۵۷۶۹۹۲ ۱ نظر
۵۰۰۸

کابین هواپیما با قابلیت جدا شدن

شاید زمان فکر کردن به هواپیما یا سوار شدن در آن اولین فکر و بزرگ ترین ترسی که به سراغ شما می آید ترس از سقوط هواپیما باشد.

وبسایت روزیاتو - حسین علی پناهی: شاید زمان فکر کردن به هواپیما یا سوار شدن در آن اولین فکر و بزرگ ترین ترسی که به سراغ شما می آید ترس از سقوط هواپیما باشد. البته این ترس کاملاً طبیعی است زیرا اگر مشکلی در حین پرواز و در ارتفاع هزاران پا از سطح زمین رخ دهد شانس شما برای زنده ماندن برخلاف تصادف های روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. به همین دلیل همواره شرکت های سازنده ی هواپیما درصدد بوده اند که با ساخت تجهیزات خاص و استفاده از تکنولوژی های نوین و پیشرفته در ابتدا امکان سوانح هوایی و مشکلات سیستمی در هواپیماها را کاهش داده و سپس تمهیداتی برای کاهش تلفات و احتمال آسیب دیدن مسافران و خدمه بیندیشند.

کابین هواپیما با قابلیت جدا شدن
کابین هواپیما با قابلیت جدا شدن

اگر چه روش های مختلفی تاکنون به کار گرفته شده و هواپیماها با ابزارهای جدید و پیشرفته ای مجهز شده اند اما اخیراً یک مهندس هواپیمای اوکراینی به نام ولادیمیر تاتارنکو که سابقه ی طولانی در صنعت تولید هواپیما دارد یک کابین با قابلیت جدا شدن از بقیه ی هواپیما طراحی کرده که می تواند در حین پرواز و در صورت بروز سانحه به راحتی از هواپیما جدا شده و با استفاده از چترهای نجات بزرگ و بالشتک های با قابلیت باد شدن بدون برخورد شدید با سطح زمین و ایجاد مشکل برای مسافران فرود آمده و بدین ترتیب در صورت سانحه ی هوایی هیچ صدمه ای به مسافران و خدمه وارد نشود. در ادامه ی این مطلب ویدیویی از این تکنولوژی جالب و موثر که هنوز عملی نشده است را به شما نشان خواهیم داد که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
کابین هواپیما با قابلیت جدا شدن

محتوای حمایت شده