سهمیه بنزین وانت‌بار‌ها کم می‌شود
۹۹۹۹۹۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
۸۴۶۵ 
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌های از برنامه‌ریزی برای کاهش تدریجی سهمیه سوخت پایه وانت‌بارها خبر داد و گفت: کسانی که کارت هوشمند دارند و بارنامه می‌گیرند، مشکلی از نظر تأمین سوخت ندارند.

خبرگزاری فارس: فرامرز مداح ‌درباره سهمیه بنزین پایه وانت‌بارها، اظهارکرد: طبق تصمیمات کارگروه تخصیص سوخت برای وانت‌بارها و سواری‌های درون‌شهری و برون‌شهری، در ناوگان وانت‌بار کم مصرف و پرمصرف نیز نظیر ناوگان کامیونی درون و برون‌شهری، ‌به‌تدریج در حال حرکت به سمت کاهش‌ سهمیه سوخت پایه هستیم.

وی ادامه داد: بدین ترتیب این ناوگان نیز نظیر ناوگان کامیونی، بر اساس پیمایش، عملکرد و دریافت بارنامه، سوخت دریافت کنند.

مداح اضافه کرد: در گام اول، این سهمیه‌های پایه کاهش می‌یابد اما کسانی که ثبت نام کارت هوشمند داشتند و بارنامه دریافت می‌کنند، سهمیه سوخت پیمایشی می‌گیرند.

‌وی اضافه کرد: پس از سهمیه بندی بنزین، ‌کارگروه‌ تخصیص سوخت برای وانت‌بارها و سواری‌های درون‌شهری و برون‌شهری، مصوب کرد در گام اول به همه وانت‌بارها سهمیه بنزین پایه اختصاص یابد، این سهمیه بنزین پایه برای وانت‌بارهای کم‌مصرف ۳۰۰ لیتر در ماه و برای وانت بارهای پرمصرف ۴۰۰ لیتر در ماه تعیین شد.

کاهش سهمیه پایه تدریجی خواهد بود

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اظهارکرد: برنامه‌ریزی کرده بودیم که از خردادماه امسال سهمیه سوخت پایه ناوگان وانتی نیز کاهش یابد اما به دلیل شیوع کرونا حدود یک ماه به تعویق افتاد و تقریبا از ‌تیرماه سهمیه‌های بنزین پایه وانت‌بارها کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: این کاهش سهمیه سوخت پایه، تدریجی و پلکانی است و ناگهانی نخواهد بود و معمولا حدود ۵۰ تا ۱۰۰ لیتر است.

مابه‌التفاوت رقم پیمایش وانت‌بارها به کارت‌های بانکی واریز می‌شود

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌های، توضیح داد: وانت‌بارهای پرمصرف و کم مصرف در دو دسته تقسیم بندی شده‌اند، به عنوان مثال وانت‌های نیسان پرمصرف محسوب می‌شوند و یا پیکان‌بارها کم مصرف محسوب می‌شوند که سهمیه‌های به ترتیب ۳۰۰ لیتر و ۲۰۰ لیتر به صورت پایه در کارت آنها شارژ می‌شود، اما برای کسانی که ثبت نام کارت هوشمند کرده‌اند مابه التفاوت این رقم که پیمایش داشته‌اند، در کارت‌های بانکی آنها پول شارژ می‌شود.

پیش از این‌ در کارگروه تخصیص سوخت برای وانت‌بارها و سواری‌های درون‌شهری و برون‌شهری، مقرر شد ‌ظرف دو ماه، وزارت راه و شهرسازی درباره وانت‌بارهای برون‌شهری و وزارت کشور در باره وانت‌بارهای درون شهری تمهیدات لازم را بیندیشند تا پس از دو ماه، سهمیه‌های تخصیص داده شده (سهمیه بنزین پایه) به‌تدریج کاهش یابد و براساس پیمایش و کارکرد، سهمیه سوخت به این ناوگان اختصاص یابد.‌

بنا به گفته مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای که در گفت‌وگویی مطرح شد، در یکی دو ماه آینده، سهمیه‌های سوخت که به عنوان سهمیه پایه (سهمیه‌های پایه ۳۰۰ و ۴۰۰ لیتر) تخصیص داده شده است، به دستور کارگروه به مرور و ماهیانه کاهش می‌یابد، در این راستا وانت‌بارهایی سوخت دریافت می‌کنند که ثبت نام انجام داده باشند و در ترددهای برون‌شهری حتماً بارنامه گرفته باشند.

دغاغله گفته بود: ما در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ‌مکلف شده‌ایم راننده‌ها و ناوگان وانت‌های برون‌شهری که ثبت نام کرده‌اند، بارنامه گرفته‌اند و تردد آنها ثبت شده است را ‌بر اساس میزان تردد به شرکت نفت برای دریافت سهمیه سوخت معرفی ‌کنیم و شرکت نفت هم طبق آن میزان تردد و پیمایش، بنزین در کارت سوخت وانت‌بارها شارژ می‌کند.

‌به گفته مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای‌، بر اساس مصوبه کارگروه، پیش‌بینی شده بود در ۲ ماه، هم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و هم وزارت کشور امکان را برای ثبت نام وانت‌بارها و مستند کردن پیمایش آنها فراهم کنند، ما در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای‌ تجربه سهمیه سوخت گازوئیل در بخش ناوگان کامیونی را داشتیم و از این بابت نگرانی وجود نداشت؛ ‌سهمیه‌ بنزین پایه وانت‌بارها از یک تا دو ماه آینده، به‌تدریج‌ کاهش می‌یابد و هر ماه ۱۵ تا ۲۰ درصد سهمیه پایه، کاهش می‌یابد تا به مرحله‌ای برسیم که همه تخصیص سوخت‌ها بر اساس پیمایش خواهد شد و سهمیه بنزین پایه کاهش اساسی یابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:52
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/03/09
میخوان به ونزوئلای کمونیست بفرستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
تکلیف ما که کشاورز هستیم چیه؟ ما که بارنامه نمیتونیم بگیریم کود جابجا کنیم
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
هر جا پا گذاشتن بیرونشون کردن حالا رفتن ونزولا
پژمان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
روز به روز عرصه را بر ملت ایران تنگ می کنند حالا هم نوبت رسیده به کمک به ونزوئلا...
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/03/09
اگرکم میشه برای چی بنزین به ونزوئلا می فرستی
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/03/09
سهمیه وانت بارها کم میشود.به ونزوئلا میرود.بنزین به هموطنان حرام است.به بیگانه حلال.این هست اسلام
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1399/03/09
اخه کسی که وانت داره میره باهاش دور دور کنه تفریح کنه که میخوایید بنزین بهش ندید همش فکر خالی کردن جیب مردم هستید خدا جوابتون روبده یکبار نشده بیایید یک حالی به مردم خودتون بدید فقط بلدید به کشورهای دیگه حال بدید خجالت که نمیکشید دزد باید بیاد پیش شما دوره ببینه
United Kingdom
12:40 - 1399/03/09
خیلی خوبه باید سهمیه نصف شود
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1399/03/09
خوب اینکه تعجب ندارد باید سهمیه ها را کم کنید ومردم را در سحتی قرار بدید که برادر ونزوئلا را بنزین بهشون برسانید
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1399/03/09
اب وبرق مجانی حمل و نقل رایگان هم دنیا مون آباد شد هم اخرت مون بیچاره اونایی که‌دوزار با وانت درآمد داشتند
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/03/09
لعنت به همتون،با این کار نابود شدنتان حتمی است،ظلم تا کجا.
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1399/03/09
خدایی ببین با ی کشورربدرد بخور رابطه داریم
-
14:10 - 1399/03/09
لطفا سهمیه شخصی هارو بیشتر کنید
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1399/03/11
حسن مردم بدبخت کردی خدا ازت نگزره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج