نصرالله: ترامپ نژادپرست است
۹۷۴۰۷۲
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۸
۹۶۲۷ 
دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان شامگاه جمعه در مورد تحولات این کشور از جمله آزادی جاسوس اسرائیلی و شیوع ویروس کرونا در لبنان و کشورهای منطقه سخنرانی کرد.

خبرگزاری فارس: «سید حسن نصرالله»، دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان شامگاه جمعه (یک فروردین) در مورد تحولات لبنان و شیوع ویروس کرونا در این کشور و منطقه سخنرانی کرد.

او در ابتدای سخنرانی حلول سال شمسی و عید نوروز را به مردم ایران تبریک و همچنین سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را به شیعیان تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله در ابتدا به موضوع آزادی «عامر الفاخوری»، جاسوس آمریکایی صهیونیستی اشاره کرد و گفت که مواضع حزب الله در این باره برگرفته از موضع مردمی است و در این باره شایعات و سخنان کذبی وجود دارد.

فاخوری لبنانی‌الاصل بوده و دارای تابعیت آمریکا است. او این هفته از سوی دادگاه نظامی لبنان تبرئه شد و آمریکا با بالگرد آن را به خارج از لبنان فراری داد. فاخوری (معروف به قصاب الخیام) در زمان اشغال جنوب لبنان از سوی رژیم صهیونیستی مزدور صهیونیست‌ها بوده و دستانش به خون خیلی از لبنانی‌ها آلوده است.

سید حسن نصرالله گفت که دشمن و رقیب مقاومت اسلامی در لبنان به دنبال ایجاد شکاف بین مقاومت و مردم است و به اعتمادی که بین آن‌ها وجود دارد، چشم دوخته تا از این ناحیه ضربه بزند.

او به مداخلات و تهدیدات آمریکا در ارتباط با بازداشت فاخوری اشاره کرد و گفت که از شش ماه پیش که این مزدور بازداشت شد، آمریکا شروع به تهدید و ارعاب کرد و فشارهایی را بر دولت لبنان آغاز کرد تا او آزاد شود.

سید حسن نصرالله گفت که آمریکایی‌ها مستقیماً برخی از شخصیت‌های سیاسی و دولتی لبنان را به شدت تهدید کردند که در صورت عدم تبرئه و آزادی فاخوری، تحریم‌هایی علیه آن‌ها وضع خواهد شد.

او گفت: «قطع کمک‌های نظامی و تسلیحاتی به ارتش لبنان، وضع تحریم‌های اقتصادی و ممانعت از ارسال کمک‌های سایر کشورها به لبنان، از جمله تهدید و فشارهایی بود که آمریکا برای آزادی بدون قید و شرط فاخوری به آن‌ها متوسل شد».

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه این جنبش در لبنان دارای هدف و آرمان است، اظهار داشت که حزب‌الله از آنجایی که در قضیه فاخوری بی‌طرف نیست، با آزادی او مخالفت کرد.

او تسلیم شدن در برابر فشارهای آمریکا در این قضیه را تحول خطرناک دانست که در آینده زمینه را برای مداخلات بیشتر آمریکایی‌ها فراهم خواهد کرد.

سید حسن نصرالله مسئله مزدور اسرائیلی را مسئله ملی برای لبنان دانست و گفت که بهتر بود در این قضیه، موضعی برای خدا و آخرت گرفته می شد و در برابر فشارها و تهدیدها ایستادگی می‌شد. او گفت که باید در این قضیه از قضات و وکلائی که در راستای منافع لبنان حکم صادر می‌کنند، حمایت لازم میشد.

دبیر کل حزب الله گفت که شخصاً خبری آزادی فاخوری را از رسانه ها شنیده است ولی همین که این مسئله رسانه‌ای شد حملات رسانه‌ای و اتهامات گسترده‌ای صورت گرفت و حزب الله و مقاومت نیز از این تهمت‌ها بی‌نصیب نبود.

او گفت که دوگانه شیعی در لبنان (حزب الله و جنبش امل) هیچ اطلاعی از این تصمیم دادگاه نظامی لبنان نداشت والا در این قضیه مداخله می‌کرد و اجازه نمی‌داد او از اتهام‌هایش تبرئه شود.

سید حسن نصرالله در رد اتهام‌های علیه حزب‌الله گفت: «برخی از همان ابتدا می‌گفتند دولت، ارتش و دستگاه قضا در دست حزب‌الله است. آیا واقعا چنین مسئله‌ای منطقی است؟. دولت هیچ موقع دست حزب‌الله نبوده حتی برای یک روز. برخی مواقع ما به تصمیمات دولت در برخی مسائل (از این جهت که تحفظ داشتیم) اعتراض می‌کردیم».

او گفت هر کسی که اصرار دارد مسئولیت آزادی فاخوری را به گردن حزب‌الله بیندازد در زمین دشمن و رقیب بازی می‌کند. سید حسن نصرالله گفت که «ما در این قضیه ولیّ دم هستیم (قضیه‌ای مکه در آن شهروندان لبنانی در آن قتل عام شده‌اند)».

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: «تصمیم به آزادی مزدور فاخوری در دولت لبنان بررسی نشده و در داخل مجموعه دولت چنین تصمیمی گرفته نشده است».

او با بیان اینکه برخی بجای ریختن خشم خود در این قضیه بر سر آمریکا جلاد، بر سر قربانی می‌ریزند، تأکید کرد که دلیل اینکه لبنان تحت سلطه و هیمنه آمریکا نبوده و نیست، وجود قضاتی است که تصمیمات شجاعانه‌ای می‌گیرند.

سید حسن نصرالله گفت که باید در این قضیه فاخوری تسلیم نشد و آن را دوباره به عنوان پرونده یک تروریست و کسی که از قانون و عدالت گریخته، دوباره فعال کرد و پیگیر آن شد. او گفت که هیأت دادگاه نظامی لبنان بهتر بود به جای تبرئه مزدور اسرائیل، از سمت خود استعفا می‌کرد.

کرونا، محور دوم سخنرانی سید حسن نصرا لله

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود به چالش کرونا اشاره کرد و گفت که دولت باید تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع این ویروس را تشدید کند.

او گفت که همه باید در لبنان، از شهروند این کشور گرفته تا فلسطینی و آواره سوری به وظایف خود عمل کنند و از شیوع آن جلوگیری کنند. سید حسن نصرالله گفت که جنبش حزب‌الله از ابتدا مخالف اعلام حالت اضطراری نبود و اینکه برخی مدعی‌اند که این جنبش با این کار مخالف بوده، دروغی بیش نیست.

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه این حزب از هرگونه تصمیم دولت در قرنطینه کردن منطقه شیعه‌نشین موافق است، اظهار داشت: «خیلی زشت است که تعامل با ویروس کرونا براساس گرایش‌های فرقه‌ای و طائفه‌ای باشد».

او گفت که باید در این شرایط خود را در جنگ با کرونا تصور کنیم و حزب‌الله آماده است در این زمینه به دولت کمک کند.

سید حسن نصرالله از مشارکت ۲۰ هزار نفر از طرفداران حزب‌الله در راستای مقابله با کرونا خبر داد و گفت که اغلب نیروهای حزب‌الله که به سوریه می‌روند یا برمی‌گردند، تحت نظارت و مراقب هستند مبادا ویروس در این ترددها منتقل شود.

وی گفت که همه زوار و دانشجویان وابسته به حزب‌الله به هنگام مراجعت از ایران، آزمایش می‌شوند و تدابیر شدیدی در این باره اتخاذ شده است.

سید حسن نصر الله در ادامه درباره شیوع کرونا در سه منطقه دنیا در سایه سیطره تفکر نژادپرستانه و غیرانسانی هشدار داد و گفت که نوار غزه، یمن و ایران به دلیل همین تفکر شرایط سختی دارند و هر سه در محاصره به سر می‌برند. او پرسید «آیا این مسئله جنایت علیه بشریت نیست».

او گفت : «روز به روز ثابت می‌شود که ترامپ نژاد پرست بوده و از جنس آدم‌ها نیست؛ چرا که وی به دنبال واکسن کرونا در آمریکاست ولی در عین حال، آخرین همّ و غمّ او چیزی است که مردم سایر نقاط جهان در تلاش با کرونا متحمل سختی های فراوانی می‌شوند. ترامپ به دنبال به دست آوردن پول اضافی برای واکسن کرونا است تا از این قضیه در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کند».

سید حسن نصرالله افزود: «دولت و ملت ایران در زیر سایه سنگین تحریم ها به مقابله با کرونا ادامه می‌دهند. وقت آن رسیده که جامعه بین‌الملل برای لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا در زمینه تجهیزات ضروری پزشکی، بر سر ترامپ نژاد پرستِ خون‌ریز فریاد بزند».

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان از همه خواست صدای صدای مردم غزه، فلسطین، مردم یمن و ۸۵ میلیون ایرانی باشند که در مقابله با کرونا متحمل مشکلات و رنج‌های زیادی به دلیل تحریم‌های آمریکا شده‌اند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1399/01/02
درود بر سید نصراله وزنده باد مقاومتوخوار ذلیل باد استکبار
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
مرگ بر آمریکا
یک لقمه حرف حساب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
سید کرونا نگرفتی؟ این روزا مد شده!....
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1399/01/02
پرچم کشورش بالاست دمش گرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج