کرونا؛ خانه‌نشینی باعث افزایش مصرف شد!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۶۷۴۸۸
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
۱۰۸۳۷
اتفاقات چند روز اخیر بویژه در زمان اوج شیوع ویروس کرونا به همه ثابت کرد که ویروسی خطرناک‌تر هم در حال گسترش است. این پدیده را می‌توان ویروس احتکار نامید که در صورت گسترش، دست‌کمی از دیگر ویروس‌های مسری و مخرب ندارد.

روزنامه ایران نوشت: اتفاقات چند روز اخیر بویژه در زمان اوج شیوع ویروس کرونا به همه ثابت کرد که ویروسی خطرناک‌تر هم در حال گسترش است. این پدیده را می‌توان ویروس احتکار نامید که در صورت گسترش، دست‌کمی از دیگر ویروس‌های مسری و مخرب ندارد.

کالاهای مصرفی تقلبی

البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این افراد پا را فراتر گذاشته و به برخی از کارگاه‌های زیرزمینی سفارش کالاهای مصرفی مردم (ماسک، مایع ظرفشویی، محلول و ژل‌های ضدعفونی‌کننده و دستکش) را می‌دهند. این کالاها که مورد تأیید وزارت بهداشت نیست در برخی از محله‌های تهران و سایر شهرها با قیمت بالا توزیع می‌شود.

ریشه اینها خشک نمی‌شود

این افراد بیشترین سهم را در برهم زدن بازار کالایی دارند و هیچ زمان هم ریشه آنها خشک نشده است. در طی سالیان مختلف برخی از آنها بازداشت شدند و حتی محکومیت و جریمه‌هایی برای محتکران در نظر گرفته شد اما همواره شاهد آن هستیم که محتکران مانند قارچ رویش می‌کنند.

نظارت بیشتر در شرایط حاضر

در مورد عرضه کالاهای مصرفی مانند ماسک، مایع ظرفشویی، محلول و ژل‌های ضدعفونی‌کننده و دستکش یکبار مصرف در بازار که قرار شده صادرات آنها متوقف، تعرفه وارداتی آنها صفر شود و تولیدکنندگان داخلی به‌صورت سه شیفت کار کنند، نظارت بیشتری صورت گیرد و صد البته رصد بازار به جهت آنکه کالای تقلبی با قیمت‌های بالا به‌دست مردم نرسد نیز ضروری است.

مردم عادی هم احتکار می‌کنند

گروه دوم که به‌سمت احتکار رفته است، مردم عادی هستند. این افراد که تحت تأثیر شایعات قرار می‌گیرند به فروشگاه‌ها می‌روند و به‌صورت انبوه خرید می‌کنند. از هر کالای اساسی چندین بسته بر می‌دارند و اگر هم بپرسید که چرا اینگونه خرید می‌کنید، می‌گویند برای روز مبادا! آنها در دیالوگ‌هایشان مرتب به‌همه هشدار می‌دهند که خرید کنید، سال دیگر کالا نیست یا برخی از کالاها نایاب می‌شود!

افراد خاص!

دیده شده این افراد (برخی از دهک‌های بالای جامعه) به کالاهای مصرفی این روزها چون ماسک، الکل و سایر مواد ضدعفونی‌کننده دسترسی بیشتری دارند، یعنی حاضر هستند با پرداخت پول بیشتر این کالاها را خریداری کنند، این افراد به سودجویان کمک می‌کنند تا با خیال راحت خرید‌های احتکار گونه و عرضه قاچاقی به افراد خاص را داشته باشند. برخی از دهک‌های بالای جامعه که معمولاً با ماشین‌های شخصی رفت و آمد دارند، خانه‌هایشان مملو از کالاهای مصرفی شده است.

دهک‌های بالا خرید می‌کنند

افرادی که به خریدهای انبوه دست می‌زنند معمولاً جزو دهک‌های بالای جامعه هستند و خرید‌های انبوه برای آنها آسان‌ترین کار است. اما در مقابل خیلی از افراد هستند که سبد خریدشان با توجه به شب عید پر نمی‌شود. آنها تنها کالاهای ضروری و مورد نیاز را می‌خرند و می‌گویند که ما به اندازه جیب‌مان خرید می‌کنیم، اگر کالایی هم در آینده نبود، نمی‌خوریم!

برای خانه نشینی خرید می‌کنند

خیلی از افراد در خانه می مانند و با کالاهای موجودشان سر می‌کنند، برخی دیگر هم به نمایندگی از خانواده هایشان خرید می‌کنند تا تعداد کمتری از افراد خانواده در معرض ویروس کرونا قرار گیرند، از سویی برخی هم خرید یکماه آینده را انجام می‌دهند تا در خانه‌نشینی به اجبار با کمبود کالایی روبه‌رو نشوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر