ایران در انتظار دریافت جام کشتی آزاد جهان از آمریکا
۹۸۰۳۱۴
۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
۲۴۸۳ 
باید دید آمریکایی‌ها که روی سکوی سومی جهان رفتند، بعد از تغییرات ایجادشده در سنگین‌وزن مسابقات جهانی، چه‌زمانی کاپ سومی را به فدراسیون کشتی ایران می‌دهند.

خبرگزاری تسنیم: در شب اعزام تیم ملی آزاد بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در هندوستان (اواخر بهمن) اتحادیه جهانی حاوی خبر خوبی برای کشتی ایران بود که تعداد سهمیه‌های المپیک‌مان را افزایش می‌داد.

در پی مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ کشتی‌گیران سنگین‌وزن ازبکستان و سوریه در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان، علاوه بر اینکه یدالله محبی نیز در ۱۲۵ کیلوگرم ایران صاحب سهمیه المپیک شد، جایگاه چهارمی تیم ملی کشتی آزاد نیز با سومی عوض شد.

ایران در این رقابت‌ها توسط حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم صاحب مدال طلا شده بود. علیرضا کریمی در ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره رسید و بهنام احسان‌پور و یونس امامی به‌ترتیب در ۶۱ و ۷۰ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند و با اختلاف تنها یک امتیاز با آمریکایی‌ها جایگاه سومی را از دست داده بودیم که با پنجمی یدالله محبی، میزان امتیازات تیم ایران بالاتر از آمریکایی‌ها شد.

این خبر بلافاصله در سایت اتحادیه جهانی بازتاب داشت و عنوان چهارمی ایران با سومی تغییر کرد، به این ترتیب کاپ سومی مسابقات باید از آمریکایی‌ها گرفته و تحویل تیم ملی ایران داده شود اما تاکنون اتحادیه جهانی خبری مبنی بر چگونگی اهدای این کاپ به تیم سوم جهان منتشر نکرده است.

به‌نظر می‌رسد این روزها باوجودی که ورزش دنیا به‌دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل شده است، اما فدراسیون کشتی بتواند پیگیری‌های لازم را درخصوص چگونگی دریافت کاپ سومی جهان انجام دهد، خصوصاً آنکه تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از المپیک ۲۰۱۶ ریو، در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دور از سکو بود و در آخرین مسابقه جهانی پیش از المپیک، آن هم چند ماه بعد از پایان رقابت‌ها، مشخص شد که ایران تیم سوم مسابقات بوده است.

باید دید چه‌زمانی ویروس کرونا بار دیگر اجازه گردهمایی و برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی در سراسر جهان را خواهد داد تا این کاپ از سوی اتحادیه جهانی به صاحبش تحویل داده شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج