پیامک های ضد وبا برای شما هم آمد؟
۹۷۶۲
۰۶ مهر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۰
۸۴۷۲ 
معصومی می‌گوید که فعالیتهای زیادی که امسال در رابطه با اطلاع‌رسانی در مورد بیماری وبا در کشور شده٬ باعث شد تا تعداد مبتلایان به این بیماری بسیار پایین بیاید.
حسین معصومی اصل، رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های منتقله از غذا و آب وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که چرا آمار مبتلایان به  وبا به طور دقیق اعلام نمی‌شود٬ گفت: «ما در سال ۸۴ مرتب آمار می‌دادیم ولی مشکلاتی پیش آمد که تصمیم گرفتیم این کار را متوقف کنیم.

از نظر ما اولین قدم این است که ما اول اطلاع رسانی کنیم که راه انتقال بیماری چه چیزهایی است و شما باید چه کارهایی را انجام دهید که بیمار نشوید. ما این کارها را کردیم؛ از اول تابستان که موارد بیماری وبا در کشور مشاهده شد در تمام استان‌ها از طریق شبکه‌های محلی و روزنامه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی کردیم و در سطح گسترده، پوستر و بنر توزیع شده و سخنرانی‌های متعددی از جمله در نماز جمعه و نماز جماعات انجام شده است.»

او گفت: «کار مهمی که نسبت به سالهای پیشین انجام دادیم استفاده از سیستم پیامک بود. درشهرهایی که درگیر بیماری‌اند چند پیام کوتاه فرستاده شده و اطلاع رسانی کردیم. این فعالیت‌ها بود که باعث شد بیماری رو به کاهش برود، همچنین خطر مبتلا به بیماری وجود دارد ولی رو به کاهش است و ما امیدواریم درهفته‌های آینده بیماری کاملا متوقف بشود.»

منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج