چند بررسی ساده‌ی سلامت در منزل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۵۹۲۱۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
۴۴۱۶
ما همیشه از بیماری‌ها گریزان هستیم. به ویژه اگر بدانیم که یک بیماری می‌تواند مزمن یا تهدیدکننده زندگی باشد. بدترین قسمت ماجرا این است که گاهی قبل ازآن که متوجه بیماری خود شویم، علایم مشکل به علایمی اجتناب ناپذیر تبدیل می‌شود. خودآزمایی‌های زیر می‌تواند کمک کننده باشد.

روزنامه خراسان - یاسمین مشرف: ما همیشه از بیماری‌ها گریزان هستیم. به ویژه اگر بدانیم که یک بیماری می‌تواند مزمن یا تهدیدکننده زندگی باشد. بدترین قسمت ماجرا این است که گاهی قبل ازآن که متوجه بیماری خود شویم، علایم مشکل به علایمی اجتناب ناپذیر تبدیل می‌شود. خودآزمایی‌های زیر می‌تواند کمک کننده باشد.

چند بررسی ساده سلامت در منزل

رنگ چشم‌ها؛ کلسترول بالا

شاید برایتان عجیب باشد، اما وجود سفیدی غیرطبیعی درچشم مثل وجود یک خط سفید دور عنبیه همچنین پلک چشم، دارای رنگ متمایل به زرد از نشانه‌های جدی بالا بودن کلسترول است.

شکل و اندازه خال‌ها؛ بیماری‌های پوستی

خال‌ها معمولاً بی‌ضرر هستند، اما اگر متوجه شدید بیشتر از ۵۰ خال روی بدن‌تان وجود دارد باید آن را یک علامت هشدار بزرگ درنظر بگیرید، به خصوص اگرخال‌ها رنگ‌های مختلفی دارند، از نظر اندازه رشد می‌کنند، ملتهب به نظر می‌رسند یا لبه‌های دندانه‌دار دارند.

ویژگی‌های مواد دفعی؛ سلامت روده‌ها

با توجه به ویژگی‌های مدفوع می‌توانیم از سلامت روده‌ها، روند هضم غذا و سطح آب رسانی به بدن آگاه شویم. به عنوان مثال رنگ زرد مدفوع می‌تواند نشانه چربی اضافی به دلیل یکی از اختلالات سوء جذب ازجمله بیماری سلیاک باشد؛ رنگ سیاه یا قرمز مدفوع نیز گاهی از خون ریزی معده یا روده حکایت می‌کند. ادرار کم‌رنگ نشانگر شرایط خوب سلامت است و رنگ زرد تیره آن ممکن است به معنای کمبود آب بدن باشد. اگر این تغییرات بیش از سه هفته طول بکشد با پزشک خود تماس بگیرید تا از نبود مشکلی اساسی مطمئن شوید.

ابروها؛ سلامت تیروئید

چند بررسی ساده سلامت در منزل

اگر متوجه کم‌پشت شدن غیرمعمول ابروهای‌تان شدید، بهتر است آن را از علایم کم‌کاری تیروئید (شرایطی که در آن غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تولید نمی‌کند) بدانید. به ویژه اگر شرایط دیگری مثل افزایش وزن، احساس خستگی یا افسردگی را نیز تجربه می‌کنید.

تغییرات دمایی بدن؛ سلامت گردش خون

توجه به تغییرات دمایی بدن به ویژه در شرایط دمایی شدید می‌تواند شما را از سلامت رگ‌ها و گردش خون آگاه کند. گرمای بیش از حد، استرس و خوردن غذای بسیار تند ممکن است باعث برافروختگی صورت، قرمزی گونه‌ها و بینی شود. این شرایط بدان معنی است که رگ‌های خونی در حال گشاد شدن هستند و این نشانه خوبی نیست، به خصوص اگر بین ۳۰ تا ۵۵ سال سن دارید. سرد بودن دست‌ها و پا‌ها هم نشانه ضعف گردش خون است که می‌تواند به بیماری رینود (شرایطی است که قسمت‌هایی از بدن مانند انگشتان دست و پا، نوک بینی و گوش‌ها بی‌حس و سرد می‌شود) منجر شود.

شاخص توده بدنی؛ سلامت وزنی

اندازه‌گیری شاخص توده بدنی (BMI) برای سنجش سلامت وزن، بسیار متداول است. برای اندازه‌گیری BMI باید اندازه وزن (بر حسب کیلوگرم) را تقسیم برمجذور اندازه قد (برحسب متر) کنید. BMI طبیعی عددی بین ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ است. اگر BMI شما بین ۲۵ تا ۳۰ باشد در ردیف افراد دارای اضافه وزن قرار می‌گیرید و BMI بالاتر از ۳۰ به این معناست که در گروه افراد چاق قرار دارید.

نسبت دور کمر به باسن؛ چاقی شکمی

چند بررسی ساده سلامت در منزل

نسبت اندازه دور کمر به دور باسن (WHR)، شاخصی برای برآورد احتمال بروز چاقی شکمی و درنتیجه، مشکلات قلبی‌عروقی است. نتایج بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهد نسبت دور کمر به دور باسن ۸۵/۰ یا کمتر برای زنان و ۹/۰ یا کمتر برای مردان نشان‌دهنده سلامت بیشتر و باروری بالاتر است.

بالا بودن این نسبت می‌تواند یکی از نشانه‌های اضافه وزن و چاقی باشد که از مهم‌ترین خطرات برای سلامتی به شمار می‌رود.

سازمان بهداشت جهانی نسبت دور کمر بالاتر از یک را برای مردان و زنان به عنوان مقیاس چاقی شکمی و عامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌های مرتبط با اضافه وزن تعیین کرده‌است. برای اندازه‌گیری این نسبت، اندازه دور مفصل ران را که از پهن‌ترین قسمت باسن عبور می‌کند و محیط دور کمر را که باریک‌ترین قسمت کمر و درست بالای ناف است، اندازه‌گیری و اندازه دور کمر را بر اندازه دور باسن تقسیم کنید.

رنگ کف دست و چهره؛ کم‌خونی

کم‌خونی فقر آهن، افراد زیادی را در جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. با وجود این، هنوز هم آگاهی زیادی در مورد کم‌خونی و مشکلات سلامت ناشی از آن مانند خستگی، ضعف، تپش قلب، تنگی نفس، سردرد و سرگیجه وجود ندارد. کمبود آهن در خون معمولا با تغییرات قابل مشاهده در بدن همراه است. بررسی‌های ساده‌ای که خودتان می‌توانید انجام دهید شامل بررسی قرمزی لثه، کف دست و قسمت داخلی پلک هاست. اگر هر یک از این موارد از حد معمول کم رنگ‌تر به نظر برسند، بهتر است با پزشک‌تان برای انجام آزمایش خون مشورت کنید.

منبع: everydayhealth

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2