adexo3
۱۲۷۳۳۵۱
۲۹ نظر
۱۴۱۶۳
۲۹ نظر
۱۴۱۶۳
پ

اصرار عجیب حمید رسایی برای سیلی‌زدن به دایی!

روزنامه شرق در یادداشتی تحت عنوان «با سیلی‌زدن به علی دایی چه چیزی درست می‌شود؟» به حواشی سفر جنجالی خانواده شهریار فوتبال ایران به دبی پرداخته است.

روزنامه شرق در یادداشتی تحت عنوان «با سیلی‌زدن به علی دایی چه چیزی درست می‌شود؟» به حواشی سفر جنجالی خانواده شهریار فوتبال ایران به دبی پرداخته است.

اصرار عجیب حمید رسایی برای سیلی‌زدن به دایی!

در بخشی از این یادداشت می‌خوانیم:

* علی دایی، اسطوره فوتبال ایران، این روزها مجددا در بطن اتفاقی قرار گرفته که اخبارش سراسر دنیا را درنوردیده و همچنان تبعات آن ادامه دارد. ماجرای جدید مربوط به برگرداندن هواپیمایی است که همسر و دختر او را به مقصد دوبی می‌برد. هواپیمایی ماهان در مسیر سفر به امارات مجبور به فرود در فرودگاه کیش شد و نهایتا همسر و دختر علی دایی از آن پرواز پیاده شدند.

* عنوان شد که دلیل چنین اقدامی که با واکنش‌های منفی بسیاری روبه‌رو شد، مربوط به تعطیلی فروشگاه جواهرآلات همسر علی دایی در سه روز از آبان‌ماه است. اگرچه آن اتفاق واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و مکررا درباره‌اش صحبت شد ولی نهایتا به‌طور رسمی مشخص نشد چرا مانع سفر خانواده علی دایی شده‌اند؛ به‌ویژه اینکه قوه قضائیه هم بیانیه منتسب به خودش در این ماجرا را تکذیب کرد. علی دایی هم با اظهار بی‌اطلاعی از دلیل واقعی این رفتار، خواستار شفافیت ماجرا شد.

* انتشار همین خبر در رسانه‌های بین‌المللی دوباره نگاه‌ها را متوجه فضای کنونی و اجتماعی ایران کرد و حساسیت‌های بیشتری را برانگیخت. خود همان ماجرا به قدر کافی برای ایران در فضای رسانه‌ای بین‌المللی هزینه تراشیده ولی حالا حمید رسایی مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی که پیش‌تر اظهاراتش درباره علی کریمی هم حسابی خبرساز شده بود، در گفت‌وگویی ویدئویی خواستار برخورد شدیدتر با علی دایی شده است. او می‌گوید: «علی دایی که خانواده‌اش می‌خواست برای کریسمس از کشور خارج شود حدود یک ماه و نیم پیش در قصه اردبیل دو بار در صفحه‌اش پست گذاشت و نوشت یک دختر سرزمین ما که کشته شده است.

* خانواده آن مرحومه گفتند آقای دایی شما اسطوره شهر ما هستی ولی این دختر خودکشی کرده است. تلویزیون گزارش تهیه کرده، اورژانس و مدرسه و آشنایان هم شهادت دادند، بعد علی دایی می‌گوید من اگر تحقیق نکردم بودم چنین حرف‌هایی را نمی‌زدم؛ یعنی آقا همگی بروید، دو هزار چیز ندارید... بعد کسی با او برخورد نمی‌کند». اشاره حمید رسایی به ماجرای مرگ دانش‌آموز اردبیلی برمی‌گردد که تلویزیون در گزارش‌هایی متعدد خبر از خودکشی او داد ولی علی دایی در اینستاگرام خبر از کشته‌شدن این دانش‌آموز داده بود. حالا حمید رسایی با کذب‌خواندن ادعای علی دایی خواستار برخورد با او شده و حتی برایش سؤال است که چرا کسی به علی دایی سیلی نمی‌زند.

* «آقای دایی این روزها صاف‌صاف می‌چرخد. من رفتم پیش یکی از مسئولان عالی قضائی، گفتم آقا چه وضعی است؟ افکار عمومی پیش خودش چه می‌گوید؟ من حمید رسایی هم از خودم می‌پرسم این دایی اگر دروغ می‌گوید چرا یکی نمی‌زند در گوشش؟ گل‌محمدی اگر دروغ می‌گوید چرا یکی نمی‌زند در گوشش؟ حالا علی کریمی آن طرف آب است، همه چیزش را فروخته و رفته، اینها که هنوز اینجا هستند... این بحث برای یک ماه و نیم پیش است. مسئول عالی قضائی به من گفت مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که با اینها برخورد نشود. قرار شده دو کمیته تشکیل شود، این افراد فراخوانده شوند و از آنها توضیح بخواهند و تذکر دهند».

* رسایی ولی می‌گوید مصوبه شورای عالی امنیت ملی را هم قبول ندارد و حتی جرم علی دایی را هم پیش از محاکمه و بررسی اعلام می‌کند و او را به تشویش اذهان عمومی متهم می‌کند. او می‌گوید: «به آقای مسئول گفتم که اولا چنین مصوبه‌ای غلط است، معلوم است که چنین مصوبه‌ای با ضرورت‌های جامعه و اصلاح این وضع تطبیق نمی‌کند. به علاوه اینکه تشکیل کمیته برای قبل از جرم است، این آدم (علی دایی) جرم را مرتکب شده است، او تشویش اذهان عمومی کرده است، فتنه‌گری کرده است. دیگر در چنین شرایطی نباید منتظر آن کمیته‌ها باشید، باید اقدام کنید».

* اصرار عجیب حمید رسایی برای برخورد با علی دایی، سیلی‌زدن به او و برخورد با این چهره بین‌المللی در شرایطی صورت گرفته که در وضعیت کنونی اظهارنظرات افراطی بیش از آنکه به اصلاح امور بینجامد، به وخامت اوضاع دامن می‌زند. اینکه درست بعد از اقدام نسنجیده اخیر مبنی بر بازگرداندن خانواده علی دایی و بازتاب منفی آن در رسانه‌های جهان، یکی از چهره‌های نزدیک به جبهه پایداری خواستار برخورد تندوتیز با علی دایی می‌شود، یکی از آن ابهاماتی است که باید برایش پاسخ روشنی مطرح شود.

* مشخص نیست در این فضا سیلی‌زدن به علی دایی کدام درد موجود را تسکین می‌دهد یا اینکه کدام یک از مشکلات مردم را حل‌وفصل می‌کند. جالب آنکه حمید رسایی مصوبه‌ها را هم قبول ندارد و دوست دارد بدون درنظرگرفتن عواقب، به صورت ضربتی با چهره‌های محبوب مردمی برخورد شود. گو اینکه این اولین بار نیست که اظهارات تندوتیز او عصبانیت تعداد زیادی از مردم معترض را به همراه داشته است. پیش‌تر و زمانی که علی کریمی با فعالیت مجازی‌اش حسابی خبرساز شده بود، همین حمید رسایی با تهدید علی کریمی به توقیف اموال برای او خط‌و‌نشان کشید که قرار است مثل زم اعدام شود.

* او خطاب به علی کریمی گفته بود: «به اموال مردم ضرر زدی باید حساب پس بدی. توقیف اموالت، مقدمه توقیف خودت است. از تو لات‌تر، نیما زم بود که آخرش وقتی پس‌گردنی خورد به غلط‌کردن افتاد. تو هم عاقبت گرفتار چنگال قانون می‌شی». حالا به نظر می‌رسد باید خط‌مشی جدی‌تری برای بیان این‌گونه اظهارات افراطی پیدا کنند. از یک سو تعدادی از مسئولان مدام توصیه به پرهیز از افراطی‌گری در این ماجرا می‌کنند و از سوی دیگر عده‌ای دیگر که گویی از مصونیت خاصی برخوردار هستند، تأکید بر اقدامات ضربتی با معترضان دارند.

بعید است برخورد با علی دایی همان‌طور که بالاتر هم گفته شد این روزها گرهی از مشکلات باز کند؛ به‌ویژه اینکه چهره بین‌المللی او حسابی اتفاقات رخ‌داده در ایران را زیر ذره‌بین برده است. دایی پیش‌تر در هر دو ماجرا، یکی ضبط پاسپورت و دیگری برگرداندن هواپیمای همسر و فرزندش، مورد حمایت رسانه‌های زیادی از داخل (منهای رسانه‌های اصولگرا) و خارج قرار گرفت. حال اگر حمید رسایی چاره کار را در سیلی‌زدن به علی دایی می‌داند، موضوع چیز دیگری است‌.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   رسایی توچکاره مملکتی ادم دعل باز روباه مکار

  • majid.j

   خدایا مگه میشه ادم انقد پررو

  • ناشناس

   درکل ازنظررسایی دوری کنید!اگربظاهرمملکت درحال آرام شدن هست،فقط یک حرکت احمقانه ازیک نفرماجراجو!کارخراب خواهدکرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ناشناس

   با حرف گربه سیاه بارون نمیاد رسایی مهره ی سوخته ی نظامه خودش هم اینو میدونه

  • ناشناس

   ای کاش رسایی در مورد خاوری هم صحبت میکرد

  • ناشناس

   رسایی در مورد عدم تایید صلاحیت خودش بگه

  • ناشناس

   واقعا آقای رسایی نفرت انگیزی

  • ناشناس

   سیلی را باید امثال توی معلوم الحال زد!

  • ناشناس

   رسایی.برو.خودته.اصلاح.کن

  • ناشناس

   اقای رسایی مگر این کشور مدیر ندارد که شما نظر می دهید قرار.نیست هر کسی که زودتر ازخواب بیدار می شود دستور بدهد علی دایی آنقدر به مردم وکشور خدمت کرد اگر شما تا ۵۰ سال دیگر کار کنید به اندازه سر سوزنی ارزش کار علی آقا نمی شود خودت خسته نکن

  • ناشناس

   رسایی دارد برای تائید صلاحیت بعدی پاچه خواری میکنه همین

  • ناشناس

   همان ها که باعث مشهور شدن این چهره ها شده اند الان خواستار برخورد منصفانه و عادلانه هستند، اگر اشتباهی کرده می بایست تاوان آن را بدهد.....

  • بی نام

   اقای رسایی اینو بدونین که جناب دایی مورد احترام اکثر مردم ایران و حتی جهان هستن برخلاف شما. شمایی که با این طرز تفکر و افراطی گری معلوم نیست هدفتون چیه که حتی قانونو هم قبول ندارین و انگار فقط می خوایین خشمتونو خالی کنین، انکار ازون کسانی هستین که بدون فکر عکس العمل نشون می دین.
   راستش فکر می کنم آسیبی که امثال شما به جامعه می زنن بسیار بدتر هست تا حرکت جناب دایی و باید به امثال شما تریبون داده نشه که حرفاتون جامعه رو مکدر و ملتهب نکنه.

  • حقگو

   حمیدرسایی که هرزمان حرف میزنه
   کامنت های مردم نشان میده که سر
   نخواستنش دعواست

  • ناشناس

   سلطان علی دایی و علی کریمی

  • بینام

   این آقا موقعیتش به خطر افتاده میترسه این یه دلیل دلیله دومش آدم حسودی میبینه کسی اون نمیشناسه و نمیخوان حسادت میکنه

  • ناشناس

   یک حرفی گفته سخت نگیرید

  • ناشناس

   سخنی از ننه عروس

  • ناشناس

   کسانی که در تحریم دارویی بیماران پروانه ای با دشمنان ایران همکاری کردند باید محاکمه شود

  • ناشناس

   شاید میخواد اینجوری خودشو معروف کنه .. شاید یه تیک آبی تو اینستاگرام میخواد بگیره از این طریق

  • ناشناس

   دایی شرف داره به میلیون ها نفر امثال شما

  • ناشناس

   شاید فکر میکنه همه مشکلات با سیلی به اسطوره حل میشه قیمت ارز میاد پایین و چیزای دیگه

  • رویا

   آقای علی دایی شیرمرد ایران زمینه

  • ناشناس

   ایشان همونی بود که می گفت اگه رییسی بیاد دلار 5هزار تومان میشه

  • ناشناس

   کسی به حرف رسایی گوش نمیدهد اصلا ولش کنید

  • پرنیان باباش

   سنجش افکار عمومی دستش بود بعدش شد مسولش تاکنون!!

  • رضا

   پس چی تو این کشور از نظر اینها خوبه

  • ناشناس

   این میخواد بگه منم هستم

  • ناشناس

   سیلی به دایی سیلی به حداقل ۹۰درصد مردم ایران است

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج