تهديد مستهجن خواستگار براي اخاذي
۹۷۰۹
۰۵ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۵
۱۸۹۴۲ 
چندي پيش در يكي از بوستان‌هاي شهر با مردي آشنا شدم كه مدعي بود خانواده‌اش در خارج از كشور زندگي مي‌كنند و صاحب يك شركت بازرگاني است. پس از ارتباط با اين فرد و گذشت چند هفته او با ابراز علاقه‌مندي به من، عنوان كرد كه قصد ازدواج با من را دارد و خواست موضوع را با خانواده‌ام در ميان بگذارم.
جام جم: جوان خواستگار وقتي از دختر مورد علاقه‌اش پاسخ منفي شنيد و به قصد انتقام از دختران جوان به پخش تصاوير خصوصي آنها در اينترنت اقدام كرد، در مشهد دستگير شد.

اوايل شهريور دختر جواني با حضور در پليس آگاهي مشهد از يك جوان خواستگار به اتهام اخاذي شكايت كرد.

شاكي به پليس گفت: چندي پيش در يكي از بوستان‌هاي شهر با مردي آشنا شدم كه مدعي بود خانواده‌اش در خارج از كشور زندگي مي‌كنند و صاحب يك شركت بازرگاني است. پس از ارتباط با اين فرد و گذشت چند هفته او با ابراز علاقه‌مندي به من، عنوان كرد كه قصد ازدواج با من را دارد و خواست موضوع را با خانواده‌ام در ميان بگذارم.

شاكي اضافه كرد: روزي كه قرار بود، جوان خواستگار به خانه‌مان بيايد، خبري از او نشد و تلفن همراه وي نيز خاموش بود. جستجوهايم براي يافتن او بي‌نتيجه ماند.

شاكي با اشاره به اخاذي ميليوني جوان خواستگار گفت: چند روز پيش جوان خواستگار با من تماس گرفت و مدعي شد بايد 2 ميليون تومان به او پرداخت كنم و در غير اين صورت فيلم و عكس‌هاي مخفيانه‌اي را كه از من در رستوران تهيه كرده در يك سايت اينترنتي قرار خواهد داد. وي اضافه كرد: تماس‌هاي تهديدآميز وي ادامه داشت تا اين كه والدينم از ترس آبروي خانوادگي‌مان پول درخواستي را به حساب بانكي مرد اخاذ واريز كردند. او پس از دريافت 2 ميليون تومان پول، دوباره با من تماس گرفت و تهديد كرد بايد 5 ميليون تومان ديگر بپردازم.

شكايت‌ها يكي پس از ديگري
در پي اين شكايت، جستجو براي دستگيري خواستگار اخاذ آغاز شده بود تا اين كه دختران جوان ديگري نيز با حضور در پليس آگاهي شكايت‌هاي مشابهي را مطرح كردند.

ماموران با چهره‌نگاري رايانه‌اي از متهم فراري متوجه شدند، تصاوير متعلق به يك نفر است و دختران جوان در دام مرد شياد گرفتار شده‌اند.

با اطلاعات به دست آمده از شاكيان تحقيقات ادامه داشت تا اين كه چند روز پيش يكي از شاكيان با حضور در پليس آگاهي بيان كرد، خواستگار شياد با من تماس گرفته و درخواست 5 ميليون تومان پول كرده است.

ماموران ضمن آموزش به دختر جوان ـ شاكي ـ از او خواستند در محل ملاقات با متهم اخاذ حضور پيدا كند.

به اين ترتيب ماموران به محل قرار در جنوب شهر رفتند و متهم فراري را كه براي دريافت پول آمده بود، دستگير كردند. متهم در اظهاراتش به پليس گفت: چندي پيش به دختري جوان علاقه‌مند شده و تصميم به ازدواج با او گرفتم اما خانواده‌اش وقتي متوجه شدند، من بيكار هستم و وضعيت مالي خوبي ندارم، با اين وصلت مخالفت كردند و دختر مورد علاقه‌ام ديگر حاضر به ملاقات با من نبود.

متهم اضافه كرد: با شنيدن پاسخ منفي براي ازدواج تصميم گرفتم دختران را فريب داده و از آنها اخاذي كنم. بنابراين از يكي از دوستانم، چند دست لباس گرانبها به طور امانت گرفتم و با پوشيدن آنها به مراكز خريد و بوستان‌هاي شهر رفته و سوژه‌هايم را از ميان دختران دم‌بخت انتخاب مي‌كردم.

ازدواج بهانه‌اي براي اخاذي
متهم با اشاره به اخاذي‌هاي كلان از شاكيان گفت:‌ با جلب اعتماد دختران دم‌بخت، خود را تاجر يا مهندس معرفي كرده و با آنها ارتباط دوستي برقرار مي‌كردم. بعد از چند هفته، با ابراز علاقه‌مندي به آنها، وانمود مي‌كردم قصد ازدواج با آنها را دارم.

متهم اضافه كرد: از دختران فيلم و عكسي در اختيار نداشتم و به دروغ عنوان مي‌كردم تصاوير آنها را در سايت‌هاي غيراخلاقي اينترنتي قرار مي‌دهم و سپس به اين بهانه از آنها اخاذي مي‌كردم و دختران جوان نيز از ترس آبروي خانوادگي‌شان به حسابم پول واريز مي‌كردند. با اين روش مي‌خواستم از دخترها انتقام بگيرم.

بنابراين گزارش، متهم با قرار قانوني روانه زندان شد. تحقيقات تكميلي از خواستگار اخاذ ـ متهم ـ ادامه دارد.

رئيس‌پليس آگاهي مشهد با هشدار به خانواده‌ها از آنها خواست كنترل‌هاي لازم را در ارتباط با رفت‌وآمدهاي فرزندانشان داشته باشند.

منبع: تابناک

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:15 - 1390/07/05
جام جم یا تابناک؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج