آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۴۲۹۰۹۷
۸ نظر
۲۶۳۶۸
۸ نظر
۲۶۳۶۸
پ

علم الهدی: دشمنان عین یک سگ، پارس می‌کنند

امام جمعه مشهد بیان کرد: دشمن برنامه ریزی کرده بود که وقتی امام (ره) نیست، یا ملت اسیر و بنده و تابع اراده او بشود و یا در غیر این صورت، بتازد، بکوبد و ببرد اما ۳۵ سال است که اینها عین یک سگ بیرون از مرزهای کشور پارس می‌کنند و جرأت کوچک‌ترین جسارتی ندارند.

مهر: امام جمعه مشهد بیان کرد: دشمن برنامه ریزی کرده بود که وقتی امام (ره) نیست، یا ملت اسیر و بنده و تابع اراده او بشود و یا در غیر این صورت، بتازد، بکوبد و ببرد اما ۳۵ سال است که اینها عین یک سگ بیرون از مرزهای کشور پارس می‌کنند و جرأت کوچک‌ترین جسارتی ندارند.

علم الهدی: دشمنان عین یک سگ، پارس می‌کنند

احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد گفت: در مساله ۱۴ خرداد ۱۳۶۷ ما دو جریان داریم؛ یکی رحلت حضرت امام (ع) که ما همچنان ۳۵ سال برای آن عزاداریم اما در این روز هم چنین نعمت تازه‌ای به ما داده شده به نام رهبری مقام معظم رهبری که ۳۵ سال است شامل حال ما شده تا نهضت امام (ره) همچنان زنده باشد. به موازات تأثر برای از دست رفتن آن نعمت، باید شاکر این نعمت نیز باشیم.

او افزود: روزی که امام (ره) از دنیا رفت، یک سیاستمدار آمریکایی گفت خمینی (ره) از دنیا رفت اما از داخل قبر، ایرانی‌ها را رهبری و انقلابش را اداره خواهد کرد. مقام معظم رهبری نیز در همان ایام فرموده بودند کل عالم برای روزی که ایران، امام نداشته باشد، نقشه و طرح و توطئه ریخته بودند به جز خودمان.

علم الهدی ادامه داد: خدا رحمت کند مرحوم علامه مصباح یزدی را، ایشان می‌فرمود همان زمان پیروزی انقلاب که ما با مارکسیست‌ها و به خصوص احسان طبری مناظره می‌کردیم، نتیجه مباحثات ما خیلی مؤثر واقع شد تا جایی که احسان طبری خودش مسلمان شد و کتاب «کجراهه» را در وصف مارکسیسم نوشت که این جریان را به طور کامل در منطقه شکست داد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: ایشان یک زمان در وصف آن ایام به من گفت «آن زمان وضع کشور خیلی بحرانی بود. از جمله چالش کردستان و جدایی طلبان گوشه و کنار کشور. آن زمان در جریان این مناظرات تلویزیونی، یک آقایی در حاشیه برنامه درباره آینده کشور ابراز نگرانی کرد و به صراحت پیش بینی کرد که این انقلاب با ارتحال امام (ره) ساقط می‌شود و کشور به سرنوشت جنگ داخلی آن زمان لبنان دچار خواهد شد». مرحوم علامه مصباح این را هم به بنده گفت که آن آقا سال‌ها بعد به مقامات عالی کشور هم رسید اما این موضوع، همان فرمایش رهبر معظم انقلاب را تأیید می‌کند که فرمود همه برای دوران بعد از امام (ره) برنامه داشتند به جز دلسوزان انقلاب و آحاد ملت.

وی تأکید کرد: در طول این ۳۵ سال، هرچه امام (ره) فرمود، مو به مو در حال اجراست. امام (ره) فرمود اسرائیل باید از بین برود. امروز می‌بینیم این صهیونیست‌های خبیث به چه وضعی درآمده‌اند. آن زمان به جز چند شیعه معدود در لبنان، هیچکس معتقد به مقاومت نبود اما امروز از یمن تا سوریه، کشورها به محور یکپارچه مقاومتی تبدیل شده‌اند که اسرائیل را به محاصره درآورده‌اند. امام (ره) فرمود انقلاب نباید به دست نااهلان بیفتد. از آن زمان، با وجود این‌همه بحران سیاسی، فتنه اعتقادی و لطمات و توطئه‌ها، انقلاب نه تنها برپا مانده بلکه فراتر از مرزها و فکرها در حال توسعه است.

علم الهدی گفت: دلیل اینها چه بود؟ به موازات اینکه خدا خواست و اراده الهی در کار بود تا ذیل الطاف خفیه امام زمان (عج) کار به سرانجام برسد اما عامل اجرایی، ۳۵ سال مدیریت و رهبری این آقا بود که نهضت را حفظ کرد. این رهبری، امام (ره) را زنده نگه می‌دارد نه حتی در حد دورانی که برکت حضورش در بین ملت بود بلکه به توان صد برابر آن ایام، امروز امام (ره) زنده است و کشور بر مدار آرمان‌هایش اداره می‌شود و به پیش می‌رود.

امام جمعه مشهد بیان کرد: برادران و خواهران، به عمق و عظمت این رهبری دقت کنید؛ به عنوان نعمت تازه‌ای که پروردگار عالم به ما ملت داد. مدیریت بازدارندگی در این کشور به صورتی انجام شده که هم اندیشه مقاومت به پیش برود و هم ملت گرفتار لطمات و توطئه‌ها نشود. دشمن برنامه ریزی کرده بود که وقتی امام (ره) نیست، یا ملت اسیر و بنده و تابع اراده او بشود و یا در غیر این صورت، بتازد، بکوبد و ببرد اما ۳۵ سال است که اینها عین یک سگ بیرون از مرزهای کشور پارس می‌کنند و جرأت کوچک‌ترین جسارتی ندارند.

وی با اشاره به عملیات وعده صادق اظهار کرد: در جریان ماجرای وعده صادق، مدیریت صفر تا صد عملیات برعهده شخص رهبر معظم انقلاب بود و جوری این عملیات اجرا شد که برق از چشم دشمن پرید، بازدارندگی ما چند برابر شد و وضعی رقم خورد که حتی دشمن نتوانست جوابی بدهد و جنگی آغاز شود. وعده صادق کار را به جایی رساند که وقتی هلیکوپتر رئیس جمهور سقوط کرد، صهیونیست‌ها فوری اعلام کردند نقشی در این ماجرا نداشتند زیرا وحشت کردند ایران باز برای انتقام به سراغشان برود.

علم الهدی افزود: در جریان این ۳۵ سال، فتنه‌هایی که به وجود آمد، توطئه‌هایی که ایجاد شد و اختلافات داخلی که به اراده دشمن تشدید شد، همه اینها را در نظر بگیرید. چه رهبری نیاز است که بتواند همه اینها را مدیریت کند و به موازات این، ما را از مقام واردکننده سیم خاردار به جایی برساند که دنیا از موشک‌های قاره‌پیما و نقطه زن ایران وحشت کند؟

امام جمعه مشهد با اشاره به آیه ۷ سوره مبارکه ابراهیم ابراز امیدواری کرد: امروز در روی کره زمین، ملتی عزیزتر از ملت ایران وجود ندارد همان طور که این ملت وقتی رئیس جمهور از دست داد، ۱۰ کشور دنیا اعلام عزای عمومی کردند. خدایا به موازات تأثر و تأسف از دست دادن امام (ره)، برای این نعمت گرانقدر که ۳۵ سال ما را مشمول آن قرار دادی، تو را شکر می‌کنیم زیرا تو خود در کلام قدسی خود فرمودی «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُم» و کمال این نعمت به حضور حجت بالغه الهی حضرت بقیة الله الاعظم (عج) است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • بختیاری

   یکی به این بزگوار بگه سگ پارس نمیکنه.واق واق میکنه تا کی میخواید به نزاد ما ایرانی ها که پارسی هستیم توهین کنید

   پاسخ ها

   • کاشف

    همون واق واق کردن اسمش پارس کردنه جناب ادیب اسب هم یه صدایی داره که بجای در آوردن صداش میگن شیهه کشیدن لطفا ژست عاقل بودن نگیر تا مطمئن نشدی

  • ناشناس

   پارس نه واق واق

   پاسخ ها

   • ناشناس

    پارس اسم یک کشور، تمدن درخشان، یک شناسنامه بشریته
    سگ پاس می‌کنه یعنی محافظت نگهبانی
    پارس نامیست که تا ابد میدرخشد

  • ناشناس

   چه ادبیات بدی ...ضمناسگ پاس میکنه نه پارس

  • ناشناس

   پارسی را پاس بدارید ، بهتر است بگوئید هار می‌شوند ،

  • فرهاد

   پارس میکنن نه بگو واق واق میکنن برا خودمون ارزش قایل باشیم

  • ناشناس

   پارس یا پارسی جهت اطلاع عرض میکنم

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج