۴۵۳۷۷۷ ۶ نظر
۵۰۰۰

باهنر:

شایعه ردصلاحیت روحانی برای مظلوم‌نمایی است

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: فتنه‌گران در سال ۸۸ هم جمهوریت و هم اسلامیت نظام را مورد هدف قرار دادند و حصر سران فتنه اوج عطوفت جمهوری اسلامی است و اگر بنا باشد روزی محاکمه شوند مجازات سختی در انتظار آنها خواهد بود.

خبرگزاری فارس: محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری عصر امروز در نشست خبری که در محل خبرگزاری فارس، با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، در مورد حماسه ۹ دی و فتنه ۸۸ اظهار داشت: برخی پیرامون حماسه ۹ دی این را مطرح می‌کنند که به نظرم خلط مبحث حساب می‌شود و می‌گویند اتفاقاتی در سال ۸۸ رخ داد و باید از آن‌ها گذشته و به آینده نگاه کنیم که به همین دلیل نکاتی را در مورد ۹ دی و فتنه ۸۸ بیان می‌کنم.

وی افزود: در سال ۸۸ فتنه عظیمی ایجاد شد و عده‌ای با توهم این باور را داشتند که حتما در انتخابات موفق می‌شوند و یا اصولا می‌خواستند کمبود رای خود را در کف خیابان‌ها جبران کنند.

باهنر تاکید کرد: نظام انواع راه‌های را پیش روی معترضان گذاشت ولی آنها همه این راه‌ها را به بن‌بست کشیدند و دنبال نکردند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه آقایانی که فتنه را برپا کردند همزمان هم جمهوریت و هم اسلامیت نظام را هدف قرار دادند، گفت: ما تا سال ۸۸ هر ساله یک انتخابات برگزار کرده‌ایم و همیشه ۲ یا چند نفر در آن رقابت داشتند و مواردی هم طرفین اعتراض یا شکایت‌هایی نیز مطرح کردند ولی این آقایان در سال ۸۸ تصمیم گرفته بودند هم جمهوریت نظام و هم اسلامیت آن را مورد هدف قرار دهند.

باهنر ادامه داد: آنها می‌خواستند جمهوری اسلامی با باطل کردن آراء مردم به جمهوریتش لطمه بخورد و همچنین با حمله به نهادهایی چون شورای نگهبان که مظهر اسلامیت نظام است قصد حمله به اسلامیت نظام جمهوری اسلامی را داشتند.

وی با بیان اینکه برخی می‌گفتند ۹ دی را چرا در ایام نزدیک انتخابات برگزار نکردید تا زودتر غائله فتنه خاموش شود، خاطرنشان کرد: در پاسخ این افراد می‌گفتیم که باید این میوه می‌رسید و شاهد بودیم در مراحل مختلف به مبانی نظام حمله کردند و در کف خیابان شعار نه غزه و نه لبنان سر دادند در حالی که دفاع از ملت مظلوم فلسطین یکی از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: در مرحله بعد آنها به ۱۳ آبان رسیدند که روز مبارزه با استکبار است و در آن روز چون نمی‌توانستند درود بر آمریکا بگویند خواستند مجرمین را تکثیر کند و این را مطرح کردند که چرا فقط مرگ بر آمریکا بگوییم و باید مرگ بر چین، روسیه و سایر کشورها را نیز مطرح کنیم.

باهنر در همین راستا خاطرنشان کرد:آنها در مرحله بعد به حماسه عاشورا رسیدند و کار را به جایی رساندند که حرمت امام حسین را نیز شکستند و در اینجا میوه حماسه ۹ دی رسید و آن اتفاقات در روز ۹ دی سال ۸۸ به وقوع پیوست.

وی با بیان اینکه بسیاری از افرادی که در انتخابات رای به رقیب رئیس‌جمهور منتخب داده بودند در ۹ دی فتنه‌گران را محکوم کردند و بیعتی دوباره با نظام و ولی‌فقیه بستند گفت: حصر سران فتنه اوج عطوفت نظام جمهوری اسلامی است و اگر بنا باشد روزی این مجرمین محاکمه شوند بلاشک مجازات سختی در انتظارشان خواهد بود.

باهنر افزود: به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان از روحانی عبور نمی‌کنند و وی کاندید نهایی اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان خواهد بود و در برخی موارد رگه‌هایی در جریان اصلاح‌طلبی برای معرفی کاندید وجود دارد اما اصلاح‌طلبان کسی را بهتر و جامع‌تر و رای‌آورتر از روحانی ندارند.

وی افزود: در چند ماه پیش یکسری حرف‌ها به وجود آمده بود که بیشتر برای مظلوم‌نمایی دولت مطرح شده بود. مبنی براینکه رئیس‌جمهور رد صلاحیت می‌شود که اینها بیشتر در راستای مظلوم کردن دولت یازدهم است و صحبت‌های شب گذشته رئیس‌جمهور که گفته شد ورود به انتخابات هنوز زود است اینها تعارف است و گفتن این حرف‌ها قطعا تاکتیک‌هایی پیش آن وجود دارد.

دبیرکل جبهه پیروان اظهار داشت: روحانی در طول این مدت یکسری ریزش‌های رای داشته و ممکن است اهدافی هم که در نظر داشته به آن رسیده باشد اما آنها به ذائقه مردم خوش نیامدند. مانند بیکاری که آمار آن در کشور روز به روز بیشتر می‌شود و جوانان تحصیل‌کرده‌ای هستند که با مدارج بالا ولی هنوز جویای کار هستند و نمی‌توانند برای خود درآمدزایی کنند. با توجه به این شرایط ریزش‌هایی وجود دارد.

باهنر تصریح کرد: بحث انتخابات در کشور ما به خصوص انتخابات ریاست جمهوری در دو سه ماه آخر داغ می‌شود و اگر رقیبی کارآمد و محبوب رای آورد در مقابل روحانی به وجود آید قطعا کار وی برای انتخابات سخت می‌شود.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارزیابی‌تان از تشکیل جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی چیست؟ گفت: جبهه نیروهای مردمی انقلاب و فعالیت‌های آنها در حال بررسی است اما به نظر می‌رسد که این جبهه می‌تواند از جامعیت خوبی برخوردار باشد زیرا نیروهای اصولگرایی خوبی به این جبهه پیوسته‌اند و این جبهه ظرفیت این را دارد که حرکت محور اصولگرایان در جامعه باشد. ما در آینده نه چندان دور چگونگی همراهی خود را با این جبهه اعلام خواهیم کرد.

وی در رابطه با اعلام کاندیداتوری محمدمهدی زاهدی گفت: اعلام آمادگی زاهدی برای انتخابات تصمیم انفرادی است و ما هم در رابطه با اعلام کاندیداتوری افراد نه تکذیب می‌کنیم و نه تایید اما درخواست داریم که همگی نهایتا به سمت یک وحدت جدی برسند زیرا در انتخابات مجلس تعداد کثیری از افراد که خارج از دو لیست امید و اصولگرایان بودند با افت شدید رای مواجه شدند و این نشان داد که کسانی که انفرادی وارد انتخابات می‌شوند با سقوط رای شدیدی همراه خواهند بود و این می‌تواند به حزب همسو آسیب برساند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اعلام کاندیداتوری میرسلیم از سوی حزب موتلفه و اینکه از سوی برخی افراد موتلفه گفته می‌شود که میرسلیم تا پایان انتخابات به عنوان کاندید باقی می‌ماند آیا با جبهه اصولگرایان هماهنگ شده است و شکل وحدت بین آنها قرار است چگونه باشد، گفت: تنوع کاندیدا در آغاز مشکلی ندارد اما این موضوع اگر ادامه داشته باشد آسیب می‌رساند و اگر به وحدت نرسند مانند انتخابات گذشته می‌شود اما وی کاندید جبهه نیست و در مورد کاندید نهایی نمی‌شود بحث کرد و کاندید نهایی همان کسی است که بر روی آن به وحدت می‌رسیم.

باهنر تصریح کرد: صلاحیت برای انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلس متفاوت است و اینکه کسی که رد صلاحیت می‌شود بر این اساس نیست که برای مشکلات اعتقادی یا مالی رد صلاحیت شده است. بالاخره پست ریاست جمهوری پست بسیار مرتفعی است و فردی می‌تواند نماینده مجلس یا حتی رئیس کمیسیون یا نایب‌رئیس مجلس باشد یا سمت دیگری در سیاست داشته باشد اما برای انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شود و برای این موضوع یکسری عوامل بیرونی و یکسری عوامل رقابتی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما احزابی هستند که جا افتادند و فعالیت‌های حزبی خود را به صورت مرتب انجام می‌دهند و در ضوابط حزبی در ابتدا وجود چند کاندید مشکلی را ایجاد نمی‌کند اما در نهایت باید این تعدد به یک یا دو نفر برسد ولی اگر این تعدد ادامه داشته باشد مشکل ایجاد می‌کند و اگر کنترل نشود حتما برای آن حزب موضع خواهد بود.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: به نظر می‌رسد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می‌تواند محوریت جریان اصولگرا را انجام دهد و ما به دنبال آن هستیم که زودتر بتوانیم این تکثر را به حداقل برسانیم.

باهنر در رابطه با کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: بنده کاندید انتخابات نخواهم بود و تکذیب می‌کنم.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج