وضعیت فعالان سینمایی آسیب‌دیده از کرونا
۹۸۶۴۵۷
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
۲۶۴۶
با پایان گرفتن مهلت ثبت نام ۴ روزه در سامانه درخواست حمایت سینماگران برای جبران بخشی از خسارات ناشی از کرونا که تا ساعت ۲۴ شب (پنج شنبه) ادامه داشت در مجموع ۳۶۴۵ نفر اطلاعات خودشان را ثبت کردند.

ایرنا نوشت: با پایان گرفتن مهلت ثبت نام ۴ روزه در سامانه درخواست حمایت سینماگران برای جبران بخشی از خسارات ناشی از کرونا که تا ساعت ۲۴ شب (پنج شنبه) ادامه داشت در مجموع ۳۶۴۵ نفر اطلاعات خودشان را ثبت کردند.

جزییات آمار ثبت کنندگان تا پایان مهلت ثبت نام در این سامانه به شرح زیر است:

مجموع فعالان حرفه ای (در۳۲ حرفه): ۲۹۳۸ نفر شامل ۲۲۰۰ نفر تهران و ۷۳۸ نفر غیر تهران

شاغلان در مراکز دارای مجوز از سازمان سینمایی: ۷۰۷ نفر شامل ۱۵۲ نفر تهران و ۵۵۵ نفر غیر تهران

سینماها: ۴۴۸ نفر، آموزشگاه ها : ۴۹ نفر، موسسات فیلمسازی : ۱۷۸ نفر، شرکت های پخش فیلم: ۱۴ نفر، مراکز فنی و پشتیبانی تولید : ۱۸ نفر.

وضعیت بیمه ثبت کنندگان:

کارمند یا بازنشسته دولت یا نهادهای عمومی: ۲۲۹نفر، بیمه صندوق اعتباری هنری : ۱۶۸۸نفر، خویش فرما : ۲۱۶ نفر، بیمه شده توسط کارفرمای غیر دولتی : ۴۵۸ نفر، بدون بیمه : ۱۰۵۴ نفر

با راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات فعالان سینما که در اثر کرونا دچار آسیب شدند به آدرس hemayat.samfaa.ir مجموعا ۳۶۴۵ نفر اطلاعات خودشان را برای بررسی در کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما ثبت کردند.

بررسی ها با اولویت افراد ضعیف‌تر و آسیب دیده بیشتر ناشی از بیکاری کرونا و بر اساس اطلاعات دریافتی، فرمول‌ها و اولویت‌ها خواهد بود تا در نهایت با مطابقت اطلاعات خانه سینما و صندوق اعتباری هنر، بسته‌های مختلف برای گروه‌های مختلف تعریف خواهد شد.

مطابق اعلام کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما و با توجه به شاخص های حمایتی که در جلسه روز شنبه ۶ اردیبهشت ماه تعیین می شود و پس از راستی آزمایی اطلاعات وارده ، فهرست متقاضیان تایید شده و اعتبار آن در اختیار خانه سینما قرار می گیرد .

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1399/02/06
مسئولین محترم . سینمائی ها وضعشون خوبه . دوسال دیگه هم کرونا باشه اونا ککشون هم نمیگزه . بفکر مشاغل ضعیف باشین . ما آخرش نفهمیدیم چه زدو بندی بین دولت و ورزشه که هر چی پوله میریزه توی جیب های گشاد این دوتا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج