قالیباف: کسی که افکار غرب‌زده دارد، فکر مردم نیست
۹۶۰۶۶۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۲
۱۰۰۵۹
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز نقشه دشمن این است که فشار اقتصادی را بر مردم بیشتر کنند و از این راه به نظام آسیب بزنند؛ حالا که نقشه را شناخیتم باید برنامه ای هم جهت حل مشکلات داشته باشیم.

 خبرگزاری تسنیم: محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر پنج شنبه در‌ مراسمی که در مسجد جامع نارمک تهران برگزار شد، اظهار داشت: نعمت جمهوری اسلامی، نعمت بزرگ و فراموش نشدنی است. جمهوری اسلامی یک شبه بوجود نیامد و به واسطه مجاهدت ها و به زندان رفتن های تاریخ این ملت بدست آمد.

وی گفت: جمهوری اسلامی نعمتی است از سوی خدا در زمانی که همه کفار تلاش داشتند دین زدایی را در جوامع گسترش دهند، اما این خواست الهی و ثمره مجاهدت مبارزینی بود که در راستای رهنمودهای امام راحل عزیزمان حرکت کردند.

قالیباف افزود: دیدیم که حضرت امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند که من به جمهوری اسلامی رای میدهم نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر. این کلام امام بسیار آموزنده دقیق و راهگشا بود.

قالیباف: کسی که افکار غرب‌زده دارد، فکر مردم نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مهمترین شعار ما در دوران انقلاب، استقلال آزادی و جمهوری اسلامی بود و روزی که قرار شد این حکومت به دست مردم ثبت بشود، پیشنهادات زیادی مطرح شد ولی امام فرمود من به جمهوری اسلامی رای می‌دهم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی یعنی یک طرف اسلامیت آن است، در واقع از منظر امام راحل فلسفه دین، داشتن حکومت است و در بخش جمهوریت هم اعتقاد ایشان بر این بود که مردم پایه و اساس آن هستند‌. اسلام، فرهنگ اهل بیت و فرهنگ قرآن اساس و پایه حکومت ما را تشکیل میدهند.

قالیباف تصریح کرد: ارکان حکومت ما برخاسته از مکتب قرآن و اهل بیت است و نظامی است که نظام سلطه را قبول ندارد.

شهردار اسبق تهران افزود: شما ببیند از پیروزی در انقلاب، دوران دفاع مقدس و بعد تر از آن؛ هرجا ما از باورهای انقلاب و اسلام سیاسی امام راحل که برخاسته از اسلام بود فاصله گرفتیم مشکلات به سراغ ما آمده و هر جا نسبت به آن پای فشاری کردیم پیروزهای بزرگی نصیب ما شد.

وی بیان کرد: اما ببینید در هر جایی که مردم نقش کلیدی داشتند و در متن آن بودند، در آن حوزه ها موفقیت داشتیم و بالعکس هم هرجا مردم را به کار نگرفتیم و از ظرفیت آنها استفاده نکردیم؛ ضعف ها و شکست هایی را داشتیم.

قالیباف گفت: زمانی که بنی صدر فرمانده کل قوا در دوران دفاع مقدس بود به این دلیل که محاسباتش مادی بود، از ادامه مقاومت و ایستادگی ما در برابر دشمن متجاوز ممانعت میکرد و میگفت ما باید آتش بس کنیم. حرفش هم به لحاظ کارشناسی و نظامی درست بود چرا که توان مادی دشمن ما بسیار بیشتر از ما بود.

فرمانده اسبق نیروی انتظامی تاکید کرد: وقتی که بنی صدر از فرماندهی کل قوا غزل شد؛ دو اتفاق افتاد. یکی اینکه اسلام سیاسی که منطبق بر سنت های الهی بود و دیگر اینکه باور به مردم در جامعه احیا شد. سنت های الهی میگوید شما اگر در مسیر خدا گام بردارید و ایستادگی کنید اراده خدا بر آن است که شما مومنین را هرچند هم توان اندکی داشته باشید پیروز خواهد کرد.

وی افزود: این حرف ما به معنی آن نبود که نباید عقلانیت در زمان جنگ میداشتیم. در جبهه حتما فرماندهی، تجهیزات، نیرو و برنامه ریزی لازم است، اما صحبت اینجاست که ما گفتیم میتوان با نگرش الهی کار را پیش ببریم و به جوانان و مردم اعتماد کنیم.

قالیباف ادامه داد: بنابراین، وقتی آن دو اتفاق افتاد شما دیدید که عملیات والفجر 8 صورت گرفت. در آن عملیات دو سوم رزمنده هایی که خواستند از رودخانه خروشان اروند عبور کنند، شنا بلد نبودند، اما با خلاقیت و تدبیری که جوانان ما در آن روز به کار بردند، پیروز شدند. آنها اخلاص داشتند و خدا هم از جایی کمکشان کرد که فکرش را نمی کردند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: کسانیکه امروز میگویند اگر با آمریکا مذاکره کنیم مشکلات اقتصادی حل می شود، کسانی هستند که اسلام آمریکایی را قبول دارند نه اسلام ناب محمدی را.

وی گفت: نظام سلطه میگوید هر کس با ما باشد قوی خواهد بود؛ اما اسلام ناب میگوید تا زمانیکه قوی نشویم تا وقتی که قوی تر از الان نشویم از طرف آنها به رسمیت شناخته نخواهیم شد.

قالیباف افزود: اینکه رهبری می‌فرمایند ما باید قوی شویم، یعنی مردم با باید قوی شوند، تک تک مردم باید قوی شوند تا کشور ما قوی شوند و در آن زمان عزتمند تر از امروز خواهیم بود.

شهردار اسبق تهران بیان کرد: اگر در حوزه اقتصاد دچار چالش هستیم، به این دلیل است که از دو عنصر مهمی که گفتم فاصله گرفتیم. مردم در اقتصاد نقشی ندارند و هشتاد درصد اقتصاد کشور دولتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد مردمی و این با خصوصی سازی متفاوت است، گفت: امام راحل گفتند هرکاری که مردم می توانند انجام دهند را دولت ورود پیدا نکند و جاهایی که مردم نمیتوانند کاری کنند دولت وارد شود. ولی ما امروز عکس این کار را انجام میدهیم.

وی تصریح کرد: امروز دچار ناکارآمدی اشباع شده هستیم، اینکه مردم بگویند اگر مسئولین ما کاری نکنند بهتر است. این چه مدیریتی است که نتیجه آن چنین وضعیتی شده است؟

فرمانده اسبق نیروی انتظامی بیان کرد: امام راحل نگران غربزدگی در کشور بودند و فرمودند که اجازه ندهید انقلاب به دست نااهلان بیافتد و شما میبینید که امروز هم برخی مسئولین از باورهای انقلاب فاصله گرفتند.

قالیباف تصریح کرد: اگر پشت شعارهایی که داریم عمل نباشد، ضررش از غرب زده ها برای ما بیشتر است. دشمن ما آمریکا و نظام سلطه است و رهبری هم فرمودند که اول باید دشمن را بشناسیم.

وی با بیان اینکه سیستم استکبار دشمن ما هست، گفت: رهبری فرمودند که نقشه دشمن را بشناسیم، نقشه دشمن برای براندازی نظام از راه نظامی نخواهد بود چرا که میدانند نتیجه ای نخواهند گرفت.

قالیباف افزود: سختی هایی در مسیر ما بوده و هست و اینطور نیست که بدون سختی به پیروزی برسیم. خدا وعده داده به همه بندگان و مومنانش که شما پیروز هستید، خدا خودش را موظف کرده که این افراد موفق شوند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: متاسفانه ما در اقتصاد این مشکل را داریم که از نگرش و باورهای دینی فاصله گرفتیم. کسی به طور واقعی با آمریکا مبارزه میکند که هم شعار علیه آمریکا می‌دهد و هم اقداماتی را انجام میدهد از جمله اشتغال زایی برای جوانان، تا بدین ترتیب صحبت رهبری که فرمودند مبارزه با آمریکا کار است و کار است و کار را محقق کنند.

قالیباف افزود: امروز اگر کارگری یا معلمی خانه‌ای نداشته باشد دیگر خرید خانه را رویا میداند و در آرزوی اجاره همان منزلی است که در آن سکونت دارد تا بتواند آن را حفظ کند، اگر مجبور نشود که از مرکز شهر به حاشیه برود.

وی گفت: امروز نقشه دشمن این است که فشار اقتصادی را بر مردم بیشتر کنند و از این راه به نظام آسیب بزنند؛ حالا که نقشه را شناخیتم باید برنامه ای هم جهت حل مشکلات داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: زمانی که در شهرداری بودیم، در اجرای پروژه اتوبان امام علی (ع) بودیم که عده ای گفتند مشکلات زیادی دارد و لازم نیست که این کار را انجام دهیم، از همین حرف هایی که در دوران دفاع مقدس هم برخی مطرح میکردند. اما شما ببینید وقتی که جوانان و مردم وارد میدان شوند نتایج خوبی بدست می آید.

وی ادامه داد: زمانی که در نیروی انتظامی بودم و سامانه تلفنی 110 را ایجاد کردیم، مردم گفتند که پلیس به ما خدمت کرده است، خیر این شما مردم بودید که به پلیس خدمت کردید. ما فقط به مردم و جوانان اعتماد کردیم و امنیت را مردمی کردیم.

قالیباف افزود: در موضوع منافقین که اوایل انقلاب روزانه 40 نفر را ترور می‌کردند، امام راحل گفتند ما 36 میلیون نفر هستیم و همه مردم اجزای دستگاه اطلاعاتی هستند و این شد که خیلی از خانه های تیمی آنها را کشف و عملیات های آنها یکی پس از دیگری خنثی کردیم، همینکار را در نیروی انتظامی انجام دادیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نقش مردم در نیروی انتظامی خطاهای ما را کاهش داد، رضایت مردمی را بالا برد و عملکرد نیروی انتظامی را بهتر از قبل کرد. در اقتصاد هم همین است ولی باید به سنت های الهی باور داشته باشیم.

وی گفت: خدا میگوید اگر شما به یکدیگر در قالب قرض الحسنه پول دادید من به شما چند برابر آن را بر می گردانم، نه اینکه اگر پولی را با بهره های بالا و ربا بدهید که این جنگ با خداست. باور کنیم که خدای اقتصاد همان خدای دوران دفاع مقدس است.

قالیباف با بیان اینکه تبلور قدرت مردم در مجلس شورای اسلامی است، گفت: در مجلس ما که 290 نفر به عنوان نمایندگان مردم به حساب می آیند باید دغدغه مردم را هم داشته باشند و وکیل و نماینده مردم باشند.

شهردار اسبق تهران خاطرنشان کرد: اگر کسی افکار غرب زده دارد، به فکر مردم نیست، یا اهل شعار است و عملگرا نیست، چنین کسی نمی تواند نماینده خوبی برای مردم به حساب آید. مردم باید بررسی کنند که افراد چه کارنامه ای طی چهل سال اخیر از خود به یادگار گذاشته اند و بر اساس آن افرادی را انتخاب کنند که مجلسی قوی را شاهد بشیم که به فکر حل مشکلات مردم است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 72
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1398/11/25
اقای قالی باف خودت از همه بدتری
پاسخ ها
hassan.h
United Arab Emirates
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
تابلوی قالیباف توانمندی و کارامدیست
قول فلان کرامت یا معجزه را نمی دهد
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1398/11/25
متاسفانه الان خیلی از دولتیهایمان افکار غربزدگی دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
شما چکاره هستید ازطرف مردم حرف میزنید؟
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/11/25
حتی افکار شرق زده هم به فکر مردم نیست ! .
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1398/11/25
قالی باف،یعنی شما تو فکر مردمی؟!!!
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1398/11/25
حالا شما را هم دیدیم بازم میبینیم
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1398/11/25
فلسفه دین نورانیت است.
فرد نورانی در هر مسئولیتی سبب خیر و مطیع خداوند است.
درهر مقامی تبلور نور خدا است.
به حکومت کوچک نمی شود.مگر به وظیفه.
پاسخ ها
کورش بیگلری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
شما حرف نزنی بیشتر رای میاری
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1398/11/25
برترین هااااا جااان!!! چه خبره همش از قالیباف خبر میزاری!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
به برترین ها وعده های خوبی داده حتماً
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
به برترین ها وعده های خوبی داده حتماً
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/11/25
شما هم خدا شناس هستی که معاونت را طعمه خودت کردی
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1398/11/25
برترینها چقدر از حاج باقر خبر نشر می دهد وشده تبلیغ چی این حاج بی قر
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1398/11/25
کسی که افکار پول زده دارد مثل شما بدتر است
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1398/11/25
عروسی دختر خانمتون توی استرالیا واقعا اسلامی بود .
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1398/11/25
آقای قالیباف خواهشا دست بردار
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1398/11/25
افکار مختلصیانه چطور؟
لابد اون بفکر مردمه
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1398/11/25
کسی که به ظاهر جهادی وباطن املاک نجومی باشد حرفهایش
فقط لق لقه زبان است به دل نمیشیند جهادی سفارت آتش نمیزند
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1398/11/25
خونه ت کجاست ؟
آیا تو جنوب تهرانی ؟
...
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1398/11/25
همتون عین هم هستسد کسی به فکر مردم نیس فقط خودتون واطرافیانتون دارین میچاپین.
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1398/11/25
شما که به اصطلاح غرب زده نیستیدچه گلی به سر مردم زدید زمان فرماندهی نیروی انتظامی. یا شهردار تهران. خجالت هم خوب
چیزیه. شهری که تو نماینده اش باشی جای
تأسف داره
United Arab Emirates
02:44 - 1398/11/25
توکه درفکر مردم بودی چه کردی غارت کردی به خوانوادات ودور بریات رسیدی
Iran, Islamic Republic of
02:45 - 1398/11/25
شما در مورد فالیتهای خود برای مجلس حرف بزن چکار دارید شروع به توهمت و تخریب بقیه کردی
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1398/11/25
اقای قالی باف به جای این کرکوری خوندن بینی بینالله وحضرت عباسی لموالت رابه طورمشروح وواضح برای مردم هم بیان کن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
منتظر باش تا برات بیان کنه
Iran, Islamic Republic of
05:04 - 1398/11/25
ای جوووونم فقط خود بفکر مردمی.مستضعف کی بووووودی؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
05:24 - 1398/11/25
راستی املاک نجومی چی شد معاونت چی شد ...
Iran, Islamic Republic of
05:40 - 1398/11/25
حالا تو فکر مردمی شما؟؟؟؟ باور کردنی نیست
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1398/11/25
آقای قالیباف خدا کنه شما پیرو خط رهبری باشید واقعا برای مردم کار کنید زحمت بکشید درود خدا بر نماینده ای که فقیر دوست است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
چه جوری فهمیدی فقیر دوسته خونه زندگیش رو دیدی بنده خدا به حرف که نیست جهاز میلیاردی دخترش و اون عروسی مجلل که یه چیز دیگه میگفت
Iran, Islamic Republic of
06:28 - 1398/11/25
والله تو غرب حقوق کودک هم داریم تو کشور ایران جرات زنده موندن نداریم یعنی افکار غرب علط بوده افکار تو درسته خوب دقت کن
Iran, Islamic Republic of
06:29 - 1398/11/25
میشه بگی ربطش چیه قالیباف جون یا فقط داری زور میزنی
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1398/11/25
کسانی که افکار شرق زده دارند چی آقای عقل کل
United Arab Emirates
07:41 - 1398/11/25
غرب بده. ای ملت ایران! غرب خیلی بده
به جاش بچه هاتون رو بفرستید استرالیا
که هم پیشرفته س و هم جزیی از غرب حساب نمیشه
-
07:49 - 1398/11/25
هیچ کس اندازه تو دلش،برای مردم نمی سوزه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
آخی عزیزم انشاالله شما قربونش بری
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1398/11/25
آفرین به نیروی جوان و زحمت کش شهردار ی سابق
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/11/25
شمام نیستی جناب قالیباف ..کسانی که گشنگی ودرموندگی نکشیدن و ندیدن بهدفکر مردم نیسن نه اینکه فقط شما همه مسوعلین به فکر مردم نیستن
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/11/25
کسی که هزاران میلیارد از پول مردم را در استرالیا ودر بازار مسکن سرمایه گذاری کرده چطور؟
لطفا شعار نده واز خودت شروع کن
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1398/11/25
پسرت در استرالیا چکار میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
لا مصب داره بنده خدا واسه ما فقیرا کار میکنه خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1398/11/25
تو هستی حتما ای خانه های نجومی
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/11/25
تو که تمام سرمایه ات و خانواده ات در غرب هستن فکر مردم هستی ؟ کارنامه ننگین تو در شهرداری نشان میدهد که فکر مردم بودن یعنی چی
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/11/25
علم و فکر غربی و شرقی و اسلامی و غیر اسلامی ندارد. مومن به دنبال علم و فکر است هرجا که باشد ولو در چین. شما هستید که گرفتار جهل مقدسید و همه چیز آدمها و حتی علم را هم مرزکشی می‌کنید. خداوند این ملت را از چنگال جهل مقدس نجات دهد.
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/11/25
اگه راست میگی اموال و داییت رو شفاف کن
بعد که وارد مجلس شدی پیگیر شفافیت اراباش
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1398/11/25
آقای قالی باف حتی خودت. آقای قالیباف تابستانها پیست جت اسکی خانوادگی چه خبر.
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1398/11/25
اقای خالی باف تو خودت پرونده ات تو شهرداری مشخصه !!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
مثل خودت بفکر دوستانش است که اموال دولتی رو درست بینشون تقسیم بکنه...
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/11/25
یعنی امثال شماها بفکر مردمیددددددد ددد
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/11/25
اینم اومد توی گود...یاحسین شهید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/11/25
مگه شماها پست و مقام و شغل ندارین تو تشخیص مصلحت !!!!!!اخه چند تا پست رو میخوابین قبضه کنین اونوقت هم میگین احساس تکلیف کردم آمدم !!!!!!اگه مردم احساس تکلیف شما رو نخواد کی رو باید ببینه! !!!!!بدبخت این مردم شور بخت که گیر چه کلافی افتاده !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1398/11/25
جمعیتی که پای سخنرانی این آقا بودن کلا نودو سه نفربود!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
به هوای جلوکباب اومده بودند
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1398/11/25
اختلاس تو مملکت هم کاره دشمنه؟
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/11/25
تا به کی دروݝ وفرافکنی بسه ترو خدا خسته شدیم دیگه
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/11/25
برای فریب مردم همش ازامام میگن آخه امام کی گفت اختلاس کنید ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج