روش سریع محققان اسراییلی برای تست کرونا
۹۷۷۳۰۴
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
۲۰۹۴۴ 
این روش سرعت غربالگری را به میزان زیادی بالا می برد و مناسب اجرا در مکان هایی چون فرودگاه ها و اماکن عمومی شلوغ است.

عصر ایران: محققان اسراییلی روشی سریع را برای گرفتن تست کرونا به مورد اجرا می‌گذارند.

به نقل از وب سایت تایمز اسراییل، در این روش که "متد غربالگری استخری" نامگذاری شده (به دلیل ترکیب مخاط گروه در یکدیگر ) مخاط دهان یا بینی افراد در دسته‌های 32 و یا 64 نفره باهم مخلوط می‌شود و اگر تست مخلوط شده مثبت بود این بدان معناست که دستکم یک نفر یا بیشتر در گروه 64 یا 32 نفره مبتلا به ویروس است و آن هنگام از همگی اعضای گروه تک به تک تست گرفته می‌شود تا بیمار یا بیماران شناسایی شوند و اگر جواب تست گروهی منفی بود به معنای سالم بودن این گروه است.

این روش از سوی محققان مرکز پزشکی "رامبام" و دانشگاه فنی "فنیون" در شهر حیفا ابداع شده است.

محققان اسراییلی می‌گویند موفقیت این روش صد درصد و تضمینی نیست و ممکن است ویروس با رقیق شدن در مخاط تعداد افراد زیاد خود را نشان ندهد.

روش منحصربفرد محققان اسراییلی برای تست کرونا

با این حال این روش تست کارایی زیادی در تسریع غربالگری به ویژه در مکان‌هایی چون فرودگاه‌ها و مکان‌های حساس و شلوغ از نظر ایجاد اطمینان در سریع‌ترین زمان ممکن و روی بیشترین تعداد افراد دارد.

دکتر "یووال گفن" مدیر آزمایشگاه میکروبیولوژی کلینیکی مرکز پزشکی "رامبام" درباره این روش گفت:" این یک پیشرفت علمی است و می تواند سرعت غربالگری را بسیار بالا ببرد. این کار با تجمیع چندین نمونه در یک لوله آزمایش واحد انجام می‌شود. حتی هنگامی که ما یک آزمایش مشترک را روی یک گروه 64 نفره انجام دادیم که در آن فقط یک نفر حامل مثبت بود، این سیستم تشخیصی آن نمونه آلوده را در مخاط گروه تشخیص داد...گرچه در اجرای این روش برخی از چالش‌های لجستیک وجود دارد، اما ما انتظار داریم که این روش حجم نمونه‌های آزمایش شده در روز را به میزان زیادی افزایش دهد تا بتوانیم ناقلهای بدون علامت را شناسایی کنیم. این روش باید احتمال ابتلا به ویروس را کاهش داده و منحنی گسترش عفونت را کاهشی کند."

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج