۱۴۰۸۲۰۲
۱۴۱۲
۱۴۱۲
پ

اگر می‌خواهید باکلاس جلوه کنید این ۸ کلمه را به کار نبرید

اعتماد به نفس می تواند درهای زیادی را در زندگی باز کند، از فرصت های شغلی گرفته تا روابط شخصی. با این حال، نحوه ارتباط ما نقش مهمی در درک دیگران از اعتماد به نفس ما دارد.

خبرفوری: اعتماد به نفس می تواند درهای زیادی را در زندگی باز کند، از فرصت های شغلی گرفته تا روابط شخصی. با این حال، نحوه ارتباط ما نقش مهمی در درک دیگران از اعتماد به نفس ما دارد.

اگر می‌خواهید باکلاس جلوه کنید این 8 کلمه را به کار نبرید

انتخاب کلمات ما می تواند اعتماد به نفس ما را بدون توجه به شایستگی و تخصص واقعی ما افزایش دهد یا تضعیف کند.

در اینجا 8 کلمه وجود دارد که اگر قصد دارید تصویر مطمئن‌تری ارائه دهید، باید از گفتمان روزانه خود حذف کنید.

۱) فقط

اعتماد به نفس اغلب در مورد ابراز افکار و ایده های خود بدون تردید یا شرایط غیر ضروری است. یکی از کلماتی که می تواند این قاطعیت را تضعیف کند «فقط» است.

هنگامی که بیش از حد استفاده می شود، "فقط" می تواند به طور نامحسوسی از وزن اظهارات شما بکاهد و باعث شود کمتر از خود مطمئن شوید. به عنوان مثال، گفتن «فقط فکر می‌کنم…» یا «فقط تعجب می‌کنم…» می‌تواند حسی مبهم یا حتی عذرخواهی برای داشتن نظر یا پرسیدن یک سؤال را منتقل کند.

در واقع، افکار و سؤالات شما معتبر هستند و بدون هیچ شرطی شایسته شنیدن هستند. لازم نیست آنها را با "فقط" به حداقل برسانید. در عوض، آنها را مستقیماً و قاطعانه بیان کنید.

۲) شاید

کلمه "شاید" یکی دیگر از تضعیف کننده اعتماد به نفس است. عدم قطعیت و بلاتکلیفی را در اظهارات شما وارد می کند و تصویری از فردی ترسیم می کند که از موضع یا مسیر عمل خود مطمئن نیست.

زمانی را به یاد می‌آورم که اغلب از «شاید» استفاده می‌کردم و سعی می‌کردم به خودم فضایی بدهم تا نظرم را تغییر دهم یا از تعهد اجتناب کنم. با این حال، من آموخته ام که ضروری است قاطعانه صحبت کنیم، حتی زمانی که در مورد گزینه های احتمالی یا عدم قطعیت بحث می کنیم.

به عنوان مثال، به جای گفتن، "شاید ما بتوانیم این رویکرد را امتحان کنیم..."، یک ادعای مطمئن تر این است: "بیایید این رویکرد را در نظر بگیریم..." یا "من پیشنهاد می کنم این روش را امتحان کنیم...".

قاطع بودن به این معنی نیست که باید همه پاسخ ها را داشته باشید. این در مورد بیان ایده های خود به وضوح و با اطمینان است، و فضایی برای بحث و انطباق بدون عدم قطعیت باقی می گذارد.

۳) متاسفم

عذرخواهی در مواقعی که مناسب است برای حفظ روابط سالم بسیار مهم است. با این حال، استفاده بیش از حد از کلمه "متاسفم" اغلب باعث می شود اعتماد به نفس کمتری داشته باشید، به خصوص در محیط های حرفه ای.

اگر متوجه شدید که جملات خود را با «متاسفم» شروع می‌کنید، وقتی نیازی به عذرخواهی نیست، وقت آن است که دوباره ارزیابی کنید. به عنوان مثال، به جای گفتن "ببخشید، اما من یک سوال دارم"، می توانید بگویید "من یک سوال دارم." این تغییر کوچک می تواند به میزان قابل توجهی بر میزان اعتماد به نفس و قاطعیت شما تأثیر بگذارد.

۴) ممکن است

"ممکن است" کلمه دیگری است که می تواند به طور نامحسوس اعتماد به نفس شما را تضعیف کند. این به معنای عدم اطمینان و عدم تعهد به ایده ها یا برنامه های شما است.

استفاده مکرر از «ممکن است» به طور ناخواسته این پیام را ارسال می کند که شما به طور کامل روی چیزی که می گویید سرمایه گذاری نکرده اید و باعث می شود کمتر قاطعانه و با اعتماد به نفس به نظر برسید.

به عنوان مثال، به جای گفتن «ممکن است روی این پروژه کار کنم»، بگویید «روی این پروژه کار خواهم کرد». این تغییر ساده در زبان نشان دهنده تعهد قوی تر و سطح بالاتر اعتماد به نفس است.

فراموش نکنید که زبان ما نه تنها با دیگران بلکه با خودمان نیز ارتباط برقرار می کند. وقتی کلماتی را انتخاب می کنیم که نشان دهنده اعتماد به نفس و قاطعیت باشد، توانایی خود را در کنترل زندگی و ایجاد تغییرات مثبت تأیید می کنیم.

۵) امیدوارم​

"امیدوارم" کلمه ای است که وقتی بیش از حد استفاده می شود، می تواند نشان دهنده عدم اعتماد به نفس در اقدامات شما یا نتایجی باشد که برای رسیدن به آن تلاش می کنید. این نشان می دهد که به جای اینکه کنترل را به دست بگیرید، همه چیز را به سرنوشت یا شرایط خارجی واگذار می کنید.

به عنوان مثال، به جای «امیدوارم، این پروژه را به موقع تمام کنم»، «من متعهد هستم که این پروژه را به موقع تمام کنم» را در نظر بگیرید. بیانیه اخیر نشان دهنده احساس مسئولیت و عزم شخصی به جای تکیه بر امید تنها است.

به یاد داشته باشید، زبان ما بازتابی از طرز فکر ما است. با انتخاب آگاهانه کلماتی که اعتماد به نفس و عزم را منتقل می کنند، می توانیم این ویژگی ها را در خود تقویت کنیم و آنها را به بیرون نشان دهیم.

۶) همیشه

در حالی که ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، استفاده از کلمات مطلق مانند "همیشه" در واقع می تواند اعتماد به نفس شما را تضعیف کند. این کلمه حاکی از یک حالت قطعی و بدون تغییر است که می تواند اظهارات شما را سفت و سخت یا غیر قابل انعطاف به نظر برساند.

به عنوان مثال، گفتن «من همیشه این کار را به هم می‌زنم» نه تنها توانایی شما برای یادگیری و رشد را کم ارزش می‌داند، بلکه پیامی مبنی بر شکست خود ارسال می‌کند. در عوض، سعی کنید چیزی مانند "من در گذشته با این کار مشکل داشتم، اما در حال بهبود هستم" بگویید.

این تغییر زبان چالش های گذشته را تایید می کند و در عین حال ظرفیت شما را برای رشد و پیشرفت برجسته می کند.

۷) نمی توانم

کلمه "نمی توانم" یک اصطلاح خود محدود کننده است که می تواند به طور قابل توجهی اعتماد به نفس شما را تضعیف کند. این یک مانع مطلق را نشان می دهد، مرزی که نمی توان از آن عبور کرد، که به ندرت در واقعیت چنین است.

به جای گفتن "من نمی توانم این کار را انجام دهم"، سعی کنید بگویید "در حال حاضر با این مشکل دارم" یا "من در حال کار بر روی این کار هستم."

این عبارات دشواری را تصدیق می کنند و در عین حال پتانسیل بهبود و رشد را نیز تشخیص می دهند. آنها رویکرد مثبت و پیشگیرانه تر به چالش ها، تقویت انعطاف پذیری و باور به توانایی فرد برای غلبه بر موانع را تشویق می کنند.

۸) فکر می کنم

عبارت "من فکر می کنم" اغلب به عنوان یک بالشتک قبل از بیان نظر یا ایده ما استفاده می شود. اگرچه ممکن است مؤدبانه یا متواضعانه به نظر برسد، استفاده بیش از حد از آن باعث می شود اعتماد به نفس کمتری به نظر برسید.

به جای گفتن «فکر می‌کنم باید این رویکرد را امتحان کنیم»، بگویید «بیایید این رویکرد را امتحان کنیم». این تغییر ساده بیانیه شما را مستقیم‌تر و قاطعانه‌تر می‌کند و اعتماد بیشتری را ایجاد می‌کند. جایگزینی «من فکر می‌کنم» با زبان قاطع‌تر نشان‌دهنده توانایی ما برای بهره‌گیری از پتانسیل خلاقانه‌مان و ارائه راه‌حل‌های نوآورانه با اطمینان است.

اکنون، اعتماد به نفس دانستن همه چیز نیست. این در مورد تمایل به بیان ایده های خود، ریسک کردن و عبرت گرفتن از هر نتیجه ای است که به دست شما می رسد. زبانی که انتخاب می کنید نقش مهمی در انتقال این اعتماد به دیگران دارد.

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج