مشکلات مهد‌های کودک به دنبال شیوع کرونا
۹۷۰۸۸۵
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۷
۶۵۸۸ 
معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مهدهای کودک آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را برای مهدها به وجود خواهد آورد.

خبرگزاری ایسنا: معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مهدهای کودک آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را برای مهدها به وجود خواهد آورد.

سلمان کریمیان اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد استانی پیشگیری از ویروس کرونا مبنی بر تعطیلی مهدهای کودک از ابتدای اسفندماه و عدم پرداخت شهریه توسط والدین مدیران و مؤسسین مهادی کودک توانایی پرداخت هزینه‌های جاری مرکز نظیر اجاره‌بها حقوق و بیمه پرسنل خود را ندارند.

وی تصریح کرد: تعطیلی مهادی کودک در این مقطع آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را برای ادامه فعالیت پس از بحران به همراه خواهد داشت و قطع به یقین در آینده شاهد تعطیلی تعداد زیادی از این مراکز به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های جاری و بالطبع آن شاهد بیکاری تعداد زیادی از پرسنل شاغل در این مراکز خواهیم بود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد این مراکز در املاک استیجاری فعالیت کرده و مدیران این مراکز با این تعطیلی نابهنگام توانایی پرداخت اجاره‌بهای خود را نخواهند داشت.

کریمیان اضافه کرد: به‌منظور جبران بخشی از هزینه‌ها برای عبور از بحران و برهه حساس کنونی پیش‌آمده به والدین کودکان ثبت نام شده در این مراکز پیشنهاد می‌شود نسبت به پرداخت شهریه اسفندماه طبق تعرفه‌های مصوب مهدکودک اقدام کنند.

وی بیان کرد: بر اساس تبصره ۲ ماده ۵ قرارداد منعقده فی‌مابین اولیاء و مدیران مهادی کودک هرگونه عدم استفاده از خدمات مهد به خاطر تعطیلات رسمی، آلودگی هوا برودت و...مشمول کسر شهریه نمی‌شود و در این شرایط رقمی کسر و یا مسترد نخواهد شد.

 

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج