جهانبخش: آلکمار مانع انتقالم به آژاکس شد
۹۸۲۱۶۸
۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
۱۱۷۴
بازیکن ایرانی تیم برایتون فاش کرد آلکمار مانع از رفتن او به تیم فوتبال آژاکس شد.

ایسنا: به نقل از اسپورت باکس، علیرضا جهانبخش بازیکن پیشین آلکمار و بهترین گلزن اردیویزی هلند در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ بود و به همین ترتیب این بازیکن ایرانی مجبور شد باشگاه جدید خود را از چند تیم بزرگ انتخاب کند. آژاکس حتی می‌خواست برای جذب او تا جایی پیش برود که رکورد نقل و انتقالات خود را بشکند.

جهانبخش سرانجام در تابستان سال ۲۰۱۸ با ۱۹ میلیون یورو به باشگاه لیگ برتری برایتون رفت. در همین رابطه بازیکن ایرانی گفت: من پیشنهادات جالب زیادی داشتم. جدی‌ترین‌ها از آژاکس و آیندهوون بود. آژاکس حتی بیش‌تر از آن چه که قبلاً برای بازیکن انجام داده بودم پیشنهاد داد، اما آلکمار اجازه نداد که به باشگاه دیگر هلندی بروم. آن‌ها به من پیشنهاد بهتری دادند، اما من تصمیم گرفتم که لیگ هلند را ترک کنم. در آن زمان میرالم سلیمانی، گران‌ترین بازیکن آژاکس بود و می‌توان متصور بود که آژاکس دست کم ۱۷ میلیون یورو به جهانبخش پیشنهاد داده بود.

با این حال، این امر با علاقه تیم هلندی متوقف نمی‌شود، زیرا او می‌توانست در ایتالیا یا آلمان نیز بازی کند. بازیکن ایرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: مذاکراتی با ناپولی انجام شد و پیشنهادهای خوبی از آلمان داشتم، از جمله از باشگاه‌هایی که همیشه در بین ۵ تیم برتر بود. من هنوز یک قرارداد ۲ ساله داشتم و آلکمار هم‌چنان به افزایش قیمت تاکید داشت و به همین خاطر تصمیم به رفتن به لیگ برتر انگلیس گرفتم.

در پایان سال ۲۰۱۹، علیرضا اولین گل خود را در برایتون به ثمر رساند. او به زیبایی توانست برای تیمش گلزنی کند و در بازی برابر بورنموث نیز گل دیگری برای تیمش به ثمر رساند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج