جزئیات طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» اعلام شد
۹۷۵۴۱۶
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
۱۲۵۶۵
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه کسانی که الان در مسافرت هستند سریعا به خانه‌های خود برگردند، خاطرنشان کرد: رانندگان خودروهایی که قصد رفتن به شهرها را دارند و تخلف کنند و وارد شهرهای دیگر شوند خودروهای آنها یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه کسانی که الان در مسافرت هستند سریعا به خانه‌های خود برگردند، خاطرنشان کرد: رانندگان خودروهایی که قصد رفتن به شهرها را دارند و تخلف کنند و وارد شهرهای دیگر شوند خودروهای آنها یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح امروز در نشست خبری درباره جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: تقریبا اکثر کشورهای جهان با بیماری کرونا درگیر هستند و کشورها هم در این زمینه تصمیمات سخت و حداکثری و برخی اقدامات ایجابی انجام داده‌اند.

جزئیات طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» اعلام شد

وی با اشاره به اقدامات کشورمان در مقابله با این بیماری، اظهار داشت: نیروهای مسلح و آحاد ملت در قالب بسیج همگانی در صحنه حضور یافتند.

ذوالفقاری تصریح کرد: در طول این مدت شاهد هستیم اکثر مردم به توصیه ها عمل کردند، اما تعدادی هم به این موضوع اهمیت ندادند، مردم از مسئولین درخواست کنترل بیشتر داشتند.

وی گفت: اگر زنجیره انتقال بیماری قطع نشود نمی توانیم شاهد کاهش ابتلا باشیم و آمار نشان از کاهش مبتلایان نمی دهد.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: در نهایت طرحی که امروز اعلام و اجرایی می شود به پیشنهاد وزارت بهداشت و اجماع تمام دستگاه‌ها بود و دیشب هم به تأیید رئیس جمهور رسید.

* مسافران سریعا به خانه‌های خود برگردند

ذوالفقاری تاکید کرد: کسانی که قصد مسافرت دارند از همین لحظه سفر خود را قطع کنند، در این طرح صرفا به افراد ساکن اجازه ورود داده می شود.

وی با بیان اینکه کسانی که الان در مسافرت هستند سریعا به خانه‌های خود برگردند، خاطرنشان کرد: کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند، کسانی که مسافر هستند بدون ورود به شهرهای در مسیر به مقصد اصلی برود.

* مسافرت با قطار، هواپیما و اتوبوس محدود می‌شود

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه کد ملی، پلاک خوردو و بیمه افراد ملاک شناسایی است، افزود: برخی کارمندان یا کارگران باید برای کار به جای دیگر بروند؛ استانداری‌ها در این خصوص تدابیری اتخاذ کرده‌اند.

ذوالفقاری با بیان اینکه هر طرحی برای محدودیت قاعدتا مشکلاتی دارد و ما پیش بینی لازم را انجام داده‌ایم، گفت: محدودیت‌هایی هم در حمل و نقل خطوط ریلی، هوایی و زمینی اعمال می شود.

وی با بیان اینکه کلیه وسایل نقلیه باری، نیروهای درمانی، پلیس و آتش نشانی از این طرح مستثنا هستند، عنوان کرد: محور دیگر طرح تعطیلی ادارات، پارک ها و بوستان ها است. هر نقطه ای که محل تجمع باشد باید بسته شود.

* مردم نگران تامین مایحتاج ضروری خود نباشند

معاون وزیر کشور با بیان اینکه سه گروه برای اصناف درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: گروه اول که خدمات برای مردم هستند باید فعال باشند و محدودیت زمانی ندارند و مردم برای خدمات ضروری خود نگران نباشند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: گروه دوم اصناف باید تعطیل شوند و تا پایان طرح باید تعطیل باشند. گروه سوم اصناف با نظر استانداری‌ها فعالیت خواهند کرد، تمام اصناف و مراکزی که فعالیت دارند باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. البته بخشی از این تصمیمات قبلا در برخی استانها برگزار می‌شده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم رسمی و غیر رسمی که محل تجمع افراد باشد لغو می شود، عنوان کرد: رهبر انقلاب هم با توجه به تاکیدات بر رعایت مسائل بهداشتی داشتند سفر به مشهد را لغو کردند.

* توقیف خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار قانون شکنان

وی با بیان اینکه باید حداقل حضور در ادارات باشد، گفت: تعداد بسیاری از کارمندان دولت مانند آمورش و پرورش تعطیل هستند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در خصوص ضمانت اجرایی این تصمیم، گفت: رانندگان خودروهایی که قصد رفتن به شهرها را دارند و تخلف کنند و وارد شهرهای دیگر شوند خودروهای آنها یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

* محل کار اصناف خاطی یک ماه پلمب می‌شود

ذوالفقاری با بیان اینکه اصناف خاطی هم یک ماه محل کسب آنها پلمب خواهد شد، تاکید کرد: عزم راسخ برای اجرای این طرح وجود دارد. امروز مردم معترض هستند که چرا تصمیمات سخت اجرایی نشده است، لذا این طرح بنا به درخواست خود مردم بوده است، امیدوارم آن تعدادی که این بیماری را جدی نگرفته اند آن را جدی بگیرند تا نیاز به تصمیمات سخت نباشد، تمام دادستان ها در طرح حضور دارند اما اجرای طرح با احترام خواهد بود.

وی گفت: پبش بینی شده طرح به مدت دو هفته اجرایی شود و پس از هفته اول مشکلات آن رفع خواهد شد. اگر روند بیماری کاهشی باشد اجرای طرح هم بررسی خواهد شد، اما اگر شدت بیماری افزایش یابد نحوه اجرای طرح هم تشدید می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه روند بیماری هنوز کاهشی نیست، گفت: واقعیت این است دنیا با یک مشکل بزرگی روبرو شده است، باید اجازه دهیم کادر درمانی تنفس کند، ما باید عادات خود را در این شرایط ترک کنیم.

جزئیات طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» اعلام شد

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1399/01/07
ما تا 15فروردین درخانه میشینیم ببینیم شما
میخوایدچ غلطی کنید
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/01/07
آمریکا گفت قم رو قرنطینه نکنین ؟چرا نمیخواین اشتباه خودتونو گردن بگیرین
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1399/01/07
امروز 7 فروردین هست و هنوز ابلاغ نکردن
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/01/07
سرعت تصمیم گیری و عمل در این موارد مهم است. واقعا چه چیزی دارد مانع این سرعت میشود؟
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1399/01/07
اگه آمار نشان از کاهش مبتلا نداره روحانی غلط میکنه میگه شاهد کاهش ورود مبتلا به بیمارستان هستیم
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/01/07
اونوقت تکلیف افرادزیادی مثل من که نه کارمنندونه تحت پوشش ودارای مشاغل ازادهستیم وخانه نشین شدیم چی میشه؟اصلاتاسقف فروشگاههای بزرگ اجناس چیده باشنِ.24ساعته هم بازباشن وقتی توانایی خریدبدلیل خانه نشینی ازاسفندگذشته تاحالانداریم چه تاثیری بحال ماداره؟کل کشورهای گرفتاردرکررونابسته های کافی کمک معیشتی دراختیارملتشون قراردادن اونوقت رییس جمهورماهمین چنددقیقه پیش باافتخارمیگه به 3میلیون نفر(نه خانوار)کمک معیشتی کردیم اونوقت تکلیف 57میلیون نفرزیرخط مطلق فقربادعای خودشون.چی میشه؟.
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1399/01/07
خدا مرگ ما را برسون و یا مرگ ایشان و همکارانش را ، که مردم از شرشون خلاص بشوند
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1399/01/07
اسن کار رو باید دراسفند ماه انجام میدادند تا وضعیت رشت و مازندران حاد نشه الان هم قاطع تر باید عمل بشه شوخی بردار نیست
همانطور که مغازه ها یکماه پلمپ میشهدخودروهای متخلف هم یکماه بره پارکینگ و یا تا خاتمه قرنطینه
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1399/01/07
یه جوری گفته نگران تامین مایحتاج خود نباشید فک کردم قراره مثل چین بیارن در خونه.تعجب کردم
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1399/01/07
داریم مثال جهانی نوش دارو پس مرگ سهراب را برای جهانیان شرح و بست می دهیم تا با فرهنگ ما آشنا شوند !
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/01/07
ما یک ماهه تو خونه موندیم ... خب اینو از اول می زاشتین ..
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1399/01/07
مسخرس بگین رفتن حق برگشت ندارن
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1399/01/07
هنوز با قرنطینه واقعی خیلی فاصله دارید .و هی کش بدید تا مردم بیشتری بیمار شوند.
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1399/01/07
ادارات را تعطیل کنید
من نمی دانم وقتی اساتید با دانشجویان در تلگرام ارتباط دارند دیگر حضور کارمند حوزه پژوهشی و کارمند بایگانی اداری یا کارمند حوزه های بازرسی دانشگاه ها برای چیست
کارمندان دولت بخش اعظمی از آنها نیاز به حضورشان نیست
بالاخص کارکنانی که خودروی شخصی ندارند بسیار در معرض ابتلا هستند
لطفا انعکاس دهید
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1399/01/07
کارمندان بانک ها بسیار در معرض خطر ابتلا هستند .مسئولان بانک ها را تعطیل کنند وفقط شعب کشیک باز باشند.
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1399/01/07
خودشون تعطیلات اسفندشان و هفته اول نوروز را رفتند حالا برگشتند و مجبور شدند واکنش نشان دهند میخواهند همه را گوشمالی بدهند فقط برای خودم و اونایی که تا حالا به حرف اینا گوش کردند متاسفم
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1399/01/07
خدایا ما چه گناهی کردیم که این آدمی بی لیاقت شدن مسئولای ما؟
عید داره تموم میشه ولی یه تصمیم قاطع و درست حسابی نتونستن بگیرن
بخدا بعد از عید نریم سرکار از گشنگی میمیریم
اصلا تعدیل نیرو میکنن اونوقت چه خاکی باید بریزیم رو سرمون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج