۱۰۲۱۱۵۰
۱ نظر
۵۰۵۸
۱ نظر
۵۰۵۸
پ

آموزشگاه طراحی لباس در تهران، چه ویژگی‌هایی لازم است؟

طراحی لباس را می‌توانیم یکی از درآمدزاترین مشاغل حال حاضر بدانیم. اما سوال این است که کدام آموزشگاه طراحی لباس در تهران بهترین گزینه برای شرکت در دوره‎های طراحی لباس به حساب می‌آید؟ در این مطلب به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

برترین‌ها: طراحی لباس جدا از آنکه به عنوان یک رشته هنری شناخته شود می‌تواند یک مهارت فردی هم به حساب آید. به طور کلی باید بگوییم که در طول تاریخ لباس و پوشش افراد به عنوان یک معرف برای فرهنگ، هویت، سنت، شخصیت، قومیت و همین‌طور موقعیت اجتماعی آن‌ها شناخته می‌شد و به همین دلیل هم همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل هم هست که می‌توان عرصه طراحی لباس را بسیار وسیع‌تر از تصویر عامه مردم دانست و آن را مرجعی برای شناخت فرهنگ هر کشور به شمار آورد.

آموزشگاه طراحی لباس در تهران، چه ویژگی‌هایی لازم است؟

دنیای طراحی لباس مدت بسیاری است که در میان مردم محبوبیت خود را حفظ کرده و افراد بیشتر از گذشته در انتخاب لباس‌های خود وسواس و دقت بسیاری را به کار می‌برند. امروزه بسیاری از افراد با مراجعه به آموزشگاه‌های طراحی لباس در تهران به دنبال آن هستند که بتوانند در عرصه طراحی لباس موفق شده و یا کسب‌وکاری را نیز برای خود راه بیندازند. اگر تصمیم دارید که در یک آموزشگاه طراحی لباس در تهران ثبت‌نام کنید باید این را بدانید که یک آموزشگاه طراحی لباس خوب چه ویژگی‌هایی دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا در رابطه با آموزشگاه طراحی لباس در تهران برایتان بگوییم و ببینیم که یک آموزشگاه طراحی لباس خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

آموزشگاه طراحی لباس چیست؟

به طور کلی مبحث طراحی لباس، دارای دو شاخه طراحی لباس کاربردی و طراحی مد می‌باشد. منظور از طراحی لباس کاربردی، طراحی‌هایی است که برای مشاغل و به عنوان لباس‌های مخصوص مشاغل طراحی می‌شوند. لباس ورزشکاران و بسیاری از مشاغل دیگر توسط طراحان لباس کاربردی انجام می‌شود. این در حالی است که طراحی مد به منظور طراحی لباس‌های جدید و خلاقانه است و معمولا خلاقیت و سلیقه طراح لباس را می‌طلبد.

امروزه طراحی لباس به عنوان یکی از پر درآمدترین و محبوب‌ترین مشاغل در سطح جهانی به حساب می‌آید و ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. با افزایش محبوبیت طراحی لباس در بسیاری از کشور‌های جهان، آموزشگاه‌های طراحی لباس شروع به جذب هنرجو و آموزش اصول طراحی لباس به صورت حرفه‌ای کردند. پس در نتیجه یک آموزشگاه طراحی لباس در تهران، دوره‌ها و کلاس‌های طراحی لباس برگزار می‌کند تا علاقه‌مندان بتوانند از طریق این کلاس‌ها وارد صنعت مد و لباس شوند.

از آن جایی که این دوره‌ها توانسته‌اند هنرجو‌های بسیار زیادی را به خود جذب نمایند، تعداد آموزشگاه‌های طراحی لباس در کشور ما و به خصوص در شهر تهران افزایش بسیاری یافته است. همین موضوع سبب گشته که یافتن بهترین آموزشگاه طراحی لباس دشوار شود. در ادامه ویژگی‌های بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران را با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانید با دید بازتر و آگاهی بیشتری اقدام به ثبت نام در این دوره‌های آموزشی کاربردی و درآمدزا شرکت نمایید.

ویژگی‌های بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران

اصلی‌ترین ویژگی‌های بهترین آموزشگاه طراحی لباس در تهران به شرح زیر می‌باشد:

۱. برخورداری از مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای آموزشگاه طراحی لباس

به طور کلی باید بگوییم که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک آموزشگاه طراحی لباس خوب، برخورداری از مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است. این سازمان به عنوان یک سازمان ملی و متولی آموزش مهارت‌های مختلف در کشور بر تمامی تأسیس آموزشگاه‌ها نظارت کاملی دارد. این موضوع به‌خصوص با توجه به اینکه مدرک این سازمان یک مدرک بین‌المللی نیز تلقی می‌شود اهمیت بیشتری نیز می‌یابد.

۲. اساتید باتجربه و حرفه‌ای در آموزشگاه طراحی لباس در تهران

مسئله دیگری که باید در انتخاب آموزشگاه طراحی لباس خود در نظر داشته باشید داشتن اساتید باتجربه و زبردست است. طبیعی است که شما برای آموزش طراحی لباس باید تحت نظارت اساتیدی حرفه‌ای در این زمینه باشید، کسانی که می‌توانند صفر تا صد رشته طراحی لباس را به هنرجویان خود ارائه و آموزش دهند.

یک استاد طراحی لباس خوب باید بر موارد بسیاری همچون شناخت جامعه و نیاز‌های آن، بررسی روند‌های جریان ساز در عرصه طراحی لباس و مد، روانشناسی رنگ‌ها، فهم ظرافت پارچه، جنسیت شناسی تخصصی لباس، خلاقیت در طراحی، تدابیر خطی و عیوب اندامی، طراحی فیگوراتیو اندام و... تسلط کامل داشته باشد.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که اگر اساتید آموزشگاه طراحی لباس در تهران مجرب و توانمند نباشند نمی‌توان انتظار جذب بازار کار موفقی را نیز برای هنرجو داشت. به همین دلیل هم هست که دانش، تجربه و البته تسلط اساتید و مدرسان آموزشگاه طراحی لباس در تهران به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انتخاب آموزشگاه به شمار می‌رود.

آموزشگاه طراحی لباس در تهران، چه ویژگی‌هایی لازم است؟

۳. آموزش تبلیغات در آموزشگاه طراحی لباس در تهران

از دیگر مواردی که می‌توان به عنوان ویژگی‌های یک آموزشگاه طراحی لباس خوب در تهران در نظر گرفت برگزاری کارگاه‌های آموزش تبلیغات در اینترنت است. به طور کلی باید بگوییم که تبلیغات در فضای مجازی می‌تواند رونق کسب‌وکار شما را افزایش بسیاری دهد. این روش در مقایسه با تبلیغات مجازی مزایای بی‌شمار و البته قابل ملاحظه‌ای دارد که در صورت تجربه آن به خوبی مطلع خواهید شد.

شما باید این را بدانید که تبلیغات اینترنتی می‌تواند موجب شود که شما مشتریان و مخاطبین خود را بسیار راحت‌تر و البته سریع‌تر در جریان محصولات خود قرار دهید و آن‌ها را از تمامی تولیدات و طراحی‌های خود باخبر کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که آموزشگاه طراحی لباس در تهران باید با برگزاری دوره‌های آموزشی فروش و تبلیغات آنلاین به شما کمک کند که در عرصه فروش اینترنتی موفق‌تر عمل کرده و تمامی موارد و ملزومات این کار را رعایت فرمایید.

۴. استفاده از طرح در آموزشگاه طراحی لباس

از دیگر ویژگی‌های یک آموزشگاه طراحی لباس خوب استفاده از طرح است. به طور کلی باید بگوییم که طرح درس‌های آموزشی در زمینه مد و لباس از جمله مواردی هستند که باید در آموزشگاه‌ها مورداستفاده قرار بگیرند. این طرح درس‌ها باید با طرح درس‌های سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان مرجع آموزش‌های مهارتی مطابقت داشته باشند.

آموزشگاه طراحی لباس در تهران، چه ویژگی‌هایی لازم است؟

اگر بخواهیم طرح درس‌های یک کلاس طراحی لباس را برایتان توضیح دهیم باید بگوییم که معمولاً شامل موضوعات متنوعی می‌شوند که در نهایت آموزش‌های هنرجویان را کامل‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌کند. به طور کلی عناوین و موضوعات این طرح درس‌ها شامل چنین مواردی می‌شوند:

 • مبانی و اصول طراحی روی کاغذ

 • مبانی هنر‌های تجسمی

 • آشنایی با رنگ و بافت پارچه‌ها و نقوش اسلامی و ایرانی و بین‌المللی

 • آشنایی با روان‌شناسی و جامعه‌شناسی مخاطبان و مشتریان گوناگون

 • درک فرهنگ‌های ملل مختلف به‌خصوص کشور‌های همسایه برای طراحی مد و لباس مؤثر

 • آشنایی با روان‌شناسی رنگ‌ها

 • توانایی مطلوب برای طراحی و تصویرسازی و ایده پردازی

 • طراحی کالکشن

 • توانایی‌های تکنیکی برای برش الگو و دوخت و حجم‌سازی مؤثر

 • شناخت تاریخ هنر و تاریخ طراحی لباس به‌خصوص در عصر معاصر

 • آشنایی با اصول مدیریت کارگاه‌های تولیدی و طراحی و مدیریت بازاریابی

 • طراحی آناتومی و طراحی فیگوراتیو اندام و صورت

 • طراحی مانتو

 • طراحی کفش

 • طراحی لباس مشاغل

 • پارچه شناسی و جنسیت شناسی تخصصی لباس

 • طراحی تناسبات طولی و عرضی اندام

 • طراحی اسکلت اندام

 • طراحی ماهیچه‌ای اندام

 • اصول ست کردن لباس و مبحث مهم و جذاب استایلینگ

 • سبک‌شناسی در مد

 • خلاقیت در طراحی لباس

 • طراحی لباس کودک

آموزشگاه طراحی لباس در تهران، چه ویژگی‌هایی لازم است؟

۵. محیط آموزشگاه طراحی لباس در تهران

مسئله دیگری که باید در زمان انتخاب آموزشگاه طراحی لباس در تهران در نظر داشته باشید محیط آموزشگاه است. بهتر است که آموزشگاه موردنظر شما فضای آموزشی دوستانه و البته صمیمی داشته باشد تا به راحتی بتوانید در کار‌های گروهی و مشارکتی کلاس‌ها با موفقیت پیش بروید. به خاطر داشته باشید که بخش زیادی از کار‌های مربوط به کلاس‌های طراحی لباس مشارکتی هستند و در صورتی که آموزشگاه موردنظر شما محیط گرم و دوستانه‌ای نداشته باشد با مشکلاتی روبه‌رو خواهید شد.

محیط آموزشگاه طراحی لباس در تهران باید به گونه‌ای باشد که تمامی هنرجویان با هم و همین‌طور با اساتید خود ارتباط خوبی داشته باشند تا بتوانند کارآمدی و بازدهی کاری آموزشگاه طراحی لباس را به مراتب بالاتر ببرند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نظر کاربران

  • بدون نام

   چطور اموزشگاهها رو پیدا کنیم؟

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج