شرط پرداخت هزینه‌های درمانی بیماران کرونایی
۹۷۹۹۱۲
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
۱۲۴۱۴ 
رئیس‌کل بیمه مرکزی از پرداخت هزینه‌های درمانی همه بیماران کرونایی که دارای بیمه تکمیلی هستند، خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: غلامرضا سلیمانی امیری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اکثر بیماران کرونایی در بیمارستان‌های دولتی درمان شده‌اند، افزود: صنعت بیمه، هزینه درمانی بیمارانی را که بیمه تکمیلی دارند و برای معالجه به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه داشته‌اند نیز پرداخت می‌کند.

وی گفت: بیماران کرونایی که هزینه درمانشان از سوی دولت پرداخت نشده است، اما دارای بیمه تکمیلی هستند می‌توانند به دفاتر بیمه مراجعه و هزینه درمانی خود را دریافت کنند.

رئیس‌کل بیمه مرکزی همچنین درباره وضع بیمه موتورسواران افزود: هم‌اکنون از 11 میلیون موتورسوار در کشور فقط دو میلیون نفر دارای بیمه شخص ثالث هستند که امسال با همکاری نیروی انتظامی درحال ساماندهی آن‌ها هستیم.

سلیمانی امیری با بیان اینکه موتورسواران می‌توانند تا پایان فروردین بدون پرداخت جریمه با مراجعه به دفاتر بیمه، خود را بیمه کنند، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده ما امسال به‌دنبال افزایش موتورسواران بیمه‌شده تا 50 درصد هستیم.

وی با اعلام اینکه تاکنون 10 نفر از فعالان صنعت بیمه در شعبات و نمایندگی‌ها به‌دلیل بیماری کرونا فوت شده‌اند، ادامه داد: هزینه بیمه افرادی که دارای بیمه تکمیلی و یا بیمه زندگی هستند و بر اثر بیماری کرونا فوت می‌کنند نیز از سوی صنعت بیمه پرداخت می‌شود.

رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به فرصت دوماهه صنعت بیمه برای تمدید بیمه شخص ثالث‌های منقضی‌شده، گفت: بیمه‌نامه شخص ثالث افرادی که منقضی شده است بدون دریافت جریمه تمدید می‌شود که برای این کار 2هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

سلیمانی امیری با ابراز اینکه مردم می‌توانند پس از 15 اردیبهشت برای تمدید بیمه مراجعه کنند، ادامه داد: بیمه‌شدگان می‌توانند پس از این تاریخ مراجعه و پس از پرداخت هزینه، بیمه‌نامه خود را دریافت کنند.

وی افزایش بیمه‌های زندگی را سبب بالا رفتن نفوذ بیمه‌ای در کشور دانست و گفت: برای افزایش چتر حمایتی بیمه در کشور برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام شده است که چتر حمایتی ویژه منازل، بیماری‌ها و بیمه شهروندی از جمله این بیمه‌هاست که انواع این بیمه‌ها آماده و در جامعه اطلاع‌رسانی شده است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی اضافه کرد: با فعالیت‌های انجام‌شده در سال 98، شاهد رشد 38درصدی پوشش بیمه‌ای نسبت به سال 97 بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی بیمه زندگی می‌توان به بیماران درگیر کرونا نیز کمک کرد، افزود: این نوع بیمه‌ها می‌توانند در جبران مشکلات اقتصادی افراد نیز کمک‌رسان باشند.

سلیمانی امیری با اظهار اینکه بیمه زندگی برای عموم مردم است، ادامه داد: در کشور ما دهک‌هایی هستند که باید برای پرداخت هزینه‌های زندگی درآمد جانبی داشته باشند بنابراین توسعه بیمه‌های زندگی خبر خوشی برای مردم کشور است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بیمه زندگی امکان سرمایه‌گذاری برای مردم را فراهم کرده است، گفت: در این نوع بیمه مردم متوجه می‌شوند که یک سرمایه‌گذاری با چه‌میزان ریسک همراه است و حتی امکان حضور افراد ناآشنا با بازار سرمایه را نیز در این نوع بازارها فراهم می‌کند.

وی با ابراز اینکه بیمه‌های زندگی می‌توانند زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم کنند، گفت: هم‌اکنون از 60 هزار نمایندگی بیمه در کشور 28 هزار دفتر مربوط به بیمه‌های زندگی است، بنابراین این نوع بیمه می‌تواند اشتغال درخور توجهی در کشور ایجاد کند.

سلیمانی امیری اضافه کرد: بیمه‌های زندگی ضریب نفوذ بیمه را در سال 98 به 2.5 درصد افزایش داده است که با برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام‌شده در سال 99، شاهد افزایش این ضریب نفوذ خواهیم بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:2
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج