adexo3
۱۴۱۵۵۵۳
۲۴ نظر
۶۳۲۱
۲۴ نظر
۶۳۲۱
پ

دروازه‌بان استقلال باید با مشت بر سر دختر جیمی جامپ می‌کوفت؟!

تارنمای فدراسیون فوتبال ایران از رأی کمیتۀ انضباطی دایر بر جریمۀ نقدی سید حسین حسینی کاپیتان و دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال به خاطر درآغوش کشیدن و در واقع پناه دادن به دختر جیمی جامپ در جریان بازی با آلومینیوم اراک خبر داده.آن هم چقدر؟ ۳۰۰ میلیون تومان‌!

عصر ایران - سروش بامداد: تارنمای فدراسیون فوتبال ایران از رأی کمیتۀ انضباطی دایر بر جریمۀ نقدی سید حسین حسینی کاپیتان و دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال به خاطر درآغوش کشیدن و در واقع پناه دادن به دختر جیمی جامپ در جریان بازی با آلومینیوم اراک خبر داده.آن هم چقدر؟ ۳۰۰ میلیون تومان‌!

 علت تخلف البته «نقض اصول کلی رفتار و بدرفتاری نسبت به مقام رسمی مسابقه»  ذکر شده و روی‌شان نشده بنویسند به خاطر بغل کردن دختر جیمی جامپ و به مواد ۵۱ و ۵۵ استناد کرده‌اند.

ماجرا از این قرار است که دختر تماشاگری به زمین آمده و وقتی نیروهای یگان ویژه دنبال او دویده اند ترسیده و به دروازه بان استقلال پناه آورده و او هم آغوش خود را گشوده تا دختر نترسد. همین!

  کار دختر قانونی است؟ نه! اما وقتی نیروهای یگان ویژه انگار به دنبال دزد و جنایت کار هستند چه کار دیگری از سید حسین حسینی برمی‌آمده است؟

دروازه‌بان استقلال باید با مشت بر سر دختر جیمی جامپ می‌کوفت؟!

شوربختانه باید گفت شماری از دختران و زنان ایرانی به جای پناه  بردن به پلیس از دست آن می گریزند. در کوی و خیابان به خاطر روسری و در این فقره که تخلف هم کرده بود. اما یک لحظه من و شما جای کاپیتان حسینی. چه کار باید می کرد؟ او را پس می زد یا تحویل پلیس می‌داد؟ کاری کرده که از هر بازیکن یا غیر بازیکن مگر باطوم به دست ها  هم سر می زد. چون دختر جیمی جامپ پدیده تازه ای است.

 همین حالا اگر سید حسین حسینی بابت تامین مبلغ جریمه (هر چند قاعدتا در تجدید نظر کم می شود)  شماره حساب اعلام کند هواداران پرسپولیس هم حاضرند پول واریز کنند تا وجه جریمه تأمین شود و این یعنی افکار عمومی اقدام حسینی را مجرمانه نمی‌داند. حتی اگر مرتکب تخلف دیگری شده بود و به یکی پناه می‌برد شخص سعی می‌کرد او را متوقف و کنترل کند. چه کار باید می کرد؟

 اگر بحث جیمی جامپ است ( تماشاگران ماجراجویی که با ورود به زمین مسابقه در جریان بازی اختلال ایجاد می‌کنند و گاه امنیت را به مخاطره می‌اندازند) دیگر زن و مرد ندارد.

 اگر از منظر شرعی است فقها باید نظر دهند و کمیتۀ انضباطی چنین جایگاهی ندارد. ضمن این که همین چندی پیش تصویر اشتیاق یک دختر سینمادوست فراگیر شد که شهاب حسینی را ناغافل در آغوش کشیده است و تصویر محمود احمدی نژاد در اسفند 1391 که مادر هوگو چاوز رییس جمهوری فقید ونزوئلا را در آغوش کشید هم در یادها هست هر چند مادر مرحوم چاوز کجا و طرف های دو حسینی کجا!

دختر جیمی جامپ تخلف کرده. قبول. خطر ایجاد مشکل برای ورود تماشاگران زن وجود دارد ( هر چند حالا هم بیشتر نمایشی و دست چین شده و برای بستن دهان فیفاست) اما این وسط گناه سید حسین حسینی چیست؟  مگر همین چند وقت قبل تصاویر او را همه جا نصب نکرده و به عنوان سرباز وطن از او یاد نمی‌شد و کل دولت بسیج نشده تا دو تیم سرخابی از خطر محرومیت برهند و به دنبال ترفندی برای تظاهر به مالکیت مشترک نداشتن هر دو نیستند؟

 مرجع تشخیص مشکل شرعی کمیته انصباطی نیست و مسوولیت تخلف دختر جیمی جامپ هم با سید حسین حسینی نیست و خوب است بگویند دقیقا چه کار باید می کرده که نکرده؟ دختر را زیر مشت و لگد می گرفته یا پشتش را به او می کرده؟‌دختر بیچاره آن همه نیرو را دیده خوف کرده.

 اشتباه نشود. این یادداشت در دفاع از اقدام جیمی جامپ نیست یا چون دختر است احساسات مان به جوش نیامده. در این باره است که وقتی از دست باطوم به دست ها به بازیکن پناه برده بازیکن باید چه می کرده؟

 درست یا غلط افکار عمومی سید حسین حسینی را مقصر نمی داند. می‌گویید نه؟ کافی است در یک مسابقه دور افتخار بزند تاببینید نه فقط هواداران استقلال که تیم های دیگر هم او را تقبیح نخواهند کرد.

 عنوان دو بند هم قابل توجه است: بند ۵۱: اصول کلی رفتار و بند ۵۵ بدرفتاری در قبال مقامات رسمی. عباراتی کلی و کش دار و کاملا قابل تاویل و تفسیر.

تنها یک احتمال باقی می ماند و آن هم این است که فدراسیونی ها برای جلوگیری از دخالت از بیرون و ممانعت دوباره از ورود زنان این رای را صادر کرده اند تا موقعیت خودشان هم به مخاطره نیفتد ( و فرمان سرکار خانم خزعلی را اجرا کرده اند) و گرنه حسینی بیچاره خطا نکرده. جنبه شرعی هم که در رای مورد استناد قرار نگرفته تا بگوییم به خاطر آن بوده است. می گویید نه؟ واکنش تماشاگران گویا خواهد بود.

دست کم روشن کنند این ۳۰۰ میلیون بر چه اساس است؟ بحث شرعی است یا ربطی به دختر بودن جیمی جامپ ندارد و مرد هم بود قصه همین بود و جاهای دیگر نیز همین است. تعابیری چون اصول کلی رفتار و بدرفتاری در قبال مقامات رسمی اما گویا نیست.

    اگر استنادشان به دقیقه ۸۸ بازی ایران و امارات در مرحله گروهیِ جام ملت‌های آسیاست که یک جیمی‌جامپِ ایرانی با پرچم ایران وارد زمین مسابقه شد و سه مامور قطری او را به بیرون زمین هدایت کردند و فدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال ایران را ۳ هزار دلار جریمه کرد آنجا هم اولا فدراسیون جریمه شد نه بازیکن. تازه ۳ هزار دلار بود و نکند فدراسیون به پیشباز قیمت بعدی دلار در دولت آقای رییسی رفته است؟

   در عرصه جهانی هم   بله. ۴ سال قبل در جریان نیمه اول دیدار تیم‌های تاتنهام و لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا دختری که مدل بود  (‌به نام کینسی وولانسکی) وارد زمین  و  ۱۴ هزار یورو جریمه شد اما خودش را جریمه کردند نه دیگری را و در اینجا داستان چیز دیگری است اگرچه آدم را یاد ضرب المثل مشهور می اندازد که گنه کرد در بلخ آهنگری/ زدند در شوشتر گردن مسگری و شاید بگویند آهنگر و مسگر در آن ضرب المثل همدیگر را در آغوش نکشیدند!

 به قول عبدالجبار کاکایی در ترانه‌ای  که محمد اصفهانی خوانده بگو چه کنم؟ یعنی بگویید چه باید می کرده که نکرده؟

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   اینجانب طرفدار پرسمولیس هستم . درود به شرف وغیرتت خیلی خیلی مردی

  • پرسپولیس سرور استقلال

   سلام دوستان اینا واسه خودشون کیسه دوختن میتونستن با یه تذکر به آقای حسینی تموم کنن ولی چون جیبشون خالی بود گفتن بیاید پول بگیریم این کار دقیقا همون رشوه یا دزدی هستش واقعا متاسفم برای این قوانین به نظر من هرکسی جای حسینی بود همین کارو می‌کرد تا دختر بدبختو نزنن

  • ناشناس

   مگه نیروی انتظامی می‌خواستند چکارش کنن غیر از اينکه به سمت بیرون از زمین هدایتش کنن !

  • تاج

   دمت گرم چه بیانات به حقی! ولی کو گوش شنوا

  • ناشناس

   باید حریم ها رعایت شود

  • گنمام

   گناه کرده حسینی چ بخای چ نخای اصول روپشت پاانداخته

  • عباس قاسمی

   مشکل رفتار دوگانه حسینی با طرفدار پسری هست که ازش تقاضای سلفی کرد و به سینه اون کوبید

  • ناشناس

   نباید او رابغل میکرد هنجارشکنی کرده وباید تا آخر لیگ محروم میشد ولی چون فدراسیون کیسه کشه این اتفاق نمیوفته

   پاسخ ها

   • جاوید

    برو سر درس و مشقت. بدو

  • امیر

   کمیته انضباطی نه... شده بانک مرکزی میخواین برای نفس کشیدن بازیکنان جریمه تعیین کنید؟

  • امین

   شیث و محمد نصرتی وسط زمین فوتبال اون گند رو زدن .. چه جریمه ای در نظر گرفتین‌؟؟!! سیصد میلیون تومان جریمه؟ بخاطر انسانیت

  • ماهر

   انسانم آرزوست

  • ناشناس

   درود برشرفت برترینها دمت گرم واسه خبری که منتشر کردی ب دلم نشست برای اولین بار

  • ناشناس

   کمیته انظباطی ، دزد سر گردنه است خودشون میبرند، خودشون میدوزند، خودشون می‌خورند، بدون اینکه که مصدوم بشن ،

  • ناشناس

   حسینی یک انسان دوست داشتنی

  • ناشناس

   اینا همه ازمافیای لنگیه.جوخراب کردن بسود خودشون

  • ناشناس

   امروز بحث آبی و قرمز نیست وقت یکدلی وحدت دو تیم مهم هست حسینی کار جوانمردانه کرد بی خیال رنگ همه دوست عزیز هم هستیم

  • معین 💙💙💙💙

   دمت گرم پسر.مگه قاتل گرفته که بامشت به سرش بزنه.اشتباه گرفتید،حسینی مردروزگار هست

  • مهدی

   استقلال فقط بخاطر امثال تو که هیچ وقت پیشرفت نمیکنه
   چه ربطی به پرسپولیس دار
   اخه

  • ناشناس

   اگه رنگ پیراهن قرمز بود شک نکنین دروازه بان با پیراهن رنگ قرمز حداقل دوسال محرم از فعالیت ورزشی میشد فقط شانس اورد حسینی که رنگ پیراهن تیمش ابی هست

  • دخترآبی

   دمتون گرم ، این خبرا به دل میشینه ، همه چیز حق و بجاست
   و حسینی کار درست رو انجام داده .

  • امیرحسین جعفری ماهر

   همه جا قرمزته، ولی اینبار آبیته

  • احمد

   حسینی بجای اینکه دختر مردم رو بغل کنه توپ ها رو محکم تا در دو دقیقه دو گل نخوره

  • RaaR

   یادتون رفته که همین حسینی با دست زد تو شینه ی اون پسره کا میخواست باهاش سلفی بگیره ؟؟ یا اینجا چون دختر بود باید بغلش میکرد؟؟ چرا طرفداری کور فقط

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج