۱۲۴۱۱۹۲
۱۳۰۸
۱۳۰۸

صحبت‌های جنجالی ساپینتو بعد از تساوی با پیکان

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر به آمار نگاه کنید خیلی جلوتر از حریف بودیم اما در مقابل تیمی که اتوبوسی دفاع می‌کند واقعاً بازی کردن سخت است.

فارس: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر به آمار نگاه کنید خیلی جلوتر از حریف بودیم اما در مقابل تیمی که اتوبوسی دفاع می‌کند واقعاً بازی کردن سخت است.

ریکاردو ساپینتو پس از تساوی بدون گل استقلال مقابل پیکان در نشست خبری، اظهار داشت: درباره بازی باید بگویم در نیمه اول خیلی قوی ظاهر شدیم. پرس را خیلی بالا انجام دادیم و اجازه ندادیم بازی کنند. در نیمه اول حریف را کنترل کردیم. در اوایل بازی شانس‌ها و فرصت‌های زیادی را از دست دادیم. در بازی‌های ترکیبی خوب عمل کردیم و باید در قسمت‌های تمام کردن توپ و گل زدن خود را تقویت کنیم.

سرمربی استقلال گفت: بازی کردن در مقابل تیمی که اتوبوسی دفاع می‌کند خیلی سخت است. آنها منتظر این بودند که ما اشتباه کنیم و از آن استفاده کنند. برخی مواقع واقعا دوست داشتیم که توپ را با دست بگیریم و به درون دروازه بیاندازیم. با ۹ بازیکن داشتند دفاع می‌کردند. آنها هم خوب دفاع کردند ولی واقعیت این است که اگر نتوانید در ۳۰ دقیقه اول گل بزنید بازی متفاوت خواهد شد.تنها کاری که نکردیم گل زدن بود، اگر به آمار نگاه کنید خیلی جلوتر از حریف بودیم اما در مقابل تیمی که اتوبوسی دفاع می‌کند واقعاً بازی کردن سخت است. 

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: اکنون باید خودمان را تقویت کنیم، باید با تقویت خود در بخش تهاجمی در تمام کردن توپ خوب عمل کنیم. خیلی ناراحت هستیم که در بازی خانگی ۲ امتیاز از دست دادیم. می‌توانستیم با این امتیازها بالاتر و به سمت صدر جدول برویم. لایق بردن بازی بودیم اما فوتبال است و اگر گل نزنی نمی‌بری.

ساپینتو در مورد صبر کم هواداران در فوتبال ایران و اینکه آنها پس از دیدار با پیکان اعتراض خود را به خوب بازی نکردن این تیم نشان داده و حتی واژه بی‌غیرت را برای بازیکنان تیمش به کار بردند و با این تفاسیر چه قولی به هواداران پرانتظار تیم قهرمان می‌دهد، در شرایطی که  در ابتدای فصل اعلام کرد چهار قهرمانی برای ا ستقلال می‌آورد، گفت: (در این لحظه محمدحسین زرندی مدیر رسانه‌ای استقلال اعلام کرد: ساپینتو هیچ وقت نگفت من چهار جام می‌آورم پیش از این توضیح داده بودم که از او پرسیدند آیا می‌توانی چهار جام بیاوری که پاسخ داد سعی می‌کنم این اتفاق می‌افتد). هواداران ما را دوست داشته و دوست دارند ببریم ما هم برای بردن آمده‌ایم. با تمام وجود کار می‌کنم که استقلال ببرد. به شانس اعتقادی ندارم بلکه به کار و تلاش کردن ایمان دارم. باید جوری بازی کنیم که لیاقت استقلال باشد. 

وی افزود: باید همیشه برای بردن بازی کنیم و فوتبال مثبتی بازی کنیم. هرچند باید خود را تقویت کنیم. اما خیلی چیزهای خوب را راحت انجام می‌دهیم. اگر در همان نیمه اول این بازی ۲-۳ گل به ثمر می‌رساندیم بازی متفاوتی می‌شد. هواداران هم مثل من دوست دارند این تیم ببرد. بازی را خواهیم دید و روی نقاط ضعف و قوت کار خواهیم کرد و به سعی و تلاش خود ادامه می‌دهیم. ما همچنان خواهیم جنگید و به قهرمان شدن ایمان داریم.

سرمربی استقلال در خصوص اعتراضاتش به داوری و مردود شدن یک گل آبی‌پوشان در جریان این مسابقه اظهار داشت:‌ اگر بار دیگر بازی را ببینید خطاهای کوچک و ۵۰-۵۰ به سود آنها بود. وقت زیادی تلف کردند و دروازه‌بان آنها هم وقت تلف کرد. یک پنالتی هم بود که آن را دیدم آن صحنه واضح بود. داور هم به صحنه نزدیک بود. مدافع پیکان با دست خود توپ را لمس کرد اما در ادامه خطا را به ضرر تیم ما گرفت. در هر بازی مثل دیدار با سپاهان، نفت مسجدسلیمان و ... اشتباه علیه ما بود و در این مسابقه نیز امتیاز ما را گرفتند. 

ساپینتو ادامه داد: اکنون زمانی است که داوران باید عملکرد خود را بهبود ببخشند زیرا فرصت‌ها را از ما می‌گیرند و این شرایط برای استقلال سخت است. امیدوارم در بازی بعدی خوب عمل کنند. در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان هم گفتم سه تیم خوب داشتیم نه به این خاطر که نبردیم ولی بچه‌ها خوب کار کردند. تصمیم داور در نتیجه بازی تأثیر داشت. 

وی در خصوص اینکه استقلال از ۱۵ امتیاز هفت امتیاز را از دست داده است اما آیا هیچ راهکاری برای از خط دفاع اتوبوسی پیکان نداشت که در آینده هم تیمی بخواهد مقابل شاگردانش اینچنین دفاع کنند آیا می‌توانند برنده شوند یا این تساوی‌ها ادامه‌دار خواهد بود، توضیح داد: باید راه‌مان را ادامه بدهیم و تلاش کنیم. بازی‌های بیشتری خواهیم داشت. اگر مقابل این تیم‌ها شانس و فرصت نداشتیم درست نیست ما شانس و فرصت داشتیم حتی مقابل تیمی که اتوبوسی دفاع می‌کند اما باید روی تمام شدن توپ‌ها نیز کار کنیم و این کار را ادامه خواهیم داد. ان‌شاءالله شانس هم با ما یار خواهد بود.

سرمربی استقلال در خصوص اظهارات مجتبی حسینی مبنی براینکه تیم او فرصت‌های زیادی خلق کرد و آبی‌پوشان شانس‌های زیادی نداشتند یا اتفلاقی موقعیت‌هایی خلق کردند، گفت: او نظر خودش را دارد که به آن احتراما می‌گذارم. شاید فراموش کرده است اما اگر آمار را ببیند، می‌بیند در مقابل ۱۰۰ پاس پیکان، استقلال ۶۰۰ پاس ردوبدل کرد. ما ۱۷ شوت زدیم و ۱۰ فرصت داشتیم و نمی‌دانم حسینی چه بازی‌ را دیده است باید از او تشکر کنم که یک امتیاز از این مسابقه گرفت اما لایقش نبود که امتیاز بگیرند. هیچ وقت مسائل را با هم قاطی نکنیم. 

ساپینتو ادامه داد: وقتی یک بازی خانگی دارید و دوست دارید ببرید باید مسئولیت قبول کنید و برخی مواقع ریسک‌پذیر باشید. شاید حریف در هر بازی ۲-۳ فرصت داشته باشد اما باید در برخی مواقع ریسک کنیم. این به آن معنا نیست که حریف لایق امتیاز گرفتن است. آنها فقط منتظر چنین موقعیت‌هایی هستند. لیگ ایران واقعاً رقابتی است و تیم‌های خیلی خوبی دارند. این تیم‌ها منظم و خوب هستند و می‌جنگند. آنها هم خوب کار کرده و جنگنده بودند. بازی فشرده‌ای انجام دادند. همانگونه که قبلاً گفته‌ام هر مسابقه سخت است و باید خودمان را تقویت کنیم. باید روی تمام کردن توپ کار کنیم. ان‌شاءالله موضوع حل خواهد شد.

وی در خصوص ثابت بازی کردن محمد محبی، پیمان بابایی و مهدی قائدی مقابل پیکان و اینکه باز هم از این سه مثلث طلایی در دیدارهای آینده استفاده خواهد کرد، گفت:‌هنوز در حال کار کردن هستیم. باید با دیدن بازی نقاط ضعف و قوت‌مان را پیدا کنیم و آنها را ببهود بخشیم. همانگونه که پیش از این گفته‌ام مهدی قائدی برای اولین بار از ابتدا در ترکیب اصلی قرار گرفت اما هنوز به صورت کامل آماده نیست. بازیکنان دیگری نیز چنین حالتی دارند. به عنوان یک مربی دوست دارم با بهترین بازیکنانم بازی کنم. دنبال سیستمی خیلی عالی هستم تا در آن از بازیکنان خیلی عالی استفاده کنم. 

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: امروز تمام تفکرات خود را به تیم دادم اما باز هم دیدید از کوین یامگا به عنوان دفاع راست استفاده کردیم  و بازی با سیستم متفاوتی تمام کردیم. با ۴-۳-۳ شروع و با ۴-۴-۲ این مسابقه را تمام کردیم. سیستم جایگزینی بود که در این هفته روی آن کار کرده بودیم.

ساپینتو افزود:‌روی سختی‌ها و چالش‌های این سیستم نیز کار کرده بودیم. روی فرصت‌ها کار خواهیم کرد تا بتوانیم با استفاده از آنها امتیاز بگیریم و بازی‌ها را ببریم. سایر بازیکنان نیز به اندازه نفراتی که گفتید مهم هستند. بازیکنان زیادی در تیم داریم. به دنبال بهترین زمان هستیم تا بهترین بازیکنان را در ترکیب براساس تاکتیک خود بگذاریم.

وی تصریح کرد: نبردیم اما خیلی کارهای خوبی را انجام دادیم. بازی به بازی خوب خواهیم شد زیرا بازیکنان رفته رفته به شرایط مطلوب می‌رسند.

 

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج