کی‌روش و اتهام بزرگی که تکذیب شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۸۲۴۳۱
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۵
۳۳۶۸
همانطور که انتظار می رفت فدراسیون فوتبال نسبت به انتشار جدول تراکنش های مالی و پاداش های سال 2018 واکنش نشان داد و مهم ترین رقم آن را تکذیب کرد.

ورزش سه: همانطور که انتظار می رفت فدراسیون فوتبال نسبت به انتشار جدول تراکنش های مالی و پاداش های سال 2018 واکنش نشان داد و مهم ترین رقم آن را تکذیب کرد.

 بنابر آنچه در یکی از رسانه ها منتشر شده و تبدیل به مجادله شخصی میان این وبسایت و سرمربی سابق تیم ملی شده بود، کارلوس کی روش پس از حضور ایران در جام جهانی 2018 مبلغ 2 میلیون دلار (20 درصد کل پاداش اهدایی فیفا به فدارسیون فوتبال) را دریافت نموده است.

در این جدول همچنین ارقامی وجود دارد که مربوط به پرداختی های فدراسیون به کادر فنی تیم ملی و دستیاران کی روش در جام جهانی 2018 بوده، که برخی از ارقام این جدول ( به عنوان مثال مترجم) با واکنش شدید برخی از علاقمندان فوتبال، به خصوص هواداران پرسپولیس همراه بود.

پرداخت پاداش فیفا به سرمربیان شاغل در تیم ملی در جام جهانی مسبوق به سابقه است؛ پیش از این برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی در جام جهانی 2006 و خود کارلوس کی روش در جام جهانی 2014، این پاداش را از فدراسیون دریافت کرده بودند.

البته فدراسیون فوتبال در دوره داریوش مصطفوی از پرداخت این پول به برانکو سرباز زد، اما او پس از شکایت به فیفا مبلغ توافق شده در قراردادش را تمام و کمال دریافت کرد.

همچنین کی روش که مبلغ 800 هزار دلار را به عنوان پاداش صعود جام جهانی 2014 دریافت کرده بود، عددی در حدود 320 هزار دلار از این مبلغ را به کادر خود داد، تا خالص دریافتی اش از پاداش جام جهانی 2014 به عدد 420 هزار دلار کاهش پیدا کند.

اما در مورد جام جهانی 2018 اتفاق متفاوتی افتاد؛ بنابر آنچه که در ریز هزینه کرد تیم ملی در جام جهانی 2018 منتشر شده، کارلوس کی روش مبلغ یک میلیون و ششصد و هفده هزار و دویست و پنجاه و دو دلار را بابت پاداش از جایزه تیم ملی از فیفا دریافت کرده که این مطلب خارج از چارچوب های طبیعی به نظر می رسد؛ اما مسئولان در توضیح این موضوع می گویند که این مبلغ تنها معطوف به پاداش تیم ملی نیست و بخشی از پاداش تیم ملی را هم شامل می شود؛ البته کی روش برخلاف جام جهانی گذشته از این مبلغ چیزی را به دستیارانش نداده و اعضای کادر طبق توافق با فدراسیون مستقیما از مبلغ پاداش جام جهانی به صورت جداگانه دریافتی خواهند داشت، که البته مطالبات آنها از فدراسیون ترکیب شده و این صورتحساب را ساخته است.

یکی از اعضای کادر تیم ملی به ورزش سه می گوید، فدراسیون فوتبال از ما درخواست حساب ارزی کرد و آنهایی که حساب ارزی داشتند، پاداش جام جهانی به همراه طلب 10 ماهه خود را از فدراسیون فوتبال دریافت کردند.

جالب است بدانید فدراسیون فوتبال همچنین نامه ای به تعدادی از بازیکنان و دستیارانی که در جام جهانی حضور نداشتند ولی در جریان صعود تیم ملی همراه تیم بودند را نیز داده که پاداشی هم به آنها بدهد که البته هنوز موفق به این کار نشده و افرادی مثل جواد نکونام هنوز در صف طلب کاران پاداش تیم ملی در جام جهانی هستند.

مبلغ اصلی پاداش جام جهانی بین بازیکنان و سرمربی تقسیم شده، اما به نظر نمی رسد که فدراسیون فوتبال که در آن زمان رابطه خوبی هم با سرمربی اش نداشت، اقدام به پرداخت پاداش دو برابری به سرمربی اش کرده باشد؛ به خصوص اینکه فدراسیون فوتبال همیشه در دوران مدیریت مهدی تاج با مشکلات مالی شدید دست به گریبان بوده و بعید به نظر می رسد که چنین دست و دل بازی ناگهانی را نسبت به سرمربی اش نشان بدهد.

با این وصف به نظر می رسد توضیحات فدراسیون فوتبال، مبنی بر چرایی هزینه کرد این پاداش منطقی است؛ اگرچه بهتر بود خود کارلوس کی روش هم در این زمینه به جای حمله به رسانه ای که اسناد را منتشر کرده، توضیح مختصری در اینباره می داد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:41 - 1399/01/27
اگه هم داده شده نوش جونش از شیر مادر حلال تر‌ این همه به فوتبال خدمت کرد و شخصیت داد خدایی این همه رقم تو فدراسیون داره جابجا میشه شما زوم کردین به کسی که 8سال زحمت‌کشیده برای فوتبال مملکت ما والله خجالت داره............
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1399/01/27
قابل توجه میثاقی و شبکه سه ،
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1399/01/27
تکذیب شد، بخاطر همینه آرزوی داری برگردی ایران ( عزیزم، دیدن باقر ههمون بود.)
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1399/01/27
بازم فدراسيون با دروغ مي خواد ماست مالي كنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر