پیام برای زنان بی حجاب در خیابان ها
۹۸۸۳
۰۸ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۱
۳۷۵۹۵ 
خطیب نمازجمعه مطرح کرد:
آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان با هشدار به خیانت کنندگان به اموال عمومی و نظام از رئیس قوه قضائیه خواست تا برای رسیدگی به پرونده فساد بزرگ بانکی از قضاتی استفاده کند که نسبت به آنها اطمینان کامل دارد.
آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان با هشدار به خیانت کنندگان به اموال عمومی و نظام از رئیس قوه قضائیه خواست تا برای رسیدگی به پرونده فساد بزرگ بانکی از قضاتی استفاده کند که نسبت به آنها اطمینان کامل دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی ولادت حضرت معصومه(س) را تبریک و تهنیت گفت.

وی همچنین سالروز شهادت شهیدان نامجو، جهان آرا، فلاحیان در سانحه هوایی را نیز تسلیت گفت.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به هفته دفاع مقدس، عملکرد نهادهای گوناگون در این عرصه را خوب توصیف کرد و گفت: ما هم باید قدردان باشیم. دفاع مقدس برکات بی‌شماری برای ما داشت. علاوه بر اینکه تمامیت ارضی کشور را حفظ کرد و به مملکت قدرت و عزت داد باعث شد کسی به فکر حمله به این سرزمین نباشد.

جنتی با بیان اینکه پیشرفت‌های علمی، صنعتی، اقتصادی و سیاسی همه به برکت دفاع مقدس است، گفت: اگر در این دفاع شکست خورده بودیم و این مملکت اشغال شده بود و نیروهای مسلح سرنگون می‌شدند موجب خجالت برای ما بود و می‌گفتند شما به اسم اسلام وارد جنگ شدید و شکست خوردید و زبان دشمن دراز می‌شد.

خطیب جمعه تهران تاکید کرد: آنچه از همه بالاتر و با ارزش‌تر بود مسایل معنوی بود. آب و خاک، مسایل مادی و اداره کشور ارزش دارد اما انسان ارزشش والاتر از آنهاست. در جنگ انسان سازی شد و روح شهادت ایثار زنده شد روحی که بی از هزار سال مرده بود و جز حرف و نامی از آن چیز دیگری بر زبان نبود.

جنتی ادامه داد: این روح معنوی کار خود را کرد و هنوز بسیجیان و حزب‌اللهی‌ها را می‌سازد.

وی با اشاره به ملاقات مقام معظم رهبری با جانبازان گفت: دیدن این صحنه از هزار منبر و 10 هزار کتاب ارزشش بیشتر بود وقتی انسان اینها را با این وضعیت می‌بیند نمی‌تواند خودش را کنترل کرده و اشکش نریزد. آدم از خودش خجالت می‌کشد من از خودم خجالت کشیدم که ما چه کردیم؟ اینها هرچه داشتند دادند اما ما چه کردیم؟ در آخرت جوابی جز خجالت نداریم.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه فداکاری‌ها و جانبازی شهدا و جانبازان برای ما پیام دارد گفت: این اقدامات برای دختر دانشجویی که حرمت خود را حفظ نمی کند و با حجاب غیراسلامی در دانشگاه و خیابان می رود پیام دارد. برای خانم‌هایی که در خیابان رژه می‌روند و رعایت حجاب را نمی‌کند پیام دارد. برای ٱنها که مشکل مالی دارند و دین شان را به دنیا می فروشند و از بیت‌المال برای دنیای خود هزینه می‌کنند و اموال عمومی را از بین می برند، برای معلمان، برای استادان و حوزه علمیه پیام دارند که شما برای اسلام چه می خواهید انجام دهید ما تا این جا پیش رفتیم و اسلام را به دست شما سپردیم. حال ایا ما جوابی داریم بدهیم. باید روی اینها فکر کنیم.

وی به حرکت راهیان نور و تاثیر معنوی آن اشاره کرد و گفت: وقتی راهیان نور حرکت می‌کند صحنه برای جوانان آموزنده است. دختر بی چادر آنجا چادری می شود. چیزهایی که در موبایلش است و نامطلوب است پاک می‌کند. آنجا توبه می‌کنند اشک می ریزند باید روی اینها کار شود.

جنتی افزود: اینها مسایلی است که روز قیامت باید جواب دهیم من هشدار می دهم به عده‌ای که به مردم، اموال عمومی و نظام خیانت می‌کنند. شما حساب فردای خود را کنید. روز قیامت و قبری هم وجود دارد. ما هم فردا باید جواب دهیم.

امام جمعه موقت تهران به آغاز سال تحصیلی و شیوه تربیت دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: خدا انسان را با دل پاک خلق می‌کند اما چطور می‌شود که نجس می شود؟ طبع انسان دروغگو، خیانتکار و دزد نیست اما آیا جز این است که بزرگان چنین می‌کنند. گناهان به دست کیست؟

وی خطاب به اساتید و معلمان گفت: معلمان و استادان وظیفه سنگینی دارند. دانش‌آموزان و دانشجویان امانت سنگینی هستند آنها با باید حفظ کنید و سالم نگه داری. سعی کنید تربیت کنید و پاکشان کنید. اگر این قدرت را ندارید مراقب باشید آنها را خرابتر نکنید که از مدرسه و دانشگاه آلودگی کسب نکند. طوری نباشد که دختری که در مدرسه چادر داشته در دانشگاه چادرش را بردارد چرا به فکر این مسایل نیستید.

جنتی ادامه داد: در ارتش و نیروهای نظامی دو سال یک سرباز در دست ارتش است. در این دو سال چقدر می‌شود روی آن کار کرد. اگر نمازخوان نیست می توان نمازخوانش کرد. اگر معتاد است می توان جلوی آن را گرفت. دو سال در اختیار شما است. ناچار به حرف شنوی است به او برسید.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود به فساد مالی اخیر اشاره کرد و گفت: تا آنجا که سراغ دارم تا کنون فساد به این مبلغ نبوده است البته مقدارش هم محل حرف است. رئیس قوه قضائیه گفت که باید تحقیق کنیم اما آنچه که مسلم است این است که فساد کلان بوده اما چطور شد که به وجود آمد؟ چرا چنین شد؟ سیستم بانکی چه مشکلی داشت که اینها توانستند کلاهبرداری کنند؟‌ مگر نظارت نمی‌شود؟ معلوم می‌شود سیستم نظارت بانکی ضعیف است چرا قوانین و مقررات بانکی رعایت نشد؟

وی ادامه داد: تا آنجا که مسلم است رشوه‌های کلان داده شد و متخلف اقرار کرده 2.5 میلیارد تومان رشوه داده است. این کلاهبرداری باید زود کشف می‌شد. اینها نواقص سیستم بانکی است. باید مراقب بود در این مسیر ایمان‌مان از دست ندهیم و بی‌گناهان متهم نشوند و جلوی شایعه سازی گرفته شود. مجرم نباید تبرئه شود و بیگناهی نباید محکوم و گرفتار شود و بازداشت‌ها بی‌مورد باشند.

جنتی در توصیه به دستگاه قضا و شخص آیت‌الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه گفت: خواهش می کنم پرونده به دست قاضی و قضاتی سپرده شود که 95 درصد مطمئن باشید نمی‌توانند نفوذ کنند.

وی ادامه داد: کسی که 2.5 میلیارد رشوه داده می‌تواند 500 میلیون و یک میلیارد هم به افراد بدهد این خطر وجود دارد مراقب باشید قاضی پرونده عادل بوده و سوء سابقه نداشته باشد. کسی باشد که خودتان قبول داشته باشید و مردم هم قبول داشته باشند. در این وضعیت باید پرهیز کنیم زیرا گناه زیادی اتفاق می‌افتد. خیلی حرفهای نسنجیده زده می شود کسی که باید آبرویش حفظ شود ابرویش را می‌برند.

دبیر شورای نگهبان گفت: افکار عمومی باید متوجه مسایل باشند همه قوا با دستگاه قضا باید همکاری کنند در این پرونده سرعت عمل لازم است مردم نمی توانند صبر کنند تا سه سال دیگر شما حکم صادر کنید. باید طوری باشد که اطلاعات به مردم داده شود. مردم انتظار دارند از زبان شما بشنوند چه کارهایی شده و چه کارهایی در آینده باید بشود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به جانبازان گفت: ای جانباز عزیز شما دلت خوش باشد اگر به این روزگار افتاده‌ای و باید صبر طاقت‌فرسا از خودت نشان دهی بیداری اسلامی از برکات جانبازی شماست. دیکتاتورها می‌روند و عدالت خواهان پیروز می‌شوند.

وی در خصوص کشتار بحرین نیز گفت: خدا لعنت کند کسانی که در داخل و خارج بحرین به جنگ یک عده انسان بی پناه آمده‌اند.

جنتی با اشاره به حضور جمعی از نیروهای آتش‌نشان در نماز جمعه امروز تهران از خدمات و ایثارگری‌های این قشر قدردانی کرد و گفت: تقدیر از همه خدمتگزاران بر ما لازم است.

وی در خطبه اول نماز جمعه امروز نیز در خصوص تاریخ اسلام و شیوه پیامبر در جنگ‌ها صحبت کرد.

منبع: مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج