آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر
۹۹۰۴۶۶
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
۱۱۶۱۷ 
محتوای حمایت‌شده
ماساژ، هنری غیرقابل‌انکار برای رفع گرفتگی‌های بدن، تحریک جریان خون و کاهش استرس احساسی می‌باشد. امروزه و با گسترش این هنر در سراسر دنیا، ۸۰ نوع ماساژ مختلف روی بدن قابل انجام می‌باشد و می‌توان گفت که این هنر حالا تبدیل به نوعی روش درمانی شده است.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

برترین‌ها: ماساژ، هنری غیرقابل‌انکار برای رفع گرفتگی‌های بدن، تحریک جریان خون و کاهش استرس احساسی می‌باشد. امروزه و با گسترش این هنر در سراسر دنیا، ۸۰ نوع ماساژ مختلف روی بدن قابل انجام می‌باشد و می‌توان گفت که این هنر حالا تبدیل به نوعی روش درمانی شده است.

البته برای اینکه بتوانید روی جسم و روح کسی که مسئولیت ماساژ دادن او را بر عهده گرفته‌اید تاثیر گذاشته و به کاهش تنش و مشکلات جسمی او کمک کنید، لازم است اطلاعاتی در ارتباط با ماساژ دادن داشته باشید و برای یادگیری برخی از انواع ماساژ حتی دوره‌های آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر را بگذرانید.

در ادامه نکاتی ابتدایی در ارتباط با ماساژ را با شما در میان خواهیم گذاشت. پیش از شرکت در دوره‌های آموزش ماساژ، بهتر است این نکات را بدانید.

جهت مشاوره رایگان برای شرکت در دوره‌ها کلیک کنید.

نکات ابتدایی آموزش ماساژ

۱. یادگیری ضربات دست

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

پیش از هرچیزی لازم است انواع ضرباتی که در ماساژ به کار می‌روند را یاد بگیرید؛ زیرا این ضربات تاثیر به‌سزایی در التیام و راحتی عضلات دارند. ضربات مهم دست شامل:

  • حرکات ضربه‌ای به طرف مرکز
  • گرفتن و فشردن عضلات در هنگام ماساژ
  • مشت و مال بافت‌های بدن
  • ضربات سبک با کناره‌ها یا کف دست

۲. یادگیری میزان فشار وارد بر عضلات

این‌که بدانید چه میزان فشار می‌تواند تاثیر خوبی روی بدن بگذارئ امری بسیار مهم است. اگر میزان فشار وارده بر بدن کسی که او را ماساژ می‌دهید زیاد باشد ممکن است باعث ایجاد درد و یا حتی آسیب‌های جدی شود و اگر این میزان فشار کم باشد، ممکن است تاثیری که باید را روی عضلات فرد نگذارد. پس دقت کنید که با انگشتان، کف دست و کناره‌های دست عضلات را مانند خمیر ورز دهید به طوری که فرد احساس درد نکند و فقط احساس راحتی و آرامش بر او حاکم شود.

۳. ماساژ باید با آرامش و سرعت کم انجام شود

زمان نهایی ماساژ را بین بخش‌های مختلف بدن که قصد دارید آن‌ها را ماساژ دهید، تقسیم کنید. انجام سریع ماساژ می‌تواند آرامشی را که فرد انتظار دارد از ماساژ دریافت کند را از او بگیرد. مثلا اگر قرار است ماشاژ شما ۱ ساعت زمان ببرد، ۱۰ دقیقه روی گردن، ۲۰ دقیقه روی پشت و شانه‌ها، ۱۰ دقیقه روی بازوها، ۱۰ دقیقه پا‌ها و ۱۰ دقیقه برای کف پا‌ها زمان مناسبی است.

۴. شروع ماساژ از گردن و شانه‌ها و اتمام آن با صورت و سر

گردن و شانه‌ها معمولا متحمل بیشترین درد و فشار هستند. شروع ماساژ با این دو قسمت می‌تواند خستگی زیادی را از روی جسم آنان بردارد. بعد از گردن و شانه‌ها به سراغ ماساژ پشت بروید. دقت کنید که درطول ماساژ کمر فشاری روی ستون فقرات ایجاد نکنید بلکه روی عضلات دو طرف ستون متمرکز شوید.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

پس از مالش پشت، بازو‌ها و پا‌ها را ماساژ دهید و سپس کف دست و کف پا‌ها را به‌خوبی بمالید تا خستگی‌ها کاملا از آن‌ها دفع شوند.

پس از ماساژ دست و ماساژ کف پاها در آخر شقیقه‌های دو طرف سر فرد را به آرامی مالش دهید. ماساژ صورت و سر می‌تواند سر درد را از فرد دور کند.

آموزش انواع ماساژ

کسانی که قصد یادگیری ماساژ را دارند باید بدانند که انواع مختلف آموزش ماساژ وجود دارند. ماساژ‌های سنتی، ماساژ‌های معاصر، ماساژ‌های ایجاد انرژی از جمله دوره‌های آموزشی برای علاقه‌مندان به این حرفه می‌باشد.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر
همین حالا تماس بگیرید.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، بالغ بر ۸۰ نوع ماساژ در سرتاسر دنیا وجود دارند که هرکدام فواید منحصربه فرد خود را دارند. بسیاری از این ماساژ‌ها در کشور ما قابل فراگیری می‌باشند و دوره‌های آموزش آن‌ها وجود دارند. در ادامه به معرفی چند ماساژ کاربردی و رایج خواهیم پرداخت

آموزش ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی که یکی از رایج‌ترین ماساژ‌ها در سراسر دنیا به حساب می‌آید. این ماساژ برای کسانی که به تازگی شروع به ماساژ دیدن کرده‌اند و کسانی که بدنی حساس نسبت به لمس دارند، می‌باشد.

ماساژ سوئدی بهترین کمک برای گره‌گشایی از عضلات بدن می‌باشد. به طور کلی این ماساژ برای کسانی که می‌خواهند در طول ماساژ استراحت کنند، مناسب‌ترین انتخاب است. مدت زمان لازم برای انجام کامل این ماساژ ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است.

در ماساژ سوئدی باید بدن فرد را با ورقی بپوشانید و با دانستن جا‌هایی که ماساژ ندیده‌اند آن ورق را تکان دهید. لازم است تکنیک‌های اولیه‌ای که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، از جمله ضربات و فشار‌ها را در حین انجام ماساژ سوئدی رعایت کنید تا نتیجه‌ای بهتر بگیرید. برای انجام هرچه بهتر ماساژ سوئدی باید در دوره‌های آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر شرکت کنید.

آموزش ماساژ آروماتراپی

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

ماساژ‌های آروماتراپی تاثیر به‌سزایی در کاهش استرس و همچنین در بعضی موارد کاهش افسردگی دارند. در این نوع ماساژ‌ها که شامل استفاده از روغن‌های ماساژ و اسانس‌های معطر می‌باشند، مالش بدن باید به آرامی و با فشار‌هایی نرم و ملایم انجام شوند. این ماساژ می‌تواند فقط روی کمر، شانه‌ها و سر متمرکز شود.

زمان انجام ماساژ‌ها آرموتراپی نیز از ۶۰ دقیقه تا ۹۰ دقیقه می‌باشند. اگر می‌خواهید در این مدت زمان حسی بی‌نظیر و پر از آرامش و به دور از استرس به کسی که او را ماساژ می‌دهید، منتقل کنید بهتر است در دوره‌های آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر شرکت کنید.

آموزش ماساژ تایلندی

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

ماساژ تایلندی یک نوع مهارت دستی می‌باشد که با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی انجام می‌شود. در این نوع ماساژ، ماساژور باید کل بدن را با استفاده از حرکات شبیه به کشش یوگا ماساژ دهد و از انگشتان و کف دست خود برای ایجاد فشار قوی بر بدن شما استفاده کند.

این نوع ماساژ می‌تواند باعث انعطاف‌پذیری هرچه بیشتر عضلات شده و جریان خون را در بدن افزایش دهد. دوره‌های آموزش ماساژ با ارائه مدرک معتبر می‌توانند شما را در انجام ماساژ تایلندی به بهترین نحو یاری کنند. مدت زمان انجام این ماساژ نیز بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه می‌باشد.

آموزش ماساژ رفلکسولوژی

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

رفلکسولوژی یکی از ماساژ‌های محبوب کسانی است که مایل نیستند کل بدنشان لمس شود. در این نوع ماساژ شما باید تمرکز خود را روی قسمت‌های مختلف پاها، دست‌ها و گوش‌ها قرار دهید و پا فشار‌های ملایم و محکم سطح طبیعی انرژی افراد را به آن‌ها بازگردانید.

این ماساژ با وجود سادگی طرفداران زیادی دارد. با گذراندن دوره‌های آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر این ماساژ پرطرفدار و ساده را بیاموزید. این ماساژ بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

فواید شرکت در دوره‌های آموزش ماساژ

از آنجا که ماساژ می‌تواند تاثیرات مثبت زیادی روی افراد بگذارد، شرکت در دوره‌های آموزش ماساژ بسیار کاربردی می‌باشند. دوره آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر، شامل یادگیری نقاط حساس بدن و اثرگذاری ماساژ درمانی با کمک حس‌های لامسه‌ای و دست‌ورزی بر روی آن نقاط است که امروزه افراد زیادی به این حرفه جهت امرار معاش روی می‌آورند.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

ارائه مدرک رسمی و معتبر در ماساژ یکی از بخش‌های مهم در دوره‌های آموزش ماساژ به حساب می‌آید. پس بهتر است برای یادگیری تمام ماساژ‌های کاربردی در مراکز و سالن‌های آموزش ماساژ معتبر شرکت کنید.

آموزش مجازی ماساژ

با گسترش شیوع ویروس کرونا و هم‌چنین مشکلات شهری دیگر از جمله ترافیک شهری و آلودگی‌ها، بسیاری از افراد شرکت در کلاس‌های مجازی را به کلاس‌های حضوری ترجیح می‌دهند. آموزش مجازی ماساژ یک دوره کلاس آموزش مجازی است که می‌توانید با شرکت در دوره آموزش مجازی ماساژ، تسلط کافی به ماساژهای کاربردی که پیشتر به برخی از آن‌ها اشاره شد، به‌دست آورید.

با شرکت در دوره‌های آموزش مجازی ماساژ شما قادر خواهید بود علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه و هم‌چنین پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها، تکنیک‌های ماساژ را به صورت مجازی فرا بگیرید. بی‌شک دوره‌های آموزش مجازی ماساژ می‌تواند بهترین انتخاب در این روزها به حساب آید.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر

جهت مشاوره رایگان برای شرکت در دوره‌ها کلیک کنید.

آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر
همین حالا تماس بگیرید.
 
آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر
جهت مشاهده نمونه دوره‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.
 
آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر
جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.
 
آموزش ماساژ با مدرک رسمی و معتبر
خیابان آیت ا… کاشانی، جنت آبادجنوبی، میدان چهارباغ، چهارباغ شرقی، انتهای ۱۶ متری اول شمالی، نبش کوچه آذرشب شرقی، پلاک ۳۸/۱، طبقه اول، واحد ۵
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج