آمریکا، چین را به سرقت اطلاعات شهروندانش متهم کرد
۹۵۹۶۹۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
۱۱۱۸۰
وزیر دادگستری آمریکا علیه هکرهای ارتش چین، دادخواستی صادر کرد که اتهام آن نفوذ به سیستم رایانه‌ای شرکت اکوئیفاکس و سرقت اطلاعات نیمی از آمریکایی‌ها است.

ایرنا: وزیر دادگستری آمریکا علیه هکرهای ارتش چین، دادخواستی صادر کرد که اتهام آن نفوذ به سیستم رایانه‌ای شرکت اکوئیفاکس و سرقت اطلاعات نیمی از آمریکایی‌ها است.

ویلیام بار روز دوشنبه با حضور در یک نشست خبری، افزود: من اینجا هستم تا کیفرخواست هکرهای نظامی چینی، به طور مشخص چهار عضو ارتش آزادیبخش خلق چین، را به خاطر نفوذ در سیستم های رایانه ای آژانس اعتبارسنجی اکوئیفاکس "Equifax" و سرقت اطلاعات حساس شخصی تقریباً نیمی از شهروندان آمریکایی و همچنین مالکیت معنوی به سختی به دست آمده این شرکت، اعلام کنم.

آمریکا، چین را به سرقت اطلاعات شهروندانش متهم کرد

اکوئیفاکس یک شرکت سهامی عام و یک مرکز اعتبارسنجی برای بررسی سابقه بانکی و اعتباری و گزارش دهی به مشتریان است. این شرکت یکی از سه مؤسسه اصلی اعتبارسنجی در ایالات متحده آمریکا است و جمع‌آوری اطلاعات در مورد بیش از ۸۰۰ میلیون شخص و بیش از ۸۸ میلیون کسب وکار در سراسر جهان برعهده دارد.

وزیر دادگستری آمریکا ادامه داد: این یکی از بزرگترین رخنه داده ها در تاریخ بود. این مساله در تابستان سال ۲۰۱۷ هنگامی که اکوئیفاکس اعلام سرقت کرد، روشن شد. مقیاس سرقت حیرت‌انگیز بود. همانطور که در کیفرخواست آمده است، هکرها نام، تاریخ تولد و شماره تامین اجتماعی نزدیک به ۱۵۰ میلیون آمریکایی و شماره گواهینامه رانندگی حداقل ۱۰ میلیون آمریکایی را به دست آوردند.

بار اضافه کرد: این سرقت نه تنها باعث خسارت مالی قابل توجهی به اکوئیفاکس شد، بلکه به حریم خصوصی میلیون‌ها آمریکایی نیز حمله کرد و هزینه های سنگین و قابل ملاحظه‌ای را بر آنها تحمیل کرد زیرا آنها مجبور بودند اقدامات لازم را برای محافظت در برابر هویت سرقت شده، انجام دهند.

وی با بیان اینکه هکرها از طریق آسیب پذیری در وب سایت حل اختلاف شرکت، وارد شبکه اکوئیفاکس شدند، اظهار کرد: هنگامی که در شبکه، هکرها برای انجام شناسایی، آپلود کردن نرم افزارهای مخرب و سرقت اطلاعات ورود به سیستم، هفته ها وقت صرف کردند و همه مراحل را برای سرقت مقادیر زیادی از داده های سیستم های اکوئیفاکس طراحی کردند.

دادستان کل آمریکا یادآور شد: هکرها در حین انجام این کار، اسرار تجاری اکوئیفاکس را نیز سرقت کردند که داده‌های گردآوری شده و نقشه‌های پیچیده استفاده شده در این پایگاه برای ذخیره اطلاعات شخصی را دربر داشت. این اسرار تجاری محصول دهه‌ها سرمایه گذاری و تلاش سخت شرکت به دست آمده بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج