شکوری: ۸ میلیون یورو پول ایران در فیفا بلوکه است
۹۸۲۶۲۵
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
۱۴۸۰
موضوع نامه منتشر شده از سوی فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون جهانی در خصوص پرداخت مطالبات ایران به کمپ اسپایر با نقدهای زیادی مواجه شده است.

ورزش سه: انتشار یک نامه دیگر از سمت فدراسیون در یکی از رسانه‌ها در خصوص انتقال پول بلوکه شده به فدراسیون قطر و کمپ اسپایر با واکنش‌های زیادی مواجه شده است.

ابراهیم شکوری در ابتدا در واکنش به این موضوع می‌گوید: من چرا باید نامه‌ای علیه خود را در اختیار رسانه‌ها قرار دهم و این که می‌گویید خارج شدن این نامه‌ها و اسناد کار درستی نیست باید بروید از کسانی که این شرایط را ایجاد کرده‌اند، درباره‌اش بپرسید.

دبیرکل سابق فدراسیون درباره این موضوع که چرا باید پول بلوکه شده ایران به فدراسیون قطر و کمپ اسپایر واریز شود نیز گفت: بهرحال اکنون درگیر مسائل مربوط به تحریم هستیم. ما راه‌های زیادی برای دستیابی به این منبع مالی در نظر داشتیم و به فیفا اعلام کردیم که واریز به کمپ اسپایر و فدراسیون قطر تنها یکی از آنهاست. مسلما نمی‌توانم بگویم در این راه چه پیشنهاداتی به فدراسیون جهانی دادیم چرا که در رصد قرار داریم و شاید این راه نیز مسدود شود.

شکوری در پاسخ به اینکه چرا بحث‌های مختلفی درباره منابع ایران منتشر می‌شود و پیش از این گفته شده بود که ایران تمام منابع خود را مصرف کرده و اکنون از نامه واریر ۳ میلیون یورویی به قطر رونمایی شده است گفت: این را بروید از آن رسانه بپرسید. خودشان یک بار می‌گویند پولی نیست و بعد به این شکل می‌گویند. ما که می‌گوییم پول ایران که ۸ میلیون و اندی یورو است در فیفا بلوکه است اما دوستان می‌گویند مصرف شده است. از این هشت میلیون، ۲ میلیون و اندی برای باشگاه‌هاست، ۳ میلیون برای زیرساخت‌ها و باقی هم مربوط به فدراسیون و هزینه‌هایش برای حضور در جام جهانی است که به اعتقاد بنده در فیفا است ولی می‌گویند نیست!

دبیرکل سابق فدراسیون با اشاره به این موضوع که رابطه‌اش با دبیرکل قطر باعث شد تا به فکر خارج کردن این پول از فیفا به این طریق باشند گفت: ببینید ما اکنون رابطه سیاسی- ورزشی مناسبی با قطر داریم و از سوی دیگر نیز رابطه من با محمدالانصاری، دبیرکل فدراسیون قطر نیز مناسب و حسنه بود و به همین منظور این درخواست را مطرح کردیم.

شکوری در واکنش به این موضوع که در نامه منتشر شده از باشگاه و تیم ملی در خصوص هزینه‌های صرف شده برای اردو در کمپ اسپایر یاد شده و این مساله را شکل داده که فدراسیون هزینه اردوی زمستانی فصل گذشته پرسپولیس را برعهده داشته گفت: نه، اصلا به این شکل نیست و چرا باید هزینه پرسپولیس پرداخت شود. مگر نامه منتشر نشده است. در آن نامه آمده است که هزینه‌های صرف شده از تاریخ ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ که مسلما هر باشگاهی و تیم ملی در رده‌ای را در برمی‌گردد. ما گفتیم اگر تیمی هم برود به جای اینکه هزینه را به اسپایر پرداخت کند با توجه به پرداخت پول فیفا آن را به ایران بپردازد و به این شکل موضوع حل شود و اصلا ربطی به پرسپولیس و استقلال و هیچ تیم دیگری نداشته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1399/01/27
یه باج دیگه به لنگ همه جوره حال میکنن لنگی ها بعد ناله میکنن
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1399/01/27
مردک پرسپولیس رفت کمپ اسپایر نه استقلال، چرا نام استقلال رو می بری؟
همه خوابند و فدراسیون لنگی داره واسه لنگ سنگ حراج به درآمد سایر تیمها میزنه، خوبه هنوز مهندسی نمی کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج