صادقی: دولت به بی‌بضاعت‌ها یارانه ویژه بدهد
۹۷۷۴۵۷
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
۷۹۹۱ 
محمود صادقی گفت: اگر اداره‌ها و کارخانجات تعطیل نکنند، کارمندان و کارگران مجبورند به سر کارشان بروند و این تردد در مترو و اتوبوس‌های شهری احتمال ابتلا به ویروس کرونا را بالا می‌برد.

اعتمادآنلاین: محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس دهم، اظهار داشت: مردم روز‌های پرفشاری را تحمل می‌کنند و به همین دلیل لازم است تدبیری اندیشیده شود تا دغدغه‌ها حتی‌المقدور کم شوند؛ به عنوان مثال با اینکه دولت به لحاظ مالی در تنگنا قرار دارد، باید به بی‌بضاعت‌ها یارانه ویژه بدهد که به نظر من این کار امکان‌پذیر است.

باید قاطعیت زیادی برای تعطیلی اداره‌ها داشت

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با اشاره به توصیه‌های مکرر برای رفتن به قرنطینه گفت: اینکه مردم خودشان را قرنطینه کنند امری مهم، اما سخت است. در اجرای عمومی قرنطینه باید قاطعیت زیادی برای تعطیلی اداره‌ها داشت. چون اگر اداره‌ها و کارخانجات تعطیل نکنند، کارمندان و کارگران مجبورند به سر کارشان بروند و این تردد در مترو و اتوبوس‌های شهری احتمال ابتلا به ویروس کرونا را بالا می‌برد.

عده‌ای از مردم روزمزد هستند و هیچ پشتوانه مالی‌ای ندارند

او افزود: همچنین عده‌ای از مردم روزمزد هستند و هیچ پشتوانه مالی‌ای ندارند. به همین دلیل تاکید بر این است که دولت حتماً فکری کند تا بلکه بخشی از مشکلات این قشر را کم کند، لازمه این مهم هم قاطیعت است و با توصیه و سفارش هیچ مشکلی حل نخواهد شد. دولت باید با هماهنگی شورای پول و اعتبار هرچه زودتر برای کمک‌رسانی به قشر ضعیف جامعه به تصمیم برسد.

نهاد‌های مدنی در ایران تضعیف شده‌اند

صادقی همچنین توضیح داد: نهاد‌های مدنی و NGO‌ها در این شرایط می‌توانستند فعالیتی توأم با تاثیرگذاری داشته باشند که متاسفانه نهاد‌های مدنی در ایران تضعیف شده‌اند. حتی مانع کمک‌رسانی جمعیت شناخته‌شده امام‌علی شده بودند که البته با رایزنی‌های لازم این تشکل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد .

در کشور‌های دیگر خیریه‌ها و حتی کلیسا‌ها فعال هستند

محمود صادقی در پایان سخنانش گفت‌: در کشور‌های دیگر خیریه‌ها و حتی کلیسا‌ها فعال هستند. در شرایطی که برخی از تنگ‌نظری‌ها مانع از فعالیت این نهاد‌ها هستند، دولت حتماً باید بودجه لازم را برای بهبود وضعیت روزمزد‌ها در نظر بگیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:27
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1399/01/14
دولت فقط خوب حرف میزند ولی عرضه هیچ کار عملی ندارد در جهت رفاه مردم کمک به درماندگان تو این اوضاع
Ukraine
15:21 - 1399/01/14
باز هم شما عجب پررویی عین گدایان سامراو دیژویژین
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1399/01/14
بخدا شوهرم زندانی دوتا دختر دارم خونه کریایه هیچ پشتی وانی ندارم
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1399/01/14
حاجی جون ایران چون مسلمان هستند این جوریه شماهم بی خیال شو داشتم الان خواب یک ابگوشت میددم چون اززمانی که بخاطرکروناخونه نشین شدم گیرمون نیامده چون کارگرروزمزد هستم نه بیمه دارم راه دیگه بخاطر یک عطسه کردن درمغازه بهم گفتن بروخونه کسی که روزمزدهست هروزی کارکنه مزد داره
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/01/14
دولت ما هیچ آماری از بی بضاعت ها نداره به یک نفر که همه چیز داره وپول پارو میکنه رایانه کرونا ریخته به یه نفر که به نون شبش محتاجه چیزی واریز نکرده
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1399/01/14
آبشخورت بیرون از مرزهای. وگرنه چشم کورت را باز کن و ببین تمام مساجد محل کار جهاد سلامت شده آمد. برایمان از چهارتا کلیسا مثال میزنی
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1399/01/14
ما فقیرا داریم صدقه سریمون رو میدیم به عربابا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج