انتقاد تند نخست‌وزیر سابق اسرائیل از نتانیاهو
۹۹۸۷۸۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۹
۳۲۵۱
نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در انتقادی تند از نخست‌وزیر فعلی این رژیم او را به منفعت‌جویی و ارجحیت دادن منافع شخصی به منافع داخلی این رژیم متهم کرد.

خبرگزاری فارس: «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با مطبوعات با تشبیه کردن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کنونی رژیم صهیونیستی به یکی از شخصیت‌های یک فیلم هالیوودی گفت که نتانیاهو «آماده است اسرائیل را به آتش بکشاند تا دستگیر نشود».

به گزارش وبگاه خبری شبکه «روسیا الیوم»، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی با اشاره به سخنرانی روز گذشته بنیامن نتانیاهو گفت: «سخنرانی پیش از جلسه نتانیاهو را دیدم و احساس کردم که صحنه‌ای از فیلم «God father» (پدرخوانده) است؛ رئیس یک سازمان جنایتکار که در اطراف او افرادی برای اجرای دستوراتش حضور دارند...آنچه دیروز اتفاق افتاد نوعی اغتشاش بود که برخی مجرمان تحت فرمان نتانیاهو آن را انجام دادند».

یائیر لاپید رهبر احزاب اپوزیسیون کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) نیز با اشاره به جلسه دیروز محاکمه بنیامین نتانیاهو در این ارتباط گفت: «روز یکشنبه، [نتانیاهو] در اولین جلسه محاکمه‌اش [دیگران را] علیه پلیس، دادستانی کل، دادگاه و رسانه‌ها شوراند». لاپید افزود: «محاکمه نتانیاهو با نوعی تحریک سرکشانه علیه حکم قانون آغاز شد. او خود می‌داند که این اقدام با خشنونت به پایان خواهد رسید؛ اما با این حال، این مسئله برایش اهمیتی ندارد»

ایهود اولمرت همچنین در گفت‌و‌گویی دیگر گفت: «نتانیاهو حاضر است تا اسرائیل، دادگاه‌ها و پلیس به آتش کشیده شود به شرط آنکه دستگیر نشود». اولمرت در ادامه احتمال داد که نتانیاهو چندین سال زندانی شود.

از سویی دیگر، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری اقدامی اشتباه قلمداد کرد و در این ارتباط گفت: «خیلی زود باید توافق صلحی با فلسطینی‌ها امضاء کنیم». وی مدعی شد: «کرانه باختری به طور کاملا نظر تاریخی و بعد احساسی برای ماست؛ اما آیا ما سرزمینی می‌خواهیم در آن میلیون‌ها فلسطینی زندگی می‌کنند؟ برای ایجاد صلح باید بخشی از سرزمین‌مان را واگذار کنیم چون ما تروریسم ‌مستمر نمی‌خواهیم».

ایهود اولمرت در ادامه مدعی شد: «تمام فلسطینی‌ها صلح نمی‌خواهند. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان به دنبال صلح است آن هم در شرایطی که بسیاری از اسرائیلی‌ها نمی‌توانند آن را قبول کنند».

اولمرت با ابراز ترس از سیاست کنونی رژیم صهیونیستی، گفت: «به مدت ده سال، نتانیاهو به دنبال توافق صلح نبود و با محمود عباس دیدار نمی‌کرد. هر کس راه حل دو دولتی را تأیید نکند، حقیقتا اهمیتی به صلح نمی‌دهد».

وی همچنین ادعا کرد: «با قبول راه حل دو دولتی اسرائیل در هیچ بخشی از امنیتش ریسک نمی‌کند زیرا اسرائیل بسیار قوی است؛ قوی تر از تمام دشمنانش. هیچ کس در خاورمیانه نمی‌تواند اسرائیل را تهدید کند یا در وجود آن شک کند».

این اظهارات ایهود اولمرت در حالی شکل می‌گیرد که پلیس رژیم صهیونیستی، پیشتر در سال ۲۰۰۹، درباره متهم کردن وی به فساد هشدار داده بود. به دنبال این هشدار، وی ریاست رژیم صهیونیستی را رها کرد؛ با این حال بعدها محاکمه و به دریافت رشوه و ۲۷ ماه زندان محکوم شد؛ اما او در کمتر از یک سال و نیم از زندان آزاد شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1399/03/06
به زودی همتون توی آتش اسراییل که از آتش شیطانه خواهید سوخت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج