سعیدی: فقط برای لیگ برتر ۴ هزار تست لازم است
۹۹۹۲۷۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
۸۹۵ 
سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: تست‌هایی که باشگاه‌ها گرفته‌اند تست PCR بوده و آزمایشگاه‌هایی که این آزمایش را می‌گیرند، از وزارت بهداشت مجوز دریافت کرده‌اند.

خبرگزاری میزان: رضا سعیدی درباره تست‌های کرونای انجام شده از سوی تیم‌های لیگ برتر فوتبال گفت: تست‌هایی که باشگاه‌ها گرفته‌اند تست PCR بوده و آزمایشگاه‌هایی که این آزمایش را می‌گیرند، پیش از این از وزارت بهداشت مجوز دریافت کرده‌اند؛ بنابراین شبهه ایجاد شده مبنی بر اینکه برخی باشگاه‌ها به آزمایشگاه سر کوچه‌شان مراجعه می‌کنند، درست نیست.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی افزود: در جلسه‌ای که روز گذشته برگزار شد، قرار شد چند آزمایشگاه که دقت بالاتری دارند را معرفی کنیم. کیت‌ها، بِرند‌های متفاوتی دارند که همه تاییدیه جهانی و وزارت بهداشت را دارند، ولی دقت کیت‌ها متفاوت است و این مشکلی است که کل دنیا دارد، بنابراین باید راهکاری پیدا کنیم که نتیجه یکسانی را از آزمایش‌ها کسب کنیم.

سعیدی درباره اینکه چرا از ابتدا چند آزمایشگاه مشخص به باشگاه‌ها معرفی نشد، گفت: این تعداد آزمایشگاه در سراسر کشور وجود ندارد و برای همین می‌توانیم چند آزمایشگاه را در تهران مشخص کنیم و برای برخی تیم‌ها هم ماموران آزمایشگاه با هواپیما به شهر‌ها بروند و از باشگاه‌ها تست بگیرند، چرا که خیلی از شهر‌ها آزمایشگاهی که تست PCR بگیرد ندارند و مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی عنوان کرد: برای اینکه کرونای یک فرد قطعی قلمداد شود، جمیع شرایط باید بررسی شود. علائم، شرح حال، تست PCR و تست سرولوژی از جمله مواردی است که پزشک برای تشخیص بررسی می‌کند. در همه جای دنیا هم صرفاً به دلیل مثبت بودن تست PCR، کرونا را قضاوت نمی‌کنند.

سعیدی درباره اینکه این تست‌ها قیمت بالایی دارند و باشگاه‌ها با مشکلات مالی چگونه باید این هزینه‌ها را داشته باشند، گفت: فقط برای لیگ برتر تا انتهای فصل ۴ هزار تست لازم است. هر ۵ روز یکبار باید تست انجام شود و باشگاه‌ها نیز مشکل مالی دارند. قرار شد با وزارت بهداشت رایزنی شود تا باشگاه‌ها با تعرفه دولتی این کار را انجام دهند. اگر بتوانیم با ۳ آزمایشگاهی که مدنظر است هم صحبت کنیم تا با تخفیف تست‌ها گرفته شود خیلی خوب است، هرچند می‌دانم برخی تیم‌ها رایزنی کردند و آزمایشات را به صورت رایگان انجام داده‌اند.

وی درباره اینکه آیا صحبت از لغو و تعطیلی مسابقات بوده است، خاطرنشان کرد: کرونا معضل تک ضلعی نیست؛ بحث روانی و نشاط اجتماعی و شرایط اقتصادی هم مهم است. همه این موارد در تصمیمات مدنظر قرار می‌گیرد. هنوز هیچ تصمیمی برای لغو کامل مسابقات گرفته نشده و هیچ بحثی هم در این باره نیست. تمام سعی خود را می‌کنیم که مسابقات با سلامت کامل انجام شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج