adexo3
۱۴۳۰۱۴۱
۲۴ نظر
۳۳۰۵۱
۲۴ نظر
۳۳۰۵۱
پ

کلاس درس یک خارجیِ رِند برای پسربچه عجول ایرانی

احتمالا ویدئوی شکست سعید اسماعیلی را تا امروز بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید.

برترین‌ها: احتمالا ویدئوی شکست سعید اسماعیلی را تا امروز بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید. او به خیال اینکه دو ثانیه به پایان مانده، کشتی را رها می‌کند و به استقبال پیروزی احتمالی می‌رود اما به ناگاه کشتی‌گیر کوبایی با فن سالتو، برای لحظاتی کشتی ایران را به بهت فرو برد.

کلاس درس یک خارجیِ رِند برای پسربچه عجول ایرانی

این اتفاق تلخ، واکنش‌های زیادی داشت، خب دیدگاه‌ها نسبت به این شکست متفاوت هست و هر کسی تلاش کرده تا با ذکر مصداقی این شکست را تشبیه کند. در اداکه با واکنش برخی کاربران همراه خواهیم شد:

نیکیتا نوشته: حالا همه‌ی ما میایم سعید اسماعیلی رو سرزنش می‌کنیم که چرا لحظه‌ی آخر کشتیو ول کرده ولی ماها اکثرا تو زندگیمون از این گاف‌ها زیاد دادیم و خواهیم داد. کلا ذهنیت ما ایرانیا همینه.

رباط پرآفات،زبان طنز و طعنه: شکست کشتی‌گیر جوان ایرانی در لحظه پایانی مقابل ورزشکار کوبایی فراتر از یک مسابقه ورزشی و در واقع تقابل دو مدل اقتصادی، سیاسی بود. سعید اسماعیلی آیینه تمام نمای جوان ایرانی خسته از تورم و ناامید از ادامه این جدال نابرابر بود که دستش را به نشانه تسلیم مقابل بالا آورد.

یوسف جعفری: از این ساده‌تر نمی‌شد. اشتباه بچه‌گانه و باورنکردنی سعیداسماعیلی! اسماعیلی که خود را برنده کشتی می‌دانست، رفت تا خوشحالی کنه.در همین لحظه سانچز سریع فوری انقلابی روی اسماعیلی فن4امتیازی زد تا جای برنده و بازنده عوض شود، فک کنم استقلالی بود. استقلال هم تا هفته ۲۸ ام قهرمان بود.

اینم خاطره جالب یه کاربر از سعید اسماعیلی: سعید اسماعیلی وقتی می‌بره اصلا خوش‌حالی تو چهرش نمی‌بینی. نمیدونم چرا؟! توی همین سالنی که من کشتی گرفتم قهرمان نوجوانان شد و مسیر قهرمایش ادامه دار بود و امیدوارم المپیک هم مدال بگیره.اون موقع مامان من بخاطر تصادف رفته بود تو کما و من وقتی می‌بردم خوش‌حال نبودم. دوبندم جمع شده

کلاس درس یک خارجیِ رِند برای پسربچه عجول ایرانی

عاقبت جشن زودتر از موعد برای موفقیت

روزنامه خراسان در مطلبی به تحلیل این شکست از بُعد روانشناختی پرداخته: از شکست که همیشه تلخ و ناراحت‌کننده است، زمان زیادی را در بهت و غم اشتباه خود سپری می‌کنند، در حالی که هیچ انسانی بی‌خطا و اشتباه نیست و واکنش ما به این خطاها از همه چیز مهم‌تر است. ما باید با امید به آینده در مسیر پیشرفت گام برداریم.

نکته بعدی پذیرش مسئولیت اشتباه خود است، کشتی‌گیر کشورمان بعد از شکست، مشغول اعتراض به داور و عوامل برگزاری مسابقه نشد و حتی بعد از پایان مسابقه هم سعی نکرد تقصیر این اشتباه را به گردن دیگران بیندازد و ظاهرا خودش مسئولیت اشتباه را پذیرفت. صرف نظر از این که مقصر این اشتباه چه کسی بوده است، اعتراض کردن و تسلیم شدن به خاطر یک اشتباه قطعا سازنده نیست.

کلاس درس یک خارجیِ رِند برای پسربچه عجول ایرانی

با آن‌که کشتی رشته‌ای انفرادی است اما در این اتفاق و شکست، نقش مهم کار تیمی هم دیده می‌شود. قاعدتا اگر مربی کشتی‌گیر در کنار زمین ارتباط مناسبی برقرار کرده بود، به راحتی اطلاعات مورد نیاز را در دسترس ورزشکار قرار می‌داد. مثلا به او تذکر می‌داد که نباید زودتر از شنیدن سوت پایان کشتی توسط داور، شروع به خوشحالی و گرفتن جشن قهرمانی بکند. در دنیای امروز کار تیمی موثر، یکی از اصلی‌ترین راه‌های دستیابی به موفقیت است و اگر این کشتی‌گیر توسط مربی‌اش، در لحظه و به موقع راهنمایی شده بود، قطعا این اتفاق پیش نمی‌آمد.

نه شکست و نه پیروزی پایان دنیا نیست. بسیاری از افراد هم منتظر رسیدن به یک موفقیت یا یک اتفاق خاص هستند که تازه پس از آن زندگی واقعی را شروع کنند، تا پس از رسیدن به مقصود خوشبخت شوند اما این تصور اشتباه است. بسیار  شنیده‌ایم که می‌گویند «اگر کنکور قبول بشم بعدش راحت می شم، اگر ازدواج کنم، اگر پولدار بشم، اگر فلان مدرک را بگیرم و ...» گویی همه در انتظار یک خط پایان برای شروع زندگی راحت و شاد بودن و خوشبخت شدن هستند اما در زندگی هیچ خط پایانی وجود ندارد.

درس بزرگ که اسماعیلی کاش فراموش نکند!

روزنامه اعتماد از مربی کهنه‌کار کشتی فرنگی این سوال را پرسیده: درباره شکست اسماعیلی مقابل حریف کوبایی که روی کم‌تجربگی‌اش حاصل شد چه صحبتی دارید؟

کلاس درس یک خارجیِ رِند برای پسربچه عجول ایرانی

جمشید خیرآبادی می‌گوید: من اگر آنجا بودم یک جایزه خیلی خوب به حریف کوبایی‌اش می‌دادم، چون درس بزرگی به اسماعیلی داد! شکستش به خاطر کم‌تجربگی‌اش بود، اما تماشاگرانی که در آنجا حضور داشتند شمارش معکوس را شروع کرده بودند و اسماعیلی با شمارش تماشاگران به اشتباه گمان کرد کشتی تمام شده! در حالی که دو ثانیه ‌مانده بود که آن اتفاق رخ داد و بزرگ‌ترین درس کشتی را آموخت و قطعا این کار را تا آخر عمر تکرار نمی‌کند! چون این مساله پیچیده نیست و خدا را شکر در بهترین جای ممکن رخ داد. اگر در کسب مدال المپیک بود همه دیوانه می‌شدند! اما این مسابقات مهم‌ نبود. به اسماعیلی و مربیان سازنده‌اش آقایان کاکاحاجی و اسماعیلی تبریک می‌گویم. این شانس را در این جوان می‌بینم که بتواند خوشرنگ‌ترین مدال را کسب کند هر چند نباید بار اضافی روی دوشش گذاشت، چون آن تجارب را به لحاظ روانشناختی ندارد و نباید بار اضافی روی روحیه او گذاشت.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   یاد تیم استقلال افتادم .ذوق وشوق نکونام😂😂😂

   پاسخ ها

   • ناشناس

    با جام حلبی آفسایدی خوش باش🤣🤣🤣

   • ناشناس

    دیگه با عیان شدن این همه زدوبند و تبانی داوران و فدراسیون برای مثلا قهرمان شدن پرسپولیس حرف از قهرمانی زدن کمی....!؟ است، قهرمانی باید پاک پاک بدون شکست در یک فصل باشه؟
    برو خوش باش.... هههههه

  • ناشناس

   غرور کاذب
   برادر عزیز تو هر مسابقه ملاک شروع و پایان سوت داور هست

  • مهدی حمیدنیا

   این درس خوبی برای اسماعیلی بود..این دلاوردزفولی تاچندین سال برقله جهان پادشاهی خواهدکرد...

  • حسین

   آقای رنگرز هم به خیال پایان کشتی روی زمین خوابید وداور ضربه فنی اعلام کرد ولی اعدام نشد!!!

  • کیسه ها آخر فصل جام میدن

  • ناشناس

   چرا یک بار برای خارجی‌ها این اتفاق نمی‌افتد؟

  • ناشناس

   مهم تر از اسماعیلی قطعاً و یقیناً مربیان کنار زمین بودند که به درستی کوچ نکردند . از اسماعیلی میشه بخشید ولی از مربی ! نه .

  • ناشناس

   ماخوبه جام اسنپی نبردیم

  • ناشناس

   وقتی میگیم ایرانیان کند ذهن وضریب هوشی پایین دارند خیلیها قبول نمیکنند بفرمایید اینهم اثباتش

  • ناشناس

   این شکست نشانه غروری است که گرفتارش شده

  • حسین کوکبی

   نگران نباشید.این دلاور خوزستانی در قله ای المپیک وقلل جهانی تلافی خواهد،مطمئنابرای چند سال متوالی پهلوان این وزن فرنگی خواهد بود،اوبایدازهمین حالاش وروزتلاش خودراشروع کند تا بدون دقدقه پادشاه این وزن باشدکه همینطوره خواه شد،ان شاءالله

  • ناشناس

   حقش بود.

  • پرویزایران پرست

   مربیان اسماعیلی هم باندازه خودش مقصرهستندباید او راتوجیه کنند وبه اویاد بدهند مربیان برای چه شبانه روز با شاگردان خود زندگی میکنند برای یک چنین موقعیتهای خطیری اگر اینچنین نباشد باید اول به حال ان مربیان ودوم به حال ان شاگردان گریست

  • ناشناس

   در زندگی تا سوت پایان زده نشده دست نکشید....

   پاسخ ها

   • مسلم

    عشق است انشالله طلاالمپیک بگیره

  • ناشناس

   ِلنگی جان این مربوط به کشتی میشه ..در ضمن افسایدم نداره😂😂😂😂😂😂😂

  • احمدرضا

   همین اشتباه باعث حضور پرقدرت اسماعیلی در المپیک خواهد شد.مطمئنا اسماعیلی بامدال از پاریس برمیگردد.

  • ناشناس

   تجربه خوبی بودبرای گرفتن طلاهای آینده

  • هادی حاجعلی

   سعید اسماعیلی یکی از پدیده های کشتی فرنگی،همه این رو خوب میدونن، مطمئن هستم المپیک طلا میگیره، و حقش بیشتر ازین حرفهاست،،هرچند نامردی ناجوانمردانگی حریفش ته نامردی بود،وجود داشت رودرو امتیاز میگرفت

  • احمد

   کوبایی جوانمردنبود.

  • علیرضا پایمرد

   المپیک تسویه حساب باهاش میکند جای خوبی اشتباه کرد

  • علیرضا

   گیر کردن اسماعیلی در آفساید
   سعید جان. آفساید فقط پل فرار پرسپولیس است

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج