادگاه‌های سلیمانیه حکم ۵ سال حبس صادر شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1398/11/03
حتی نگاه کردن به عکس این جانور ....هم کراهت داره
پاسخ ها
ⓜⓞⓢⓐⓕⓔⓡ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
چند روز بهش غذا ندید تا اندامی بشه
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
03:27 - 1398/11/03
تپلوی داعشی کی بودی خخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
خخخخ
صاد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
بدنو ببین جون بابا
Luxembourg
03:36 - 1398/11/03
هنوز دو سه روز نشده که دستگیرش کردن،این همه اعتراف یه خورده عجیب به نظر میرسه و عجیبتر اینکه دو هفته میشه که سخت به دنبال داعش میگردن،قبلا جدی نبودن.میخوان بگن بدون آمریکاییها خودمون از پس کار برمیاییم مثلا
پاسخ ها
ق
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
از آمریکاییها چه دیدی از ته دلت همایتشون میکنی؟ جز خیانت
بدون نام
Luxembourg
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
کاربر (ق)، از آمریکاییها همون چیزی رو دیدم که توی کشورم از من و تو گرفتنش! شرافت و حیا و پاکی و علم و انسانیت و محیط زیست و دین و اخلاق و ....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
همایت نه. همایط درسته
Iran, Islamic Republic of
04:05 - 1398/11/03
همچینی وحشتناکم نبوداّ...وحصتناکتر ازیناشو دیدیم
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1398/11/03
خدا لعنتتون کنه
Iran, Islamic Republic of
05:21 - 1398/11/03
لعنت خدا براین خبیث ها
United States
05:29 - 1398/11/03
این مرتیکه وهابی عین یک حیوان وحشی با همنوع خود رفتار کرده است با خودش مثل خودش رفتار کنند تا درس عبرتی برای دیگران شود
پاسخ ها
صادقى
-
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
عاقبت فتاواى عاليم بى عمل اين است
بدون نام
United States
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
صادقی جان
اولا این دیوانه ، عالم نیست
دوما ، عمله بهتر از اینا سراغ داری ؟؟؟
سوما ، قدر خودت رو بیشتر بدون ، حیفی به خدا
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1398/11/03
خدا لعنتت کنه،، چطوری یک نفر میتونه اینهمه جنایت کنه !!!! خدا نابودتون کنه
Iran, Islamic Republic of
06:26 - 1398/11/03
لعنتی اینو نباید اعدام کرد زجر کش کنن این آشغال را
پاسخ ها
عین الله ستایش
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
گرسنگی بدن لاغر شه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
گر تو با بد ، بد کنی ؛ پس فرق چیست !؟؟
بدون نام
Seychelles
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
ولم کن بابا با بد، بد نکنید. ترحم بر چنین موجودات آشغالی اصلا توجیه پذیر نیست
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1398/11/03
مردشور قیافه وهیکلشو ببرن
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1398/11/03
بتروکنیدش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
چه غذایی میشه برای گربه های بی خانمان
United States
07:31 - 1398/11/03
فقط باید بندازنش تو چرخ گوشت و خوراک حیوانات وحشی بشه
United States
07:45 - 1398/11/03
تروریست ندیدید
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1398/11/03
انچنان تیتر زدی هولناک
ما خودمون از این مفتی ها فراوان داریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
وقتی چیزی نمیدونی چرت ننویس
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1398/11/03
باید جلیقه انفجاری بهش بسته بشه و بفرستندش وسط تروریستها با کنترل از راه دور منفجرش کنند
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/11/03
تا روزی که یک نماینده شیطان به نام دین در دنیا باقی نماند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
چیطوردست شویی میرفته
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/11/03
تندروهای داخلی ماهم تقریبآ شبیه این جنایتکار فکرمیکنند...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تندرو و کندرو ندارند. این بازیها فقط برای مچل کردن ادمهای ساده لوح است و بس.
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/11/03
ممنونم از سپاه عزیز . ممنونم از سربازان ولایت. ممنونم از سربازان گمنام امام زمان. حقا که مدیون شهدای عزیز مدافعین حرم و وطن هستیم که هیچگاه نداشتن پای این خونخوارا این حيوونا این پست فطرتا پاشون به این خاک مقدس برسه. روحت شاد حاج قاسم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
امریکا همشون رو گرفته
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1398/11/03
عجب هیولایی دسگیر کردن وای چقد وحشتناکه قیافش خدا نابود کنه ال سقوت ک تمام توریستها در تمام دنیا از اونجا اموزش و هزینه مالی میشن
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1398/11/03
هر چی خورده پس نداده
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/11/03
بعضی احکامشون خوبه مثل شلاق زدن کسی که سیگار میکشه
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/11/03
کریح المنظر....
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
فارسی بگو ، زشت
این همه زحمت به خودت و بقیه نده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
کریح المنضر درسته
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/11/03
حالا قدر سردار سلیمانی را خوب میدانیم
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/11/03
دوروز بهش غذا ندادند چقدر اعتراف کرد حیف خاک که این حیوانو تحمل کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج