۱۲۷۷۲۴۱
۲۶۴۶
۲۶۴۶

یحیی به‌دنبال معاوضه بازیکنانش و جذب یک مهاجم

تقریبا یک هفته‌ای از پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر می‌گذرد و سرخپوشان که موفق شدند نیم‌فصل را با صدرنشینی به پایان برسانند هنوز فعالیت آنچنانی در آغاز فصل نقل‌وانتقالات زمستانی نداشته‌اند.

فرهیختگان: تقریبا یک هفته‌ای از پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر می‌گذرد و سرخپوشان که موفق شدند نیم‌فصل را با صدرنشینی به پایان برسانند هنوز فعالیت آنچنانی در آغاز فصل نقل‌وانتقالات زمستانی نداشته‌اند. در این زمینه در هفته پیش‌رو قرار است اتفاقاتی رخ دهد. به هرحال باشگاه‌هایی هستند که روی چند بازیکن پرسپولیس نظر مساعدی دارند و سرمربی سرخپوشان هم بدش نمی‌آید برخی از بازیکنانش را با نفراتی که مدنظرش است معاوضه کند یا اینکه آنها را به تیمی قرض دهد تا از نیمکت‌نشینی در تیمش گلایه نداشته باشند. در مورد اقداماتی که مدنظر یحیی گل‌محمدی و تیمش است به چند نکته در ادامه مطلب اشاره می‌کنیم.

 یحیی سهمیه آزاد باشگاه را نسوزاند

عیسی آل‌کثیر تقریبا دو هفته پیش بود که با باشگاه پرسپولیس به توافق رسید و بعد از این اتفاق اکثر رسانه‌ها اشاره داشتن به اینکه آل‌کثیر حتی قبل از آغاز نیم‌فصل دوم می‌تواند سرخپوش شود که البته این برداشت اشتباه بود. از این جهت که عیسی قراردادش را در پایان بازی‌های پرسپولیس در نیم‌فصل اول رسمی کرد و این یعنی اینکه او یکی از جاهای خالی لیست بزرگسالان پرسپولیس را در فصل نقل‌وانتقالات زمستانی پر کرد. درواقع همانی شد که یحیی گل‌محمدی می‌خواست. سرمربی سرخپوشان تاکید کرده بود که سهمیه آزاد باشگاه را به‌خاطر اینکه عیسی آل‌کثیر زودتر از نیم‌فصل سرخپوش شود نسوزانند. یحیی این شرط را چند هفته پیش گذاشت و به همین خاطر هم داستان حضور آل‌کثیر در پرسپولیس طولانی شد. در حال حاضر پرسپولیس یک سهمیه آزاد خود را حفظ کرده تا حتی در صورت پایان نقل‌وانتقالات زمستانی بتواند یک بازیکن درصورت لزوم به لیستش اضافه کند. اتفاقی که فصل گذشته هم رخ دهد و یحیی تقریبا 10 هفته مانده به اتمام لیگ لازم دانست که تمیروف ازبک به تیمش اضافه شود. البته در حال حاضر یک جای خالی در لیست بزرگسالان پرسپولیس دیده می‌شود و درصورتی‌که بازیکنی در نیم‌فصل جذب شده و نفری هم جدا نشود آن‌وقت حفظ سهمیه آزاد سرخپوشان بی‌فایده خواهد بود. به همین منظور احتمال اینکه یحیی در صورت جذب یک مهاجم نوک، یکی از نفرات تیمش را به‌عنوان قرضی به تیم دیگری بفرستد زیاد است، از این جهت که او بخواهد یک جای خالی برای نیم‌فصل دوم برای جذب بازیکن آزاد احتمالی خالی بگذارد. 

 چه نفراتی مشتری دارند؟

در نیم‌فصل اول تعدادی از بازیکنان پرسپولیس که نفرات شناخته‌شده‌ای در لیگ هستند فرصت کمی برای بازی کردن پیدا کردند. نفراتی چون احمد گوهری، سیامک نعمتی، فرشاد فرجی، مهدی عبدی، محمدمهدی احمدی، که طبیعی است در نیم‌فصل خواهان زیاد داشته باشند. تیم‌های زیادی در لیگ هستند که در لیست خود چند جای خالی دارند و بدشان نمی‌آید نفرات نیمکت‌نشین پرسپولیس را حتی به صورت قرضی هم که شده در اختیار بگیرند. در این میان یحیی گل‌محمدی جز یکی دو پست خیلی مخالف جدایی نفرات ناراضی نیمکت تیمش نیست و دوست ندارد بازیکن ناراضی را به‌زور در جمع سرخپوشان حفظ کند. ضمن اینکه باشگاه پرسپولیس هم بدش نمی‌آید برای کم کردن هزینه‌هایش چند بازیکن خود را به تیم‌های صنعتی و پولدار قرض دهد. به هرحال دستمزد بازیکنان پرسپولیس بالاست و فقط تیم‌هایی توان خرید یا انتقال قرضی آنها را دارند که بتوانند از پس دستمزدشان بربیایند. مورد دیگر اینکه نفرات نامبرده هم قطعا به تیم‌هایی خواهند رفت که هم فیکس باشند و هم اینکه دستمزدشان از پرسپولیس کمتر نباشد در غیر این‌ صورت نیمکت‌نشینی در پرسپولیس را ترجیح می‌دهند از این جهت که اینجا حداقل از لحاظ مالی به خوبی تامین هستند. 

 شرط اصلی یحیی برای جدایی بازیکن

البته که یحیی گل‌محمدی هر بازیکن خود را به‌راحتی از دست نخواهد داد. اول اینکه او تیم‌های خواهان بازیکنش را بررسی خواهد کرد و در صورتی که بازیکن مورد علاقه‌اش در آن تیم باشد پیشنهاد معاوضه خواهد داد. مساله مهم دیگر اینکه او به هیچ عنوان دوست ندارد رقبایش را تقویت کند و فقط در‌صورتی با تیم‌های رقیب وارد مذاکره برای انتقال بازیکن می‌شود که بازیکنی از آن تیم را بخواهد و در آن صورت هم پیشنهاد معاوضه می‌دهد. به‌طور نمونه اگر سپاهان به مانند تابستان به دنبال جذب مهدی عبدی باشد، یحیی بدش نمی‌آید او را با امید نورافکن یا شهریار مغانلو معاوضه کند. یا اگر گل‌گهر به دنبال جذب سیامک نعمتی است، یحیی تمایل به معاوضه او با خدابنده‌لو دارد. قطعا در این مورد در روزهای آتی اخبار زیادی به گوش خواهد رسید. 

 اولین نشست سرمربی و مدیرعامل

در روزهای اخیر یحیی گل‌محمدی و رضا درویش در مورد فعالیت‌های نقل‌وانتقالاتی صحبت‌های محرمانه و تلفنی با یکدیگر داشته‌اند. درواقع یحیی اصلا عادت ندارد در مورد جذب بازیکنی خیلی عوامل باشگاهش را در جریان بگذارد و کاملا سکرت عمل می‌کند تا با دردسر کمتری به خواسته خود برسد. از این‌رو او در زمینه جذب بازیکن فقط با درویش تلفنی صحبت کرده و به‌زودی قرار است نشستی را با او برگزار کند. این نشست به احتمال خیلی زیاد امروز برگزار می‌شود. 

 یحیی برای جذب مهاجم عجله‌ای ندارد

اولویت پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات جذب یک مهاجم نوک برای جانشینی یورگن لوکادیاست. در این زمینه چند ایجنت بازیکن خارجی به یحیی معرفی کرده و او هم از آنالیزورهایش خواسته که پرونده آنها را به‌طور کامل بررسی کنند. آنچه مشخص است باشگاه پرسپولیس با توجه به شرایط مالی نه چندان خوبی که دارد و قیمت بالای دلار، اولویت در جذب مهاجم را به بازیکن داخلی می‌دهد. ضمن اینکه باشگاه پرسپولیس در دستمزد همین نفرات خارجی فعلی خودش هم مانده و به عده‌ای از آنها بیش از سه ماه است که پرداختی نداشته است. یحیی نیز خودش چند گزینه داخلی را مدنظر دارد و با آنها نیز تلفنی صحبت کرده است. مشکل اینجاست که این نفرات خودشان تمایل زیادی دارند به پرسپولیس بیایند اما تحت قرارداد باشگاه خود هستند. این نفرات به دنبال این هستند که راهی برای جدایی از تیم‌شان پیدا کنند و در این صورت است که شانس حضور در پرسپولیس را خواهند داشت.

 منشا در آب نمک!

آنالیزورهای پرسپولیس درمورد منشا به خواسته یحیی تحقیقات لازم را داشته‌اند تا دلیل افت او در نیم‌فصل اول را بدانند. این در حالی است که خود منشا تمایل زیادی دارد به پرسپولیس برگردد و حتی خواسته مالی کمی هم برخلاف تابستان مطرح کرده است. در این میان محمد ربیعی هم قصد ندارد راحت منشا را به پرسپولیس بدهد و قطعا برای صدور رضایتنامه او دست روی یکی از بازیکنان پرسپولیس که از نفرات تهاجمی باشد، خواهد گذاشت. یحیی چندان موافق جذب منشا نیست اما او را در آب نمک گذاشته تا اگر نتوانست یکی از مهاجمان مدنظرش را جذب کند، آن‌وقت به منشا بسنده کند. البته که اگر یحیی راضی به جذب منشا شود او را فقط تا پایان فصل در اختیار خواهد گرفت تا اگر عملکرد خوبی داشت برای فصل بعدش او را حفظ کند. دقیقا مثل آل‌کثیر که یحیی به این شرط او را جذب کرد .

 پاسخ منفی به بازیکن ناراضی

یکی از بازیکنان نیمکت‌نشین پرسپولیس که در این فصل اصلا عملکرد خوبی نداشته برای بازگشت به تیم سابقش ابراز علاقه کرده اما پاسخ سرمربی آن تیم منفی بوده است. گویا به اطلاع این مربی رسانده‌اند که این بازیکن در نیم‌فصل اول بارها در تیمش مصدوم شده و این نشان می‌دهد که مشکل جسمانی دارد. درحقیقت دلیل افت او را این مساله دانسته‌اند. البته که مربیان پرسپولیس هم از شرایط این بازیکن در تیم‌شان رضایت ندارند و بعید است با جدایی او در نیم‌فصل مخالفتی داشته باشند. البته اگر مشتری برای او پیدا شود. 

 آخرین وضعیت دیاباته و آل‌کثیر

دو بازیکن پرسپولیس هنوز در تمرینات گروهی این تیم آفتابی نشده‌اند و زیر نظر مربی بدنساز این تیم تمرینات اختصاصی داشته‌اند. شیخ دیاباته یکی از این بازیکنان است که قرار است از امروز در کنار سرخپوشان استارت بزند. اگر شیخ دوباره مصدوم نشود در بازی با ذوب‌آهن به‌عنوان بازیکن تعویضی به میدان خواهد آمد تا کم‌کم فرصت بازی پیدا کند. اما در مورد آل‌کثیر باید گفت ممکن است او برخلاف گفته گل‌محمدی زودتر از یک ماه شرایط بازی کردن پیدا کند. البته بیش از یک هفته از این یک ماه گذشته است و عیسی با تمرینات سختی که زیر نظر مربی اسپانیایی تیمش انجام می‌دهد امیدوار است که ظرف دو هفته آینده به شرایط مطلوب برسد. البته تفاوت عیسی با دیاباته این است که او در شرایط مسابقه نیست و نیاز به این دارد که دقایق بیشتری را برای قرار گرفتن در شرایط بازی طی کند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج