کرونا و توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۶۶۴۰۹
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
۲۸۵۲
یکی از معتبرترین مراجع در زمینه اطلاعات مربوط به کرونا، سازمان بهداشت جهانی است. چرا که تمامی کشور‌های درگیر با این ویروس، اطلاعات خود را با این سازمان به اشتراک می‌گذارند. به این ترتیب توصیه‌های این سازمان بر مبنای تجربیات تمامی کشور‌ها در مبارزه با کروناست و از به‌روزترین اطلاعات در این زمینه بهره می‌برد.

روزنامه خراسان: این روز‌ها بازار شایعات و اطلاعات نادرست پیرامون کرونا حسابی داغ است. بهترین راه مقابله با این شایعات مراجعه به منابع معتبر است. یکی از معتبرترین مراجع در زمینه اطلاعات مربوط به این موضوع، سازمان بهداشت جهانی است. چرا که تمامی کشور‌های درگیر با این ویروس، اطلاعات خود را با این سازمان به اشتراک می‌گذارند. به این ترتیب توصیه‌های این سازمان بر مبنای تجربیات تمامی کشور‌ها در مبارزه با کروناست و از به‌روزترین اطلاعات در این زمینه بهره می‌برد.

برای کسب آخرین اطلاعات در این زمینه، به سایت این سازمان (who.int) مراجعه کردیم و اطلاعات جامعی درباره این ویروس و مواردی که باید بدانیم، برای شما آماده کرده‌ایم. توصیه ما مطالعه این صفحه توسط همه اعضای خانواده است. مهم‌ترین توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی را که روی آن‌ها تاکید فراوانی دارند در ادامه می‌توانید بخوانید.

دستان خود را مکرر بشویید

توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

به صورت مکرر و بادقت دستان خود را با مواد ضدعفونی‌کننده حاوی الکل تمیز کنید یا با آب و صابون بشویید. چرا؟

شستن متناوب دست‌ها با آب و صابون یا تمیز کردن آن‌ها با مواد ضدعفونی‌ کننده حاوی الکل، باعث می‌شود ویروس‌ها روی دست شما از بین بروند.

فاصله خود را با دیگران حفظ کنید

اگر کسی سرفه یا عطسه می‌کند، حداقل یک متر از او فاصله بگیرید. چرا؟

وقتی کسی عطسه یا سرفه می‌کند، ذرات بسیار کوچکی از آب دهان یا بینی او در اطراف پخش می‌شود. این ذرات آب دهان یا بینی می‌تواند به این ویروس آلوده باشد. وقتی شما نزدیک فرد باشید، این ذرات پخش شده، می‌تواند با نفس کشیدن، وارد بدن شما شوند و ویروس‌های موجود در بدن فرد از جمله اگر کرونا باشد، وارد بدن شما هم خواهد شد.

از دست زدن به دهان، بینی و چشم خودداری کنید

چرا؟ دست شما می‌تواند در تماس با سطوح مختلف، آلوده به کرونا شده باشد. وقتی شما به صورت خود دست می‌زنید، ویروس می‌تواند از طریق چشم، بینی یا دهان وارد بدن شما شود.

بهداشت تنفس را رعایت کنید

مطمئن شوید که خودتان و اطرافیان شما از موضوع بهداشت تنفس اطلاع کافی دارند و آن را رعایت می‌کنند. برای این منظور در زمان عطسه و سرفه حتما با فضای داخلی آرنج، جلوی دهان و بینی خود را بپوشانید یا از دستمال کاغذی برای این منظور استفاده کنید. بعد از استفاده از دستمال، آن را فوری داخل سطح زباله دردار بیندازید.

چرا؟ ذرات آب دهان و بینی ما زمان عطسه و سرفه می‌تواند در محیط اطراف پخش شود. با پوشاندن دهان و بینی شما از پخش شدن ویروس‌های احتمالی خود مانند ویروس سرماخوردگی، آنفلوآنزا یا کرونا در محیط اطراف و ابتلای دیگران به آن، جلوگیری می‌کنید.

اگر تب، سرفه و مشکل تنفسی دارید

توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

اگر تب دارید، سرفه می‌کنید و مشکل تنفسی دارید، در صورت لزوم اول با اورژانس یا پزشک خانوادگی تماس تلفنی بگیرید سپس اگر لازم است به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید. برای مراجعه به پزشک، حتما دستورالعمل مراکز بهداشتی محل سکونت خود را در نظر بگیرید. (در ایران شما برای کسب اطلاعات در این زمینه می‌توانید با شماره ۴۰۳۰ یا ۱۹۱ تماس بگیرید.) تماس شما پیش از مراجعه به مراکز بهداشتی کمک می‌کند تا مراکز بهداشتی با آمادگی بهتری به شما خدمات ارائه دهند.

در زمان عطسه و سرفه، بینی و دهان خود را با قسمت داخلی آرنج خود یا دستمال کاغذی بپوشانید. دستمال استفاده شده را بلافاصله در سطل آشغال دردار بیندازید. بعد از عطسه و سرفه، دست‌های خود را با ژل ضدعفونی‌کننده تمیز کنید یا با آب و صابون بشویید. اگر از فرد بیماری مراقبت می‌کنید، دست‌هایتان را مکرر بشویید.

اگر احساس ناخوشی می‌کنید، در خانه بمانید

اگر کمی ناخوش هستید، حتی اگر سردرد یا آب ریزش بینی دارید، در خانه استراحت تا بهبود کامل حاصل کنید. چرا؟

زمانی که ناخوشی مختصری دارید، مراجعه نکردن شما به مراکز درمانی، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بتوانند با کارآمدی بیشتری کار خود را پیش ببرند. در عین حال مراجعه نکردن شما به این مراکز می‌تواند مانع از این شود که در معرض این ویروس (کووید ۱۹) و دیگر ویروس‌ها قرار بگیرید.

چه زمانی از ماسک استفاده کنیم؟

توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

افراد سالم تنها زمانی لازم است از ماسک استفاده کنند که از فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا مراقبت می‌کنند. اگر سرفه یا عطسه می‌کنید، ماسک استفاده کنید. پوشیدن ماسک تنها در صورتی که همراه با شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون یا استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده باشد، موثر است. از دیگران در برابر بیماری محافظت کنیم:

  • بعد از سرفه یا عطسه زمانی که از فرد بیماری مراقبت می‌کنید
  • قبل، هنگام و بعد از آماده کردن غذا
  • پیش از خوردن غذا
  • بعد استفاده از دست شویی
  • زمانی که به حیوانی دست زده‌اید
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان