گزارش کاخ سفید به کنگره درباره ترور شهید سلیمانی
۹۶۰۸۸۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
۱۷۱۴۲ 
گزارش رسمی کاخ سفید به کنگره درباره دلایل ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اظهارات دونالد ترامپ منافات دارد.

خبرگزاری فارس: یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا امروز جمعه گفته کاخ سفید اخیراً گزارشی رسمی که حاوی توجیه‌های دولت آمریکا برای ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است تحویل نهاد قانونگذار این کشور کرده است.

«الیوت انگل»، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفته گزارش رسمی کاخ سفید با ادعای نادرست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه حمله به سردار سلیمانی برای جلوگیری از یک «تهدید فوری» انجام شده منافات دارد.

در این بیانیه آمده است: «دولت، گزارشی قانونی که در آن دلایل قانونی و سیاستی برای حمله منجر به قتل (شهادت) سردار ایرانی، قاسم سلیمانی تشریح شده‌اند را به کنگره ارسال کرده است.»

انگل اضافه کرده است: «این گزارش رسمی، مستقیماً با اظهارات نادرست رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه برای جلوگیری از یک حمله قریب‌الوقوع به پرسنل و سفارتخانه‌های آمریکا ایران را هدف حمله قرار داده منافات دارد.»

قانونگذار ارشد آمریکایی تأکید کرده در گزارش رسمی کاخ سفید هیچ اشاره‌ای به «تهدید قریب‌الوقوع» نشده و «این، به کلام ساده و صریح، نشان می‌دهد که توجیه ارائه‌شده از سوی رئیس‌جمهور به مردم آمریکا نادرست بوده است.»

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ماده قانونی مورد استناد ترامپ برای توجیه حمله به سردار سلیمانی را هم نادرست خوانده است.

پیش از این برخی مقام‌های دولت ترامپ گفته بودند حمله پهپادی ماه پیش در نزدیکی فرودگاه بغداد ذیل قانونی، مصوب سال ۲۰۰۲ که زیربنای قانونی حمله سال ۲۰۰۳ به عراق را فراهم آورد، انجام شده است.

الیوت انگل خاطرنشان کرده دلیل استناد دولت ترامپ به این ماده قانونی فرار از پاسخگویی به کنگره درباره اقداماتش بوده است.

او گفته است: «بدتر از همه، دولت برای اجتناب از توضیح درباره اقداماتش به کنگره به غلط ادعا کرده کنگره ذیل "قطعنامه عراق مصوب ۲۰۰۲" این حمله را مجاز کرده است. این نظر حقوقی، مزخرف است. این قانون در سال ۲۰۰۲ برای مقابله با صدام حسین تصویب شد و عیچ ارتباطی با ایران با مقام‌های حکومت ایران در عراق ندارد.»

انگل اضافه کرده است: «گفتن اینکه ۱۸ سال بعدتر می‌توان از این قانون به عنوان مجوزی برای کشتن یک مقام ایرانی استفاده کرد دامنه قانون را به فراسوی آنچه مدنظر کنگره بوده امتداد می‌دهد.»

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه خاطرنشان کرده تصمیم به ترور سردار سلیمانی تنش‌ها با ایران را شدت بخشیده و آمریکا را در آستانه جنگی با ایران قرار داده که خواست مردم آمریکا نبوده است.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1398/11/25
با دوتا ترقه وفشفشه ویه آهنگ خواندن که نمیشه بگی فلان نماینده خوب یابد مهم این که مردم گچساران وباشت با جون دل قبولش دارن و دو دوره با بالاترین ارای مردمی فرستادنش مجلس مطمعن باش مردم را دیگه نمیشه با وعده وحرفای الکی گول زد اگر بد بود بار دوم دوبرابر بار اول رای نمی آورد باید ببینی که توی این دو دور که توی مجلس بود چه کارهایی برای گچساران کرد واقعان اندازه سی سال گچساران جلو انداخت درود برشرف همچین مردانی که با جان دل برای مردم کار میکنن
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
تا ترامپ و به درک واصل نکنیم دل ما آرام نمیگیره سردار وطنم انتقامتو میگیریم
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/11/25
لعنت خدا بر ترتمپ و طرفداراش
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1398/11/25
خدا لعنت کند با عثبانی این ترور ناجوان مردانه را
که بهترین عزیزان ما را اللخصوص سردار ملتها را
از ما گرفتند / مرگ بر آمریکا و پیروانش
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/11/25
عجب سیاست مدارانی دارد این آمریکا برای شهید کردن یک نفر تا کنون بیش از صد نفر تلفات داده و آبروی نداشته شان در کل جهان نابود شده و حالا باید منطقه را هم ترک کنند تازه این اولین پیامد است که ممکن است تا نابودی کل آمریکا ادامه داشته باشد.
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1398/11/25
به چه درد ما میخوره سردارمون رفت.میخوام ازاین به بعد دنیا نباشه چه میشه مگه سردارنیست دنیا هم نباشه
United Arab Emirates
20:46 - 1398/11/25
(تاریخ) بعدها همه چیزو میگه
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/11/25
مرگ بر امریکا.........راه قدس از کربلاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج