۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۸۷۲۹۲
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
۱۴۶۱۶
آیا کسی هست که خندیدن از ته دل را دوست نداشته باشد؟ دلیلی وجود دارد که فیلم‌های کمدی بزرگ در همه زمان‌ها مدرن و اصیل جلوه می‌کنند. خندیدن زمان نمی‌شناسد و فیلم‌هایی که شما را به‌شدت می‌خندانند، در گذر زمان از اثربخشی‌شان کاسته نمی‌شود.

بلاگ نماوا - غزاله سلیمی: آیا کسی هست که خندیدن از ته دل را دوست نداشته باشد؟ دلیلی وجود دارد که فیلم‌های کمدی بزرگ در همه زمان‌ها مدرن و اصیل جلوه می‌کنند. خندیدن زمان نمی‌شناسد و فیلم‌هایی که شما را به‌شدت می‌خندانند، در گذر زمان از اثربخشی‌شان کاسته نمی‌شود. به این دلیل است که وقتی افراد در کنار دوستان‌شان جمع می‌شوند تا لحظات شادی را تجربه کنند، معمولاً به سراغ تماشای آثار کمدی خوب می‌روند.

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

با این وجود برای ساخت یک فیلم کمدی واقعاً خوب، لازم است چندین چیز در کنار یکدیگر قرار داده شود. فیلم مطمئناً بامزه خواهد بود، اما نیاز است بازیگران خوب و با احساس هم داشته باشد و همچنین یک طرح داستانی قوی تا همه این‌ها را گرد هم آورد. فیلم‌های فهرست‌شده در این مطلب براساس سیستم امتیازدهی IMDB بهترین فیلم‌های کمدی ساخته‌شده تا به امروز هستند؛ چه ما کاملاً با آن موافق باشیم چه نه. به جهت صلاحیت بخشیدن، ما فیلم‌هایی را انتخاب کرده‌ایم که در درجه اول یک کمدی هستند و به‌عنوان مثال فیلم ماجراجویی یا اکشن با جنبه‌های کمدی را در نظر نگرفته‌ایم.

۱۰. قاپ‌زنی

 • عنوان اصلی: Snatch
 • محصول: ۲۰۰۰

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

در این‌جا درباره گروهی از بازیگران پربار صحبت می‌کنیم؛ بنیسیو دل تورو، جیسون استاتهام و وینی جونز در بین کسانی هستند که مسیر «قاپ‌زنی» را هدایت می‌کنند. «قاپ‌زنی» یک فیلم کمدی درباره دنیای جنایتکاران لندن است. این فیلم دو طرح داستانی عجیب‌وغریب را با هم ترکیب می‌کند که یکی از آن‌ها درباره گرفتن یک الماس مسروقه است و دیگری درباره یک هوادار بوکس که توسط یک گانگستر مورد تهدید قرار گرفته است.

«قاپ‌زنی» یک روایت کمدی سنتی نیست، اما موقعیت‌هایی را به نمایش می‌گذارد که بسیار دیوانه‌وار می‌شوند، به‌طوری که شما نمی‌توانید جلوی خنده‌تان را بگیرید. همچنین ما نیز نمی‌توانیم در این‌جا از ذکر نام برد پیت خودداری کنیم؛ او در این فیلم در نقش یک بوکسور کولی ظاهر شده است که آن‌قدر تند صحبت می‌کند که برای فهمیدن حرف‌های او بهتر است از زیرنویس استفاده کنید. این جالب‌ترین چرخش در فعالیت حرفه‌ای اوست.


۹ . املی

 • عنوان اصلی: Amélie
 • محصول: ۲۰۰۱ 

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

«املی» یکی از معروف‌ترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان تمام ادوار تاریخ سینماست. این فیلم کمدی‌- رمانتیک فرانسوی، به افتخارات متعددی دست یافته است که از بین آن‌ها می‌توان به برنده شدن جایزه بهترین فیلم در جوایز فیلم اروپا و دو جایزه بفتا اشاره کرد. فیلم همچنین در پنج بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

«املی» روایت‌گر داستان یک پیش‌خدمت خجالتی است که با تنهایی دست‌وپنجه نرم می‌کند، اما اجازه نمی‌دهد که این گوشه‌گیری بر او غالب شود، او به دنبال راه‌هایی است که زندگی اطرافیان خود را در مسیری مثبت تغییر دهد. اودره توتو اجرای بی‌نظیری ارائه می‌کند که منجر به موفقیت کلی کار می‌شود. این فیلم شاید از آن دست کمدی‌هایی نباشد که شما را به قهقهه زدن وادار کند، اما ترکیب کاملی از شوخ‌طبعی و دلربایی ارائه می‌دهد.


۸ . دکتر استرنجلاو 

 • عنوان اصلی: Dr. Strangelove
 • محصول: ۱۹۶۴

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

این فیلم که تحت عنوان «چگونه یاد گرفتم دست از نگرانی بردارم و بمب را دوست داشته باشم» How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb نیز معروف شده، یک کمدی سیاه طعنه‌آمیز سیاسی است که بسیار محترم شمرده می‌شود. فیلم یک نگاه طنزآمیز از ترس به مخاطبان خود می‌بخشد؛ ترسی که مردم در طول دوران جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی احساس می‌کردند.

گرچه استنلی کوبریک بیشتر به خاطر فیلم‌هایش در ژانر وحشت و علمی- تخیلی شناخته می‌شود، اما او کارگردان این فیلم کمدی هم بوده است و اثر بی‌نظیری از خود به یادگار گذاشته است. در شرایط فعلی هم می‌بینیم که کمدی‌های سیاسی در صورت پرداخت درست، موفقیت‌های بزرگی را به دست می‌آورند. «دکتر استرنجلاو» به‌خوبی این کار را انجام داد، بنابراین در بین فیلم‌های اولین گروهی قرار گرفت که برای نگه‌داری در فهرست ملی ثبت فیلم انتخاب شده بودند.


۷ . ۳ احمق

 • عنوان اصلی: ۳ Idiots
 • محصول: ۲۰۰۹

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

کمدی‌هایی که درباره دوران بلوغ ساخته می‌شوند، دستاورد‌های مهمی در صنعت فیلم محسوب می‌گردند و «۳ احمق» نیز یکی از بهترین نمونه‌های آن است. این فیلم بر زندگی سه دانشجوی مهندسی هندی تمرکز دارد و از طریق داستان‌های موازی در دو دوره زمانی متفاوت روایت می‌شود. فیلم در سراسر مسیر خود به فشار‌های سیستم آموزشی هند می‌پردازد و از آن بهره می‌برد.

بر روی کاغذ، این فرض اولیه شبیه چیزی نیست که شما در لیستی مانند این مورد پیدا کنید. با این حال، خنده‌ها فراتر از حد انتظار اتفاق می‌افتاد و در پس‌پرده «۳ احمق» مفاهیم زیادی وجود دارد. این فیلم، بدل به پرفروش‌ترین فیلم هندی در این عرصه شد و تاثیر شگرفی بر فرهنگ این کشور گذاشت.


۶ . روشنایی‌های شهر

 • عنوان اصلی: City Lights
 • محصول: ۱۹۳۱ 

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

و حالا به اعماق گذشته می‌رویم. «روشنایی‌های شهر» فیلمی است که در سال ۱۹۳۱ با درخشش چارلی‌چاپلین افسانه‌ای ساخته شد. اگر می‌خواهید دریابید که دقیقاً چرا او به‌عنوان نماد کمدی در نظر گرفته می‌شود، این فیلم فوق‌العاده گزینه خوبی برای شما خواهد بود. چاپلین در این فیلم نه‌تنها ایفاگر نقش اصلی است، بلکه نویسندگی، تهیه‌کنندگی، کارگردانی و حتی تدوین فیلم را نیز خود به انجام رسانده است.

«روشنایی‌های شهر» یک فیلم صامت است و برای جلو بردن داستانش، بیشتر بر کمدی فیزیکی تکیه می‌کند و قاطعانه موفق هم می‌شود. داستان درباره کاراکتر چاپلین است که دل در گرو زنی می‌بندد و در عین حال با یک میلیونر دائم‌الخمر هم دوست می‌شود. هرج و مرج در حال رخ دادن است و همه آن‌ها خنده‌دارند.


۵ . عصر جدید 

 • عنوان اصلی: Modern Times
 • محصول: ۱۹۳۶

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

وقتی چارلی چاپلین را نماد این صنعت می‌نامیدیم، هرگز شوخی نمی‌کردیم. «عصر جدید» فیلم دیگری است که او به‌عنوان بازیگر اصلی، کارگردان، تدوین‌گر، نویسنده و حتی آهنگ‌ساز حضور داشته است. زمانی که فردی به بامزگی چاپلین همه امور یک تصویر متحرک را خود بر عهده می‌گیرد، نتیجه کار باید هم بامزه باشد.

در فیلم «عصر جدید»، کاراکتر مشهور چاپلین تلاش می‌کند در یک دنیای مدرن و صنعتی‌شده زندگی کند. این اثر از نظر فرهنگی بسیار مهم بود، زیرا به‌طرز عمیقی درباره زندگی در طول دوران رکود بزرگ سخن می‌گفت. «عصر جدید» فیلم دیگری از چاپلین است که توسط فهرست ملی ثبت فیلم نگه‌داری می‌شود.


۴ . دیکتاتور بزرگ

 • عنوان اصلی: The Great Dictator
 • محصول: ۱۹۴۰ 

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

بله، یک‌بار دیگر هم چارلی‌چاپلین و برای این فیلم هم او مسئولیت‌های متعددی را به انجام رسانده است. با این حال، «دیکتاتور بزرگ» برای چاپلین یک اولین تاریخی به همراه داشت؛ پس از سال‌ها ساختن فیلم‌های صامت افسانه‌ای، این اولین حضور واقعی او در عرصه فیلم‌های ناطق بود و منجر به بهترین موفقیت تجاری در طول فعالیت حرفه‌ای او گردید.

«دیکتاتور بزرگ» به‌عنوان یکی از بزرگترین فیلم‌های طنز و هجوآمیز تاریخ شناخته می‌شود. چاپلین در این فیلم هم نقش یک آرایشگر یهودی ستم‌دیده را بازی می‌کند و هم یک دیکتاتور بی‌رحم در نزدیکی اتمام جنگ جهانی اول. فیلم همچنین مفتخر به این شد که توسط فهرست ملی ثبت فیلم نگه‌داری شود و در پنج بخش نیز نامزد دریافت جایزه اسکار گردید.


۳ . دست‌نیافتنی‌ها

 • عنوان اصلی: The Intouchables
 • محصول: ۲۰۱۱ 

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

«دست‌نیافتنی‌ها» که در سال ۲۰۱۱ اکران شد، جدیدترین فیلم این لیست محسوب می‌شود؛ یک فیلم کمدی فرانسوی دیگر که رتبه بالایی را به دست می‌آورد. فیلم داستان یک مرد از طبقه متمول را روایت می‌کند که در جریان یک تصادف پاراگلایدر زخمی شده است. او در نهایت مردی را استخدام می‌کند تا از او مراقبت کند و شخصیت‌های متضاد این دو نفر باعث شکل‌گیری لحظات بامزه‌ای می‌شود.

فرانسوا کلوزه و عمر سی شیمی خیلی خوبی دارند که باعث می‌شود اثر فوق‌العاده‌ای حاصل شود و در صورتی که کار به دستان افراد دیگری سپرده می‌شد، مطمئناً به این خوبی پیش نمی‌رفت. «دست‌نیافتنی‌ها» به موفقیت فوق‌العاده‌ای در گیشه دست پیدا کرد و به انگلیسی نیز بازسازی گردید که نام آن «قسمت بالایی» ۲۰۱۷ The Upside است و برایان کرانستون و کوین هارت در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.


۲ . زندگی زیباست

 • عنوان اصلی: Life Is Beautiful
 • محصول: ۱۹۹۷ 

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

یک فیلم غیرانگلیسی‌زبان دیگر که همه چیز را به شکلی درست در کنار هم قرار می‌دهد تا بهترین کمدی ممکن را خلق کند. این فیلم ایتالیایی برای یک بار دیگر نشان می‌دهد که شما می‌توانید یک داستان خنده‌دار تعریف کنید، حتی اگر شرایط خواستار آن نیست. داستان درباره یک کتاب‌دار یهودی ستم‌دیده و پسرش است.

در واقع این وضعیت شوم و وخیم بود که به کمدی اجازه داد به‌درستی بدرخشد. کتاب‌دار برای این‌که از پسرش در برابر وحشت دنیای اطراف محافظت کند، قوه تخیل خود را به کار می‌گیرد و برای سرگرمی بیشتر آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که شما به هیچ وجه انتظارش را در چنین فیلمی نمی‌کشیدید. «زندگی زیباست» جایزه گرند پریکس فستیوال کن ۱۹۹۸ را برنده شد و با تحسین بسیاری از منتقدان مواجه گردید.


۱ . کلاس بی‌نظم

 • عنوان اصلی: The Chaos Class
 • محصول: ۱۹۷۵ 

۱۰ فیلم کمدی برتر تاریخ سینما براساس امتیاز IMDB

در وب‌سایت IMDB، فیلم «کلاس بی‌نظیم» امتیاز ۹.۴ را به دست آورده است و فیلمی که به رتبه دوم این لیست ما دست یافته، در این وب‌سایت دارای امتیاز ۸.۶ است و بدین ترتیب یک شکاف عمیق در این فهرست ایجاد شده است. این فیلم ترکیه‌ای با نام اصلی «Hababam Sinifi» بر اساس رمانی است که بر روی گروهی از دانش‌آموزان تنبل متمرکز شده است. آن‌ها در یک خوابگاه اشتراکی زندگی می‌کنند و به دلیل شوخی‌هایی که هریک از آن‌ها به کار می‌برند، پیوند عمیقی شکل می‌گیرد. با ورود یک مدیر جدید، همه چیز به سطح تازه‌ای منتقل می‌شود و هرج و مرج پیش می‌آید.

جالب است بدانید که «کلاس بی‌نظم» در صدر لیست فیلم‌های کمدی فوق‌العاده در وب‌سایت IMDB قرار دارد. «کلاس بی‌نظم» فیلمی نیست که به طور گسترده محبوبیت زیادی به دست آورده باشد، و یا این‌که جوایز متعددی را کسب کرده باشد. اما در ۷۵ درصد بررسی‌های این وب‌سایت نمره کامل ۱۰.۰ را اخذ کرده است.

منبع: screenrant

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1399/02/09
املی آدم رو نمیخنونه ولی واقعا جذابه.
سه احمق بهترین فیلم هندی که دیدم توش نه بزن بزن دروغی داره نه رقص الکی.بازی عامرخان استثنایی .پیشنهاد میکنم بدون سانسور ببینین تا موضوع رو بفهمین.چیز بدی هم نداره.فیلمای دیگم فک کنم شما به جا توضیح دادین.من تمام ۲۵۰ فیلم برتر آی ام دی بی رو دیدم.ولی این کمدی ها دلچسبه.آی ام دی بی نظر عامه مرده جهانه.واسه همین مهمه.
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1399/02/09
به جز مورد اولی که فقط فکز میکنم ترک ها رفتن رای دادن بقیشون بی نظریه
پاسخ ها
امین نا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
چرا همه چیو قومیتی میکنید، انقد حقیر نباش
زنده باد انسانیت
نسترن
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
خجالت آوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو