موضع تازه آموزش و پرورش درباره بازگشاییِ مدارس
۹۷۹۶۷۸
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
۲۵۳۴۰ 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباه سرنوشت بازگشایی مدارس و برگزاری امتحانات گفت: به دلیل روشن نبودن زمان پایان سال تحصیلی یا بازگشایی احتمالی با وجود محدودیت زمانی که وجود دارد،‌ عملا مقوله بازگشایی تا حدی در حال کمرنگ شدن است.

خبرگزری ایلنا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباه سرنوشت بازگشایی مدارس و برگزاری امتحانات گفت: به دلیل روشن نبودن زمان پایان سال تحصیلی یا بازگشایی احتمالی با وجود محدودیت زمانی که وجود دارد،‌ عملا مقوله بازگشایی تا حدی در حال کمرنگ شدن است.

«علیرضا کمرئی» معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در در واکنش به فوت یک نوجوان ۱۲ ساله بر اثر کرونا ویروس که موجی از نگرانی‌ها را میان خانواده دانش‌آموزان به راه انداخت که بازگشایی مدارس جان فرزندان‌شان را به خطر می‌اندازد، گفت: دانش آموزان از همه چیز برای ما مهم‌تر هستند و صحبت اصلی بنده در برنامه تهران ۲۰ هم این بود که به هیچ وجه هیچ ریسکی را در مورد دانش‌آموز نمی‌پذیریم و اهمیت آن بر آموزش ارجح است.

موضع تازه آموزش و پرورش درباره بازگشاییِ مدارس

وی ادامه داد: به هر حال خانواده‌ها سوال می‌کنند، اما این مساله را آموزش و پرورش مشخص نمی‌کند و ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین کننده است. این ستاد تحت تاثیر نظرات تخصصی و کارشناسی وزارت بهداشت است و این وزارتخانه هم سختگیری‌های خود را بر اساس منطق و تعهد اعمال خواهد کرد. بنابراین تا آنها تایید بر بازگشایی نداشته باشند، آموزش و پرورش در این زمینه اقدام نخواهد کرد. برگزاری امتحانات یک اصل است و همان طور که خانواده‌ها نگران بازگشایی مدارس هستند که به حق هم هست، گاهی همین نگرانی‌ها در مورد آموزش نیز بیان می‌شود که ما با رعایت پیش شرط‌ها، هر زمان که مدارس بازگشایی شد، طبیعتا پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت درباره حفظ بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی دارد را لحاظ خواهیم کرد.

مقوله بازگشایی مدارس تا حدی در حال کمرنگ شدن است

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: فعلا چیزی که هست و ما مقید هستیم آن را اجرا کنیم این است که تا پایان فروردین ماه مدارس تعطیل است. در مورد روندها، آموزش و پرورش هیچ وقت اعلام نظر نمی‌کند. ما سناریوهایی مبتنی بر بازگشایی، عدم بازگشایی و یا به درازا کشیده شدن تعطیلی مدارس داریم که ارائه می‌کنیم. در حال حاضر به همه ابعاد موضوع فکر و برای آن سناریوی مناسب طراحی می‌کنیم، اما به جهت روشن نبودن مسأله اصلی زمان پایان سال تحصیلی یا بازگشایی احتمالی با وجود محدودیت زمان،‌ عملا مقوله بازگشایی تا حدی در حال کمرنگ شدن است.

کمرئی ادامه داد: ممکن است در رابطه با برگزاری امتحانات مورد سوال قرار بگیریم و باید به این سوال پاسخ دهیم که درباره امتحانات چگونه عمل می‌کنیم.البته ارزشیابی در مقطع ابتدایی به شکل توصیفی بوده و در متوسطه اول و دوم نیز به گونه‌های دیگر است. ما راه حل‌های خودمان را داریم اما تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا نظر قطعی خودش را ندهد ما نمی‌توانیم به عنوان یک حکم قطعی در مورد وضعیت مدارس آن طرح‌ها و سناریوها را بیان کنیم.

دانش‌آموزان را در شرایط ناامن قرار نمی‌دهیم

وی بیان کرد: بالاخره یک عقل سلیم این امور را راهبری می‌کند.ما از یک طرف با دانش‌آموزان مواجه‌ایم و از طرف دیگر آموزش و پرورش خود را در مقابل دانش آموزان مسئول می‌داند و به هیچ وجه حاضر نخواهد بود آنها را در شرایط ناامنی ببیند و آنها را در این شرایط قرار دهد؛ به همین دلیل مردم باید نسبت به تصمیم گیری که در حوزه آموزش و پرورش است، اعتماد داشته باشند. وقتی خود آموزش و پرورش مصمم است و اعلام می کند که خود را از حیث نگاه تخصصی به مرجع بهداشتی کشور (وزارت بهداشت)می‌سپارد، طبیعتا به دلیل پیروی از نگاه تخصصی این گروه، اگر کسی خلاف این صحبت کند چه رسمی و چه غیررسمی از او نمی پذیریم. نظر ما همچنان که همه در مورد این موضوع متفق القول هستند، مرجع تخصصی وزارت بهداشت است.

کمرئی در پاسخ به این سوال که وضعیت تشکیل کلاس در برخی مدارس آن هم با ظرفیت 35 تا 40 نفری را آموزش و پرورش بهتر از مسئول دیگری می‌داند، نظر وزارتخانه درباره زمان بازگشایی مدارس چیست؟ گفت: مسئولان کشور در جریان تصمیم‌سازی به بخش‌های تخصصی رجوع می‌کنند و بعد از برآیند نظرات آنها نظر کلان را با رعایت ملاحظات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بیان می‌کنند. ما در اعلام نظرات خودمان هیچ جایی را سانسور نمی‌کنیم.

تعطیلات مدارس نشان از اهمیت دادن به دانش‌آموزان است

وی افزود: مراجع بالاتر علاوه بر این که نظرات ما درباره آموزش را می‌گیرند، نظرات تخصصی حوزه بهداشت و درمان و بخش‌های دیگر را هم می‌گیرند و با ترکیب آنها نظری را اعلام می‌کنند. به عنوان مثال تعطیلی مدارس که از هفته دوم اسفند شروع و تا سی ام تایید شده معنایش این است که همه مراجع کشور نسبت به سلامت دانش آموزان حساس بودند به همین دلیل تصمیم تعطیلی مدارس تا این لحظه گرفته شده است. اما ممکن است در حوزه اقتصادی به دلیل کارکردهای آن یا به دلیل ضرورت‌هایی که وجود دارد تصمیم گیری‌ها متفاوت باشد.

وی افزود: اکنون شاهد هستیم که مدارس با نظر رئیس جمهور و شورای ستاد تعطیل اعلام شده است. من مطمئنم ستادملی مقابله با کرونا، وزارت بهداشت و هم وزارت آموزش و پرورش اولین چیزی که در ذهنشان می‌آید، حفظ سلامت جامعه و به ویژه سلامت دانش آموزان است. سلامت دانش آموزان هم از دو جهت بسیار اهمیت دارد؛ اول اینکه سلامت شان باید حفظ شود دوم اینکه بنا به گفته وزارت بهداشت دانش آموزان و کودکان می‌توانند ناقل باشند و خانواده‌ها را تحت تاثیر قرار دهند.

فعلا برگزاری امتحانات مجازی در دستور کار نیست

کمرئی تاکید کرد: ما کاملا مقید هستیم که از نظر مراجع تخصصی تبعیت کنیم اما در مورد آموزش نگرانی‌هایمان را با فرصت آموزش مجازی و آموزش‌های تلویزیونی برطرف کردیم. فکر می‌کنیم اتفاقات خوبی افتاده و هیچ نگرانی در مورد آموزش دانش آموزان وجود نداشته باشند.

وی در پاسخ به این سوالی درباره بحث امتحانات مجازی گفت: امتحانات مجازی ممکن است در ابعاد و اشکال مختلف صورت بگیرد، اما هنوز چیزی در این زمینه به عنوان سیاست وزارت آموزش و پرورش مطرح نیست. همانطور که اشاره شد، ارزیابی در دوران ابتدایی توصیفی بوده و به دیدگاه معلم بستگی دارد که آیا دانش‌آموز توان ارتقاء دارد یا نه. معلمان می‌توانند بر اساس همان آموزش‌هایی که انجام داده‌اند، دانش‌آموزان را ارزیابی کنند.

معاون وزیر آموزش و پروش درباره وضعیت ارزیابی در متوسطه اول و دوم گفت: در مورد متوسطه اول هم همین طور است؛ یعنی بر مبنای امتحانات نوبت اول و ارزشیابی‌هایی که محتمل است، بعدا صورت گیرد، نتیجه گیری می‌شود. در مورد متوسطه دوم هم به همین شکل است، البته به غیر از پایه دوازدهم که در مورد آنها حساسیت بیشتری داریم، زیرا این دانش آموزان باید امتحانات خود را در یک فضای استانداردتر و با سوالات استاندارد بدهند تا قدرت تمیزدهندگی بیشتری برایشان وجود داشته باشد.

کمرئی در واکنش به صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش مبنی بر احتمال تعطیلی مدارس زودتر از موعد گفت: من این را نشنیدم، اما از نظر مدیریتی اگر ما در رابطه با آینده مدارس سال تحصیلی به یک یقین برسیم، قطعا سعی می‌کنیم تصمیمی که به عنوان مثال قرار است دو هفته بعد بگیرم را امروز بگیریم و اعلام کنیم، اما بخشی از این کار در دست آموزش و پرورش نیست و باید مراجع وزارت بهداشت آن را اعلام کنند و این اطمینان را به ما بدهند. احتمالا صحبت‌های آقای وزیر هم ممکن است در همین راستا باشد.

ارزیابی دانش آموزان بر اساس آموزش‌های ارائه شده است

وی اظهار داشت:‌ اگر فروردین بگذرد و وارد اردیبهشت شویم عملا بیشتر از یک ماه از سال تحصیلی باقی نمانده و ما نیز در این مدت سعی کردیم از طرق مختلف آموزش‌ها را ارائه دهیم و ارزشیابی را هم بر مبنای آموزش‌هایی که یقین پیدا کنیم دانش آموز دریافت کرده، انجام خواهیم داد؛ یعنی بر مبنای همان مقدار که آموزش دیدند و معلم در یادگیری آنها کمک کرده انجام خواهد شد، لذا می‌توانیم سال تحصیلی را با اطمینان بالایی تمام کنیم و یک پایان خوب تحصیلی را در همین شرایط داشته باشیم.

احتمال زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در کلاس بعد از اعلام وضعیت سفید

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که طرح زود و فرد شدن کلاس‌های درس چقدر متحمل است؟ گفت: این هم بخشی از سناریوهایی است که ما در نظر داریم اما بر فرض اینکه وزارت بهداشت اعلام کند شهرها و مناطقی وجود دارد که سفید است و خطر کرونا کاملا برطرف شده است. ما اکنون نمی‌دانیم تا چه زمانی جامعه ما درگیر این مسأله است و مرجع تخصصی باید وضعیت را اعلام کند. اما فرض کنید جامعه به این نتیجه برسد که باید مدارس را بازگشایی کند، در چنین شرایطی فاصله گذاری اجتماعی حتما باید رعایت شود و پرتکل‌ها باید مطابق با واقعیت‌های جامعه باشد.

وی افزود: به تعبیر دیگر اگر کلاس ۳۵ نفری داریم، این احتمال وجود دارد که در یک فضای ۳۵ متری رعایت آن پرتکل‌ها امکانپذیر نباشد؛ با این شرایط هم باید آموزش و هم پروتکل‌ها را مدنظر داشت،‌ از این رو سیستم آموزشی ناچار می‌شود از آموزش بزند و آن را کوتاه‌تر کند و احتمالا و به عنوان مثال به جای پنج روز سه روز آموزش دهد. البته اینها برای زمانی است که اگر قرار شود آموزش در چنین شرایطی چه برای امسال و چه برای سال آینده از سر گرفته شود. ما برای آن زمان‌ها پیش بینی‌های این چنینی داریم؛ روزهای زوج و روزهای فرد، کم شدن ساعت آموزش و کوتاه شدن دوره آموزش که همه اینها محتمل است یا آموزش از راه دور یا آموزش مجازی که توانسته بخشی از دروس را پوشش دهد.

کمرئی اضافه کرد: اگر کسانی در جامعه فکر می‌کنند، آموزش و پرورش به عنوان یک مرجع تخصصی برای نظام تعلیم و تربیت کشور نباید به این مباحث فکر کند و برای آن راه‌هایی پیش بینی کند تا در مواردی که لازم است به کار گیرد، صلاحیت تخصصی آموزش و پرورش را نادیده گرفته است. هر مدیری در هر حوزه مدیریتی سعی می‌کند به ابعاد مختلف کار خود بیاندیشد و متناسب با آن آمادگی ذهنی داشته باشد، و وقتی در مقابل سوالات قرار می‌گیریم این آمادگی‌های ذهنی و مطالعاتی که انجام دادیم را بیان می‌کنیم و مردم چون تشنه شنیدن اخبار هستند، تصور می‌کنند همین فردا اجرا می‌شود. در صورتی که اینطور نیست و اینها فقط در حد پیش بینی‌ها و بررسی‌هاست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 47
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1399/01/20
برو بابا هر روز يه حرفي ميزنيد يه وزارت خونه صد تا مدير هر روز هم يكيش مياد يه چرتي ميگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
خب شما تشریف بیار به عنوان مدیر ببینم چیکار میکنی و چه تصمیمی میگیری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
هر روز که نه هر ساعت یه حرفیه
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1399/01/20
اَااااااه!!! دیوونه مون کردین. یه روز نی گین امتحانا همین خرداده و کنکورم ۲۰ روز بعدش. تو دلمونو خالی می کنید. فرداش میگید دیگه مدارس باز نمیشه کنکورم عقب می افته امیدوار میشیم. بلاتکلیفا!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/01/20
هرچی بی خرده نشسته تو ستاد ملی مبارزه با کرونا
میگید نه
نمونه ش بازگشایی کسب وکارها از شنبه آینده
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/01/20
من بچه ام را میترسم تا نانوایی بفرستم، آموزش و پرورش باید برای اول مهر برنامه ریزی کند.
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1399/01/20
مدیرانی که نه کلاس می رند ونه امتحان می دهند، مدرک کارشناسی و دکترا می گیرند .شما از اینها چه انتظاری دارید؟ هر کس ساز خودشو می زنه وای به حال بچه های ما .
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1399/01/20
طر زوج وفرد چه مدلیه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
شایدشماره پلاک داشتیم وخودمون خبرنداشتیم
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1399/01/20
براساس همان نمرات قبل بهشان نمره بدید واموزش هم ادامه داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1399/01/20
اگر مدارس باز شود .تکلیف خوابگاهای دانش اموزی چه میشود ...ان را چگونه فاصله گذاری می کنند !!!!!!؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1399/01/20
الان دوباره یه عده شیاد میاد راجب حقوق معلم حرف میزنن
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1399/01/20
کاش میشد مدارس بازبشه تافشارکاری آموزش مجازی ازروی دوش معلمان محروم ازامکانات لازم ومهمتراز اون استرس دانش آموزای مناطق محروم که ممکنه تلویزیون هم نداشته باشن برداشته بشه.انشاا...
پاسخ ها
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
برو بابا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دلتون خوشه ها مدرسه کجا بود تو این اوضاع ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
هرچی باشه بهتر از اینه که سلامتی اونها به خطر بیفته
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1399/01/20
بابا گل بگیرید در ای وزارت خونه رو...پس مفت بدین معلم ها بخورن بعدم بگن حقوق ها کمه...خوب امسال کار کردی خدایی که حقوق بدن بهت...
پاسخ ها
دانشجومعلم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
الان تو این وضعیت فکر حقوق معلما هستین؟ شما تو شرایط معلما نیستید اجازه ندارین اینجوری بهشون حمله کنید اگه توانش رو دارید برید جای یک معلم و فقط یک روز کلاس چهل نفره رو اداره کنید
حالا فکر کن این معلم چند ماه باید این کارو بکنه خواهشا تا وقتی جای یک نفر نیستید در موردش اینجوری حرف نزنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
من خودم دبیرم
ماامسال حتی تعطیلی عیدهم نداشتیم هرروزمثل برنامه مدرسه توکلاس
محازی تدریس وپرسش انجام میگیره
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1399/01/20
شماها هرچه میخواین بگین تا یک نفر کرونایی هم در کشور باشه ملت بچه هاشونو نمیگذارن برن مدرسه... جونشون عزیز تراز درسه...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
موافقم
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1399/01/20
هرچه زودتر مدارس را باز کنید . تعطیلی معنی ندارد . دانش آموزان سود جو . و فرصت طلب .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
انگار برای شما مدرسه مهم تر از سلامتیه بچه هاس
بدون نام
United States
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دوغتو بنوش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
شما نظرتو برا خودت نگه دار
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
گل گفتی واقعات دانش آموزان این دوره مفتخور شودن . درس نمی خونن آن وقت میخوان دکتر . خلبان .پرفوسور و..... بشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
همچین با پررویی دستور میذی انگار کی هستی. نظر تو دیگه کیلو چند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
واقعا زشته این حرف. یعنی الان جون بچه ها از مدرسه کم ارزش تره. مطمینم که شما بچه نداری دو درک نمی کنی و اینقذر بیرحمانه این حرف رو میزنی. واقعا که
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
Turkey
11:48 - 1399/01/20
بابا مردیم از استرس کرونا .از یک طرف استرس مدرسه باز بشه .سال تحصیلی را تموم کنید نمرات هم براساس ترم اول بدید حالا یک سال ام اینجوری باشه چی میشه ؟
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1399/01/20
اقای کمریی محترم بنده دوتابچه دارم یکیشون پشت کنکوری هست یکیشون سوم راهنمایی لطفا این فکرروازمغزخودبیرون کونید که بذاریم بچهامون بیان مدرسه ایی که روزعادیش طرف سرمامیخورد به همه بچها میداد ماشالاه هرکلاس درس 35تا40نفرهست تازه توتهران خدابدادشهرستانها برسه بنده همین الانشم باخیلی ازکسایی که بچه مدرسه ایی دارن صحبت کردیم خیلیییییییی ها گفتن قید مدرسه امسال روزدن جیگرگوشهامون رو باخون دل بزرگ کردیم تواین شرایط بعدبیایم بایه بیخردی ازدست بدیم اون دسته ازدوستان که بیخردی میکنن میگن بازکنن صدرصد بچه مدرسه ایی ندارن یاتعصب وعاطفه ایی ندارن یااصلا بچه ندارن فکرکردین اگر یه اتفاقی برای بچهای مابیفته جناب وزیرروول میکنیم نه ایندفعه جان بچهامون هست پس لطف کنین بابیخردی باجان بچهای مردم بازی نکنین درضمن اون حضرات که میگن معلمین عزیزما پول مفت میگیرن بر ببینم میتونن 2روز با40نفر بچه که هرکدوم یه اخلاق یه رفتار داره میتونن سرکنن بعدحرف بزنن معلمهای ما نسبت به بقیه کشورها حقوق ناچیزی میگیرن لطفا مدیرمحترم تاییدکن مطالب بنده رو بذاربخونن همه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
شماها حاضر نیستید بچه هاتون مدرسه بفرستید ولی حاضرید سرکوچه برای فوتبال و بازی بفرستید واقعان عقل که ندارید . رو دارید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
حرفتون درباره معلما واقعا درسته. کمترین توجه ، کمترین امکانات و همچنین کم ترین آموزش برای معلما توی کشور ماست
اینایی که معلمی رو کار ساده ای میدونن دو روز هم جای اونها باشن
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/01/20
من که تا اوضاع سفید نشه بچه ام رو مدرسه نمیفرستم والا مگه بچم رو از سر راه اوردم بی خردها....
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/01/20
والا همین الآنم بچه ها تو کوچه راحت بازی میکنن. درس فقط خطرناکه؟ خو برن مدرسه با طرح فاصله گذاری . فکر اینجا رو بکنید که بچه بدون پایه محکم می‌ره کلاس بالاتر و بعداً نتیجش رو میبینیم
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1399/01/20
برو بابا تو هر کاری دوست داری کن جون مردم واسشون مهمه بیهود نظر میدی
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1399/01/20
من نمیفرستم باز نشه بهتره. درسش خوبه ولی سلامتی مهمتره. بخونن برن تو حیاط مدرسه با فاصله امتهان بدن. بیشتر کتابم ک درس داده شده
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1399/01/20
با توجه به احتمال فوت و ابتلا کسی بچه به مدرسه نمی فرستد پایان سال تحصیلی و بر اساس نمرات کلاس نمره سال داده شود از مهر درسها ی مانده جبران میشود چرا برای کتابهای آموزشی جان بچه ها به خطر بی افتد
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1399/01/20
اصلا بخونن.....نخونن..چه فرقی میکنه......این همه تحصیلکرده دارن اسنپ کار میکنن.......چه غلطی کردین براشون.......جمع کنید این مغزهای زنگ زدتون رو
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1399/01/20
الان از کجا بفهمم بچم زوجه یا فرد . یه مشت بیسواد جمع شدن تو آموزش و پرورش . گند زدن به مطالب درسی کم بود این کرونا هم اومد . خیلی مدیریت بلدن آخه اینا .
Denmark
14:58 - 1399/01/20
فیلترینگ تلگرامو بردارین تا همه ازش استفاده کنن و مجازی درس بدن
ن اینکه بیاین چند تا پیام رسان معرفی کنین
که هنوز نمیدونین وضعیتشون چجوریه.

تو ی خونه یکی ایتا. یکی بله. یکی سروش. یکی آیگپ. ...
چخبره
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1399/01/20
من دو فرزند مدرسه ای دارم ابتدایی و دور دوم دبیرستان امسال رو تمام شده حساب کنید چون فقط قسمت ناچیزکتاب باقی مانده بود همون داده شده ها را برنامه ریزی کنید بای امتحان گرفتن تا سال تحصیلی جدید ببینیم چه خواهد شد
-
17:14 - 1399/01/20
تازه از دست شما مدیر و معلم نالایق و بیسواد راحت شدیم همچین میگید اموزش اموزش حالا انگار کوه پشت رو میکنید جز ادعا هیچی نیستید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
خجالت بکش دو روز برو جای همین معلم ببینم کاری میتونی بکنی میتونی تحمل کنی یا نه؟
معلم بودن صبر میخواد، حوصله میخواد ، فداکاری میخواد
خودشون به اندازه ی کافی سختی میکشن شما دیگه انقد هجوم نیارین بهشون
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
دوست نامحرم
ظاهرا دوران تحصیلی ناموفقی داشتید
شما ۵ دقیقه بیا تو جمع ۴۰ نفری نوجوان و کودک ببینم دووم میاری؟!
خواهش حرف بی ربط و بی منطق نزنید.
برو گیر بده به کارمند شرکت نفت و بانک و..که انگار دارن از سرمایه پدریشون میخورن
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1399/01/22
باسلام .توروووووووو خدا مدرسه ارو باز کنید دووونه شدیم...لااقل یه کاری کنید هفته ای سه بار مدرسه بریم اونم بارعایتش.خواااااااهش میکنم.خدایا یه کاری کن همه ی مریضا خوب بشن .کرونارو شکست بدیم .مدرسها بازبشه.همه بگین الهی امین.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج